Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba neme, ti hogy reagálnátok?

Baba neme, ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

2. kisfiamat várom, és már nem hiszem el, hogy milyen tapló reakciókat kapok a környezetemtől. Nagy lelkesen rákérdeznek a baba nemére, és amikor megmondom mosolyogva hogy kisfiú ő is, akkor rögtön fancsali képet vágnak, sajnálkoznak, legyintenek, vagy még be is szólnak, hogy "te jó ég".

Eleinte nagyon rosszul esett ez a dolog, hiszen a nagyobbik kisfiamat szemmel láthatóan kedveli mindenki, és tényleg egy kis szívtipró tündér, oda és vissza vagyok érte. Akkor őt is sajnálni kellene, hogy fiú lett, vagy mi van?? Én ugyanúgy örültem volna egy kislánynak is egyébként. Amúgy az sztem természetes hogy az embernek van egy előzetes elképzelése hogy milyen nemű gyermeket szeretne, ezzel nincsen semmi baj, de ha már kiderül hogy ki érkezik a családba, fiú vagy lány, akkor onnantól kezdve már mi értelme van az ilyen beszólásoknak? És egyáltalán: mi köze a szeretetnek ahhoz, hogy mi van a baba lába között? Kisfiúk és kislányok is nagyon cukik, egyik ezért, a másik meg azért, ráadásul úgyis teljesen más kis személyiség mindegyikük.:)


Most már sikerült túllépnem ezeken a gonosz beszólásokon, és úgy gondolom, saját magával, saját nemiségével nincsen rendben az az ember, aki képes leszólni egy születendő baba nemét.

De nem tudom, mit lehetne valami frappánsat válaszolni az ilyen gúnyos beszólásokra, hogy ne is sértsem meg az illetőt, de érezze is, hogy tök gáz ahogy gondolkodik a gyerekek nemét illetően.


Valami tipp egy frappáns válaszra?:)

Előre is köszi mindenkinek!


2013. febr. 26. 13:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Tetszik mindkét utolsó válasz is.:)
2013. febr. 26. 15:09
 12/15 anonim ***** válasza:

Ahhh ezeket el kell h engedd a füled mellett. Tipikus eszetlen kérdések ezek.

Ha összeköltöztök -> mikor lesz eljegyzés -> megvolt az is mikor lesz lakodalom-> sikerült az is , mikor lesz baba -> összejött az is , mikor lesz kistestvér.....

Megszültél -> szoptatod? Ne adj isten neeeem .... Na akkor jönnek az okos tanàcsok: nem baj azért felnőnek azok is, ooooh de sajnálom stb stb


De a kedvenceim. Első babát vàrjuk. Fiú. Mindenki következő mondata, hogy akkor apuka büszke, ugye? Vagy örül apuka akkor? Igen te tahó, örül, ha lány lett volna , akkor marad a korházban


Nevetek ezeken a buta kérdéseken

2013. febr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem baj, majd a második kisfiú lesz.
2013. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Fel se vedd! Ugyanígy vagyok én is, pedig van már lányom is, fiam is, most fiú jön. Én nagyon örültem neki, mert így a két kicsi azonos nemű lesz és én úgy érzem, ez sok szempontból nagyon jó, de apósomtól én is ugyanezt hallottam: fiú, jaj ne már! Pedig egy szem fiú unokája van, a fiam, lány meg 3 is. Amíg fiú nem volt, azon aggódott, ki viszi tovább a nevet, most meg!? Nekem is rosszul esett, de eldöntöttem, hogy nem hagyom, hogy bárki elrontsa az örömömet, ezért minden alkalmat felhasználunk a férjemmel hogy elmondjuk, mi nagyon örülök neki! Miután látják, hogy tényleg így van, csöndben maradnak. Én úgy tapasztalom, egyszerűen csak kell, hogy mondjanak valamit, nem is akarnak megbántani. Amikor a 3. lányunokája jött, akkor meg azt mondta: jaj, ez sem fiú? Szóval nem is gondolják komolyan. Én azt szoktam válaszolni, hogy van már elég lány a családban, ki kell egyenlíteni az arányokat, erre nem tudnak mit mondani. És hát.. okos ember tudja, hogy a baba nemét nem mi döntjük el, ebbe beleszólásunk nincs, tehát butaság is lenne erre megjegyzést tenni.

Jó babavárást!

2013. febr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Szia!Nekem van két lányom(páromnak az első házasságából szintén lánya van)és most várjuk a közös babánkat,de ha Ő is lány lesz nem esünk kétségbe :D persze ideálisabb lenne egy fiú,de ha szabad ilyet írni praktikusabb egy lány :) Tuti hoyg kapunk hideget-meleget egyaránt..de nem törődünk vele. :D NE FOGLALKOZZ AZZAL HOGY KI MIT MOND VAGY GONDOL!:)

Te egészségesen gondolkodsz,és ez a lényeg,és persze az hogy boldog és egészséges baba legyen,csak ez számít.:)

2013. febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!