Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van köztetek olyan anyuka...

Van köztetek olyan anyuka (vagy kismama), aki kénytelen volt a terhessége elején fizikai munkát végezni?

Figyelt kérdés
Az első trimeszter végéig tart a szezonmunkám, és nem könnyű fizikai munkát kell végeznem. Takarítónő vagyok egy nagy hotelben. Ugye a testem jelezné, ha valami baj lenne? Most vagyok a 6. héten.
2013. febr. 25. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a terhesség előtt is csináltad vagy csináltál hasonló munkát, akkor a tested megedződött. Ha nem sokkal a terhesség előtt kezdted ezt a munkát, akkor viszont nem biztos, hogy jót teszel.
2013. febr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem fizikai munka mellett a 6. héten volt vetélésem. Hiába voltam benne a munkában már 2 éve, hiába volt hozzászokva a szervezetem, a baba sajnos nem maradt meg :-( Akkor azt mondtam, hogy a következő baba miatt inkább eljövök, nekem ennyit nem ér meg az a kis pénz. Remélem veled nem történik ilyen!
2013. febr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is takarítónő vagyok, de vásárlást is intézek, cipelnem "kell" a karton ásványvizeket. (családnál vagyok) Paráztam én is rendesen, de ahogy telt az idő kezdtem megnyugodni. A felszívódások nagy része azért történik mert nem egészséges a baba, és a természet megoldja hogy ne szülessen betegen. (genetikai). Persze biztosan nagy % a fizikai munka miatt megy el. Én azt mondom lassíts a munkádon, én is ezt tettem, és ha netán elfelejtettem hogy babás vagyok és pörögtem és hajtottam magam, akkor elkezdtem kicsit érezni az alhasam. Így rögtön le is lassítottam, és a védőnő javasolta ilyen esetre a magne b6-ot. Szóval óvatosan dolgozz és ne emelj ha nem muszáj, de azért mindenképpen a baba legyen a legfontosabb , ez alapján dönts.
2013. febr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, én most 14 hetes vagyok.
2013. febr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Második válaszoló, nagyon sajnálom.

Harmadik szezonom, edzettnek mondanám magam, de néha én is érzem (főleg a lépcsőházban futkosáskor, vödörcipeléskor stb.), hogy most nem annyira jó, de olyankor megállok. A közvetlen felettesem tudja, hogy babát várok, nem enged nehezet emelni, de sajnos ezt nem tudom megtenni, hiszen nem is látom őt egész nap, így nincs, aki kivegye a kezemből a súlyokat.

Egyébként a harmadik gyermekem, bár tudom, ez nem jelent semmit, hiszen az első kettővel szinte végig csak pihentem, otthon dolgoztam.

2013. febr. 25. 18:34
 6/6 anonim ***** válasza:
mindkét terhességnél fizikai munkát végeztem.Igaz boltban,de a raktár emeleten volt így onnan kellett lecipelni az árut,mert nem volt lif.Az elsőnél 33. hétig,másodiknál 20. hétig dolgoztam.
2013. febr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!