Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes terhes vagyok. Hogy...

24 hetes terhes vagyok. Hogy tudnám rávenni az orvosomat, hogy írjon ki betegállományba?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan munkahelyem van, ahol 8 órát ülök, nem tehetem meg, hogy felállok akkor, amikor akarok. Egyre nehezebben viselem magam körül az embereket. Lehet, hogy érzékeny vagyok, de úgy érzem, hogy többen támadnak, megbántanak. Szeretném befejezni, és elmenni betegállományba, de úgy lenne a jó, ha a betegállományos papíron szerepelne valami a terhességgel kapcsolatban, hogy ne tudjanak belém kötni.

Segítsetek, tud valaki ötletet adni?

Köszönöm


2008. jún. 5. 12:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha jó a kapcsolatod a dokiddal, akkor ezt elmondhatod neki. Semeddig nem tart veszélyeztetett terhességet írni egy papírra. Mondd el neki, hogy nem tudsz ülni és nem engednak felállni stb. Biztosan segíteni fog. Ezzel nem is hazudsz.
2008. jún. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ha nincs olyan közvetlen kapcsolatom az orvossal?
2008. jún. 5. 12:42
 3/14 anonim ***** válasza:
Attól még azt elmondhatod neki, hogy nem birsz ülni, pihenni nem hagynak, mondd hogy feszül a hasad, vagyis amit érzel és kérdezd meg mit tanácsol. Valamit kénytelen lesz mondani. Virág nyelven meg lehet értetni vele mit is szeretnél valójában.
2008. jún. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Amikor én terhes lettem, a legelső alkalommal közölte velem az orvos, hogy szóljak, amikor már úgy érzem, hogy nem bírok tovább dolgozni, majd felvesznek betegállományba. Pedig mi sem voltunk olyan viszonyban, másodszor voltam nála akkor.


A táppénzes papíron egyébként nem szerepel az, hogy mi miatt vagy táppénzen, csak számmal van jelölve (8-as kód, ami az egyéb betegség kódja.) A papíron csak az látszik, hogy a Nőgyógyászat írta meg és pecsételte le. Meg hát nem szégyen az, ha valaki terhes, szólni kell a főnöknek is, hogy ez van, babázásra készülsz, mostantól nem tudsz bejárni. Legfeljebb még befejezed az adott munkaszakaszt, hogy semmit se hagyj ott úgy, mint kutya a sz... át.

Szerintem ezt minden főnök és munkatárs megérti.

2008. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod a melót én úgy tudom ennyi idősen már jogodban áll kérni a munka alóli felmetésed, ill a könnyebb munkavégzést a munkálttódtól is. (pl ne kelljen egy pózban ülnöd egész nap), de az orvos gond nélkül kiir. Az enyém megkérdezte meddig akarok dolgozni, és amiko mondtam, hogy 7 hónapos koromig,rögtön rábólintott!Szerintem téged is kiirnak csak kérd a dokidtól!
2008. jún. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2008. jún. 5. 13:02
 7/14 anonim válasza:
Nálam ez úgy működött, hogy a háziorvos azt mondta ha problémám van azonnal kiír. Esetleg a háziorvosoddal nem vagy olyan viszonyban hogy ezt megtenné?
2008. jún. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is mond csak meg az orvosodnak, hogy nem bírod az ülő munkát én is így tettem pedig én még csak 17 hetes vagyok. Ami nem megy az nem megy nem kell erőltetni a baba egészsége a legfontosabb, na persze a tied sem elhanyagolható.Sok sikert!
2008. jún. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A háziorvos gondolkodás nélkül kiírna, ha kérném. De csak hitelesebb a nőgyógyász pecsétje, nem? Igazságügyi szervnél dolgozom, ráadásul a legfelsőbb vezető mellett... :(
2008. jún. 5. 13:05
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálam ez úgy működött, hogy amikor szóltam a dokinak, hogy most már szeretnék táppénzre menni, akkor írt egy javaslatot a háziorvosnak, hogy vegyen táppénzre, mert koraszülés gyanús vagyok (persze nem volt igaz), és ez alapján a papír alapján a háziorvos adta a táppénzes papírt. (Én bp-i vagyok, de úgy tudom, ez mindenhol így van.) Illetve 2 hetente mindig a háziorvoshoz kellett menni az újabb táppénzes papírért. Szerintem nyugodtan merd megbeszélni a problémádat a nőgyógyászoddal. Szerintem ezt minden normális nőgyógyász- sőt bárki, aki normális- megérti.
2008. jún. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!