Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes terhes vagyok. Hogy...

24 hetes terhes vagyok. Hogy tudnám rávenni az orvosomat, hogy írjon ki betegállományba?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan munkahelyem van, ahol 8 órát ülök, nem tehetem meg, hogy felállok akkor, amikor akarok. Egyre nehezebben viselem magam körül az embereket. Lehet, hogy érzékeny vagyok, de úgy érzem, hogy többen támadnak, megbántanak. Szeretném befejezni, és elmenni betegállományba, de úgy lenne a jó, ha a betegállományos papíron szerepelne valami a terhességgel kapcsolatban, hogy ne tudjanak belém kötni.

Segítsetek, tud valaki ötletet adni?

Köszönöm


2008. jún. 5. 12:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szia.Ha a háziorvossal jóban vagy,elvileg rögtön meg tudod beszélni,hogy kiírjon,ha nem max. a nődokitól viszel egy papírt a háziorvosnak.A táppénzes papírra nem kell a nődoki pecsétje.A 8-as kód úgy tudom veszélyeztetett terhességet jelent,nekem is ezt a kódot írták rá,amikor 12 hetesen kiütéses lettem.20 hetes pocis
2008. jún. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Csak a háziorvos írhat ki! A nőgyógyásznak ehhez semmiköze, max. a háziorvosnak ír egy szakvéleményt, hogy javasolja a táppénzt.
2008. jún. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Engem a terhestanácsadáson írtak ki, és ott is adták kéthetente a kutyanyelvet. Úgyogy nem igaz, hogy csak a háziorvos adhat táppénzes papírt. Sőt, a háziorvosom azt sem tudta, hogy szültem, egészen addig, amíg meg nem látott az utcán sétálni a babával.
2008. jún. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A 8-as kód nem a veszélyeztett terhesség kódja, hanem az "egyéb betegség" megjelölése. Ha megfázol, és elmésza aháziorvoshoz, akkor is a 8-as kódot fogja a papírra írni.

Mint ahogyan az 1-es az üzemi baleset, 2-es a foglalkozási megbetegedés, 3-as a közúti baleset, 4-es az egéb balaeset (pl. otthoni, háztartási) 5-ös a gyáp, 6-os, ha a szülő nő a TGS-re nem jogosult, 10-es a szülés miatti ápolás, 8-as az egyéb okbóli megbetegedés. Veszélyeztett terhesség esetén a 8-as kódot kell az igazoláson feltüntetni.

2008. jún. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!