Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki szeretném magam íratni...

Gabi86 kérdése:

Ki szeretném magam íratni táppénzre?

Figyelt kérdés
Vendéglátásban dolgozom 12-14 órát és már a hétvégén nagyon elfáradok.a lábam is és a hátam is fáj néha.Szerintetek mit mondja a dokinak?mert itt annyi mindent olvastam,hogy nem ír ki a doki meg hazudni kell a dokinak,hogy kiírjon.véleményekre vagyok kíváncsi mit tegyek?!mert már a főnökömékkel megbeszéltem hogy jan 31-ig dolgozom.mi van ha a doki még sem ír ki?ilyenkor csk a nőgyógyász ad papír vagy a kis könyvbe ír be és azzal kell menni a háziorvoshoz?leírnátok hogy megy ez?még soha nem voltam táppénzen,nem tudom hogy megy ez.előre is köszi a segítséget. 22hkm

2013. jan. 24. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Én logisztikán dolgoztam. Papír munkát végeztem, de az orovosom mégis kiírt.

Mondjuk sosem emeltem nehezeket, csak max bevételezésben segítettem a srácoknak, de nálunk télen-nyáron az alap hőmérséklet +5 fok volt. Mondjuk télen kicsit hűvösebb volt, mert a legtöbb szállítmány mikor is ne máskor érkezzen.. mindig nyitva volt a raktár ajtó.

Szóval egyből közölte, hogy ő így nem enge dolgozni, felejtsem el.

2013. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt kell mondani szeretnél táppénzre menni, mert nem bírsz már dolgozni, fáj a hátad, a lábad, még tedd hozzá keményedik , görcsöl a hasad, akkor Tuti ki ír!


Változó, van ahol a kórházban a nőgyógyászati szakrendelésen írnak ki, akkor oda kell menni 2 hetente,

De van ahol ad egybigazolást a nőgyógyász, hogy egyének betegre, akkor a házi orvoshoz kell menned 2 hetente.

2013. jan. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 30 hetes vagyok és táppénzen vagyok. Ha van fogadott orvosod akihez jársz havonta (legalábbis én kb havonta járok hozzá) akkor neki kell szólni, hogy szeretnél táppénzre menni mert már nem bírod, elmondod neki, hogy miért és azt a papírt amit ad a nőgyógyász el kell vinned a háziorvoshoz és ő fog majd kiírni. Én nem 2 hetente járok a háziorvoshoz, hanem havonta. Felesleges 2 hetente járni. Hó végén elmegyek a táppénzes papírért és én viszem be az oep-nek egyúttal.
2013. jan. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Azt nem tudom, hogy ha nincs orvosod és SZTK-ba jársz akkor hogy működik.

2013. jan. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
először is köszönöm a válaszokat.sztk alapon járok,de már 3 éve ugyan ahhoz a dokihoz.na mindegy remélem ki fog írni.
2013. jan. 25. 10:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!