Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan előzhetőek meg a...

Hogyan előzhetőek meg a striák illetve a szülés alatt kialakult narancsbőr?

Figyelt kérdés

Odafigyelek az étkezésre, naponta 5x eszek keveset, sok fehérjét, kevés szénhidrátot és még kevesebb zsírt. (naponta olyan 1500-1600 kcal-al számolok)

Sportolok hetente 4x, illetve használok terhességi csíkok megelőzésére szolgáló krémet, narancsbőr elleni testradírt + krémet, és bőrfeszesítő testápolót, szaunázok és hideg-meleg váltózuhanyt is alkalmazok naponta 1x.

Most vagyok a 6. hónapban eddig 4,5 kg-t híztam de úgy hallottam hogy az utolsó két hónapban híznak a nők a legtöbbet..

Ti mennyit híztatok akkor? Mire figyeltetek hogy ne jöjjön fel túl sok plusz kiló? Milyen kozmetikumokat használtatok, mit sportoltatok illetve kialakultak-e ezek ellenére a striák a hason?

Nekem még a legelején kialakult egy elég nagy csík, de azt a krém szépen elhalványította úgyhogy most már csak nagyítóval látszik:) Viszont nagyon nem szeretném hogy a továbbiakban kialakuljanak még, úgyhogy bármilyen ötletet szívesen olvasok!


2013. márc. 1. 15:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Természetesen a TERHESSÉG alatt kialakult narancsbőrre gondoltam, félregépelés történt:)
2013. márc. 1. 15:15
 2/13 anonim ***** válasza:
Naponta reggel es este kend be a hasad olivaolajjal!En uy tudom hogy az nagyon jo!Mert vedi es nyugtatja a borod!Bocsi csak nincs ekezetem!Gratulalok a picihez!
2013. márc. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
azt hallottam épp a héten a tv-ben, hogy alkati kérdés,kinek milyenek a kötőszövetei. valaki hajlamos a striákra, mások nem.
2013. márc. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
kismama jógázom, és hidratáló testápolóval kenem a bőrömet, a mellemnél és a hasamnál finoman belemasszírozom. tudtad, h terhesen tilos szaunázni!!!!!!????? sürgősen állj le vele!
2013. márc. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tilos??? Nekem pedig doki mondta hogy heti 1 belefér de akkor nem megyek többet.

2013. márc. 1. 15:46
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
én mindenütt 8nem csak kismama fórumokon, hanem orvosoktól is) azt olvastam, h szaunázni egyáltalán nem szabad, mert a magzatvíz arra szolgál, h egyenletes hőmérsékleten tudja tartani a babát függetlenül attól, h a kismama hol tartózkodik. DE a szaunázás olyan magas külső hőmérsékletet eredményez, h azt már a magzatvíz sem képes ellensúlyozni. emiatt, azaz azért, mert a meleg a babát is érinti, kifejezetten ártalmas. nem tudom, nem vagyok orvos, de számomra ez így logikusnak tűnik...
2013. márc. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lehet terhesség alatt szaunázni:


[link]


[link]


"Veszélyes-e a terhes nők vagy magzatuk számára a szaunázás?

Épp ellenkezőleg. A várandósok általában kellemesen érzik magukat a szaunában. Mivel ebben az állapotban könnyen indokolatlanul megnőhet a szervezet vízvisszatartása, az izzadás sokat segíthet. Így a megnövekedett vízfelvételt kiküszöbölve könnyebben mérhető a testsúly valódi növekedése, jobban nyomon követhető a magzat növekedésének üteme. "

2013. márc. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Persze hogy leher szaunázni! Heti 1 belefér, menj nyugodtan!
2013. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Felhívtam egy belgyógyász ismerősöm, ő is azt mondta hogy szaunázhatok hetente egyszer nyugodtan:)
2013. márc. 1. 17:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Reggel este kend be vastagon magad (a kritikus részeket) stria elleni krémmel (pl. a DM-es Babylove vagy az Avon-os nagyon jó)!
2013. márc. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!