Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen az elsö szülés? Hogy...

Milyen az elsö szülés? Hogy zajlik, kinél meddig tartott, írjatok!

Figyelt kérdés

2013. febr. 6. 07:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Reggel 6kor 3 perces fájásokkal mentünk be, de nagyon enyhék voltak, nem erősödtek, sűrűsödtek meg semmi... 11:30kor burkot repesztettek, azonnal jöttek a "rendes" fájások, 14:33ra meglett a kisfiam. :) Gátmetszés, repedés, érzéstelenítés nélkül.
2013. febr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Este 8-kor kezdődtek a fájások, de nem másodpercre pontosak, hanem 9-11 percesek. 11-kor már 6-7 percesek voltak, és fél3-ra értünk a kórházba, akkor már 5 percesek voltak, két ujjnyira voltam kitágulva. Epidurál, majd 0 tágulás, így oxytocint kaptam, ez meghozta a 2 perces fájásokat fél 6körül, majd kitolás kb 3negyed óra volt. Reggel 7-re meglett a fiam. Mit ne mondjak, nagy megkönnyebbülés volt. Összességében 11 óra alatt lett meg, első gyerek, fiú, most 2 hónapos.

Beöntést elfelejtettek adni, pedig kértem, de valahogy kimaradt. Fogadott dokim volt, szülésznőm nem. Az orvossal maximálisan meg voltam elégedve.

Én nem számítottam rá, hogy eennyire rossz lesz. De azt sem gondoltam, hogy ilyen hamar "begyógyulok".

2013. febr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkitnek aki írt, csodálatos és egyben félelmetes amit írtok, kiváncsi voltam hogyan zajlik egy szülés, megnézni valamilyen videón még nem vagyok képes, de szeretnék minél jobban felkészülni rá lelkiekben, bár még nagyon messze van a 19. hétben vagyok még csak.
2013. febr. 7. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!