Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi reflux? Mit tegyek...

Terhességi reflux? Mit tegyek van valakinek tapasztalata, ötlete?

Figyelt kérdés
24 hetes vagyok és egy hónapja iszonyúan szenvedek a gyomor savtól aludni is ülve alszok,kipróbáltam már mindent de csak ideiglenesen kb. 1-2órára segítettek,(rennie,talcid,hideg tej,keksz nem jó még több savat csinált).Most elkezdtem a Gaviscont szedni úgy néz ki jó de ha nem szedem reggel délben este ugyan úgy vagyok.
2011. aug. 6. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy dolog segített - én már a terhesség előtt is refluxos voltam: egy pohár HIDEG kóla. Ne Pepsi, inkább Coca. Az első két-három percben nagyon megkínzott, de utána szépen lenyugtatta a gyomromat.
2011. aug. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A SPRITE-ot próbáltam de még rosszabb lett még a szénsavas ásványvíz sem jó pedig eddig azt ittam a Colát még nem,és ezt mindig igyam amikor savam van?
2011. aug. 6. 10:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem a hideg víz és jégkocka szopogatás bejött.

Egyszerre keveset egyél, kerüld a fűszeres kajákat, és egy kis joghurt is csillapíthatja a gyomorégést. Aludni legjobb félig ülve, hogy ne folyjon vissza a sav a nyelőcsőbe.


A legegyszerűbb tényleg az, ha szedsz valami biztonságos tablettát gyomorégésre, és számolod a heteket. :)

Szülés után elmúlik.


A szódabikarbóna nem jó, mivel akadályozza a vérképzést, terhesség alatt ezért tilos.

2011. aug. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én sok mindent kipróbáltam, de nekem csak a Salvus víz vált be. Minden étkezés előtt megittam belőle egy fél decinyit hidegen. Kegyetlen rossz íze van, de használt.

32h km

2011. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a kóla segített, semmi más. Egy pohár hideg kóla rendbe hozta. A doki javasolta, és nagyon hálás vagyok neki:)
2011. aug. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy fél tál pattogatott kukorica segített csak.
2011. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: akkor idd, mikor nagy felgyűlt a sav, és úgy érzed, nagyon mar. :)
2011. aug. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sumergo ***** válasza:

Én is Coca Cola-t iszom ,ha rendetlenkedik a gyomrom, szerintem tuti jó!


26+5 hkm

2011. aug. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,kipróbálom a Colát,a Salvus víztől hánytam,a szóda bikarbónára nem is gondoltam hiszen azt még a nem terheseknek sem ajánlják,a pop corn szintén savat csinált,a Gaviscon jó de nem kifizetődő mert gyorsan elfogy ha 3szedek egy nap,de ha a Cola sem jön be tényleg marad a savlekötő meg a hetek számlálása! :)


Üdv:24hetes km.

Jó babavárást mindenkinek és könnyű szülést!

2011. aug. 7. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!