Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikortól vagytok/mentek...

Ti mikortól vagytok/mentek táppénzre? Ha végig dolgoztok miért? Ha nem, miért? Mikortól mennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Második babámat várom,előző terhesség koraszüléssel és sürgősségi császárral végződött.Jelenleg gyerekek között dolgozom(pont egy elég nehéz társaság)+szurkálódós/furkálódós kollégák+ez a terhesség egy influenzával kezdődött mert körülöttem sok beteg gyerek van..

2013. febr. 28. 12:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Én addig dolgoznék a helyedben, amíg nem megterhelő az a számodra. Ma félidőig.
2013. febr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Azaz max félidőig, bocsi. Az x lemaradt.
2013. febr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy előző vetélésem és fizikai munkát végzek/végeztem. Már a 6. héttől táppénzre mentem. Először a háziorvosnak mondtam el a "problémám", aki azt mondta, hogy ha a nőgyógyász javasolja, akkor egyből táppénzre vesz. Hát így is lett, nem kellett könyörögnöm az orvosnak, egyből veszélyeztetett terhességet írt. A helyedben mindenképp megkérdezném a nőgyógyászt, hogy mit szól a helyzetedhez. Te érzed, hogy mennyire bírod, illetve nem bírod. Én úgy vagyok vele, hogy inkább táppénz (kevesebb bevétel), minthogy valami baja legyen a babának.
2013. febr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

34 hétig dolgoztam, jól voltam. Aztán elmentem tp-re, mertciki volt, hogy alig férek be az íróasztal mögé.Már előre féltem, mi lesz otthon még szülésig, én nem tudok csak úgy lenni. De aztán más okból a 37. héten császár lett.

Ha anyagilag megteheted, és szeretsz otthon lenni, akkor szerintem maradj otthon. De ha kell melózni, csak addig tedd, amíg úgy érzed minden oké testileg-lelkileg.

2013. febr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én 2 hónap után eljöttem, de a munkahelyem nem túl jó egy magzat számára, laboratórium, vegyszerek, stb..
2013. febr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Betöltöm a 30.hetet és nem jövök tovább. Irodai munka, szeretem, de egyre kényelmetlenebb, meg igazából estére sokszor olyan vagyok mint a mosott... és szalad a lakás néha. Eleinte kicsit féltem, hogy a 10 hét sok lesz, de már annyi mindent elterveztem, hogy csak legyen elég idő rá :D Meg bele kalkuláltam, hogy mi van ha előbb is érkezik a baba, pont mint az egyik válaszolónak.

Te érzed, ha úgy gondolod megterhelő, sok, akkor menj táppénzre. Senki nem szólhat meg emiatt, ezt neked kell érezned és a legfontosabb a pici :)

2013. febr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én 16 hetesen mentem táppénzre, vagyis küldtek, mert tovább nem maradhattam a veszélyes anyagok miatt. Ha lehetett volna (nem veszélyes anyag mellett), még dolgoztam volna, egészen addig, ameddig nem megerőltető a számomra.
2013. febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

Én majd 8 hónaposan megyek el TGYÁS-ra a tervek szerint. Ha rosszul viselném áldott állapotom, akkor elmennék rögtön táppénzre. De ezt anyagi okok miatt nem teszem meg. Nem mindegy, hogy a mostani szar fizum 60%-át kapom, vagy a tavalyi szuper fizum 80%-át.

De úgy tudom, hogy tanárok, óvónők elég hamar el szoktak menni táppénzre pont a beteg gyerekek miatt. Téged mi tart vissza, hogy elmenj táppénzre?

2013. febr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

én 7 hetesen mentem táppénzre. volt előtte egy vetélésem, s én is gyerekek között dolgozom, ahol állandó a vírus + a gyerekbetegségek (bárányhimlő és társai), amelyek veszélyesek lehetnek a terhességre.

a gyerekeket meg egyáltalán nem érdekli, hogy terhes az ember, nincsenek figyelemmel rá, így én fölöslegesen nem stresszelem magam a sok nehezen kezelhető gyerek között.

12 hetes km

2013. febr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha ebben az évben mész szülni, és a tavalyi éved, 1 lezárt év, akkor mindenképpen a tavalyi évi béred lesz az alap.
2013. febr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!