Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba neme, ti hogy reagálnátok?

Baba neme, ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

2. kisfiamat várom, és már nem hiszem el, hogy milyen tapló reakciókat kapok a környezetemtől. Nagy lelkesen rákérdeznek a baba nemére, és amikor megmondom mosolyogva hogy kisfiú ő is, akkor rögtön fancsali képet vágnak, sajnálkoznak, legyintenek, vagy még be is szólnak, hogy "te jó ég".

Eleinte nagyon rosszul esett ez a dolog, hiszen a nagyobbik kisfiamat szemmel láthatóan kedveli mindenki, és tényleg egy kis szívtipró tündér, oda és vissza vagyok érte. Akkor őt is sajnálni kellene, hogy fiú lett, vagy mi van?? Én ugyanúgy örültem volna egy kislánynak is egyébként. Amúgy az sztem természetes hogy az embernek van egy előzetes elképzelése hogy milyen nemű gyermeket szeretne, ezzel nincsen semmi baj, de ha már kiderül hogy ki érkezik a családba, fiú vagy lány, akkor onnantól kezdve már mi értelme van az ilyen beszólásoknak? És egyáltalán: mi köze a szeretetnek ahhoz, hogy mi van a baba lába között? Kisfiúk és kislányok is nagyon cukik, egyik ezért, a másik meg azért, ráadásul úgyis teljesen más kis személyiség mindegyikük.:)


Most már sikerült túllépnem ezeken a gonosz beszólásokon, és úgy gondolom, saját magával, saját nemiségével nincsen rendben az az ember, aki képes leszólni egy születendő baba nemét.

De nem tudom, mit lehetne valami frappánsat válaszolni az ilyen gúnyos beszólásokra, hogy ne is sértsem meg az illetőt, de érezze is, hogy tök gáz ahogy gondolkodik a gyerekek nemét illetően.


Valami tipp egy frappáns válaszra?:)

Előre is köszi mindenkinek!


2013. febr. 26. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Megadtad a választ te magad, válaszold ezt:


"sztem természetes hogy az embernek van egy előzetes elképzelése hogy milyen nemű gyermeket szeretne, ezzel nincsen semmi baj, de ha már kiderül hogy ki érkezik a családba, fiú vagy lány, akkor onnantól kezdve már mi értelme van az ilyen beszólásoknak? És egyáltalán: mi köze a szeretetnek ahhoz, hogy mi van a baba lába között? Kisfiúk és kislányok is nagyon cukik, egyik ezért, a másik meg azért, ráadásul úgyis teljesen más kis személyiség mindegyikük"

2013. febr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem anno egy néni megkérdezte az utcán, hogy kisfiút vagy kislányt várok-e, mondtam, hogy lány lesz a baba. Erre ő azt tudta kérdezni, hogy nem sértődött meg nagyon a férjem? :))


Nem mondtam rá semmit, csak mosolyogtam, ezek olyan banális ostobaságok, ne törődj vele.

2013. febr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van pár 2 fius ismerösöm de ahol 2 fiu szokott lenni, ott a szülöknek is jobban fel kell kötni a gatyát. Mindegyik 2 fius ismerösömnél igen elevenek a fiuk. Rosszak nem, de elvenek az tuti.

Szerintem ahol 2 gyerek egynemü, ott erösebb lesz az egyik nem tipikus formái. vagy is 2 fiu vadabb lesz, és 2 lány nyafogosabb.

Nekem 2 lányom van, de még kicsik (az egyik baba), de ha 2 fiam lenne nekem is jobban felkellene kötni a gatyát.

2013. febr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Elsőnek: igen, megadtam magam is a választ, csak ezt így nagyon hosszú lenne mindenkinek elmagyarázni.:) Nem akarok senkinek sem kiselőadást tartani, csak valami gyors választ hogy térjen már észhez.:)


Igen, lehet van abban valami hogy 2 azonos nemű gyerek felerősíti egymást, akár nyafogásban akár elevenségben.:) Lehet tényleg csak ezért sajnálkoznak rajtam?:)

2013. febr. 26. 14:09
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk két lányunk van. Mikor a második babánkat vártuk, nekünk mindig azt mondták, hogy nem baj, majd a harmadik. Sosem értettem, hogy miért is lenne baj, ha lány. Most a harmadikat várjuk, ő is kislány, már nem mondanak semmit.:)

Egyébként tényleg nem kell foglalkozni velük. Én azt szoktam mondani, hogy mindig is így terveztük. Erre nem szoktak válaszolni.

2013. febr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jajjj, ez de ismerős!:)) "Nem baj, majd a második." Most meg: "Nem baj majd a harmadik." De akkor ezek szerint kislányok anyukák is megkapják a hasonló sajnálkozó beszólásokat. No, ez valami nagyon magyar mentalitás amúgy, úgy látom. Megtalálni a panaszkodnivalót, a sajnálkoznivalót, éreztetni a másikkal, hogy nehogy már boldog legyen maradéktalanul, mert van oka sajnálkozni.:S
2013. febr. 26. 14:12
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát mi is igy voltunk mikor a másikra is kislányt vártunk. Nem baj majd a 3., gyerek lesz vagy lány?, megint?...és a hasonló társaik. Utáltam én is. A 3.ra összejött a kisfiú, hát mindenki gratula, hú hát mégiscsak összehoztátok, hú 3. gyerek, bemertétek vállalni?... Az emberek már csak ilyenek, el kell engedni a fületek mellett. Vagy mond azt hogy én másodiknak is ezt akartam, még jó hogy ez lett. :)
2013. febr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hihi, na ez az.:) Ha a nemét illetően már nem tudnak belekötni, akkor jön a "be mertétek vállalni a 3.-at?".:D Á, igazatok van, tényleg talán jobb ha az ember elengedi a füle mellett az egészet. De tetszik a "mi pont így akartuk" válasz is.:)
2013. febr. 26. 14:23
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sokszor válaszoltam azt, amikor kérdezték,hogy mit várunk,hogy gyereket! :)

Akinek nem volt elég, annak hozzátettem,hogy pont azért mondtam így, mert teljesen mindegy,hogy kukija vagy nunija lesz! ŐT várjuk! :)

Nem érdekelt ezután,hogy kinek mi erről a véleménye! :)

2013. febr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekünk is két kisfiúnk van, és most várjuk a harmadik babát, akinek nem tudjuk a nemét. Én nem is szeretném megkérdezni, pont azért, mert a környezetünk felé így fejezzük ki, hogy nekünk valóban mindegy.


Ezért ha kérdezik, mi lesz, a válaszom: "szüléskor kiderül".

Ha közeli rokon bosszant, akkor szélsőséges esetben odavetem, hogy "aki nem fog örülni az esetleges harmadik fiúnak, az nem is dajkálhatja majd!" Ettől mindenki elnémul, mert tudják, hogy komolyan mondom. :P


Ha meg valaki azt mondja, hogy "drukkolok, hogy lány legyen", akkor kedvesen megköszönöm, de hozzáteszem, hogy nem kell, egyszerűen csak az egészségért drukkoljon. Ettől is mindenki észre szokta venni magát. :)

2013. febr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!