Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen az elsö szülés? Hogy...

Milyen az elsö szülés? Hogy zajlik, kinél meddig tartott, írjatok!

Figyelt kérdés

2013. febr. 6. 07:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem a sima fájás volt rossz,más nem.Reggel 3:45kor keltem 3-4perces fájásokra meg tágulásos vérzésre.Mentünk a kórházba,vizsgálat stb stb...A stresszel leállitottam a szülést(orvos mondta) ,igy állandóan 3-4perces fájásaim voltak.De én már délutánra úgy untam ezt,hogy mondtam adjanak valamit rá...Végülis este 9kor megunták a nyavajgásom és adtak méhlazitot,ami nyugtató hatású.Igy megnyugodtam és fél10kor elkezdődött a tolófájás,majd 11re meglett a kicsi.Ha nem stresszeltem volna be,hamar meglett volna.Azt mondták,hogy ez a 1,5óra nagyon gyors első babához képest.Mert elvileg a tolótól nézik azt,hogy mennyi idő a kicsi.Nem fájt annyira mint gondoltam.A sima fájás is azért volt rossz,mert már elfáradtam,hogy hajnal óta ébren voltam.
2013. febr. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Gyönyörűséges ***** válasza:
Szia, 3 nappal hordtam tul a babam,aztan egy szerdai delutan el kezdett folyni a magzatvíz az utcan. Hívtam a férjem,h jöjjön ertem. Mivel semmilyen fajasom nem volt,ezert meg otthon pihentünk egy kicsit,relaxaltam,feküdtem. Ejfelre bementünk a korhazba,majd csütörtök 13:45kor született meg a lanyunk,spontan. Fajasgyengeseg miatt oxitocint kaptam,tovabba neurologiai betegsegem miatt epiduralw,a programozott csaszarrol lemondtam es eletem egyik legjobb döntese volt.
2013. febr. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Én háromszor szültem, és mindegyik életem egyik legszebb emléke marad... :o))))Az első kettőnél úgy indult meg, hogy elfolyt a magzatvíz. Az elsőnél még a pukkanást is hallottam. :o) Ahogy elindult a víz, szépen beimdultak a fájások, egyre sűrűsödtek. A fájás fáj... mindenkinek... szerintem a lényeg az, hogy nem szabad a fájdalom ellen küzdeni, tudni kell, hogy ez most jó barát, és minden egyes fájással közelebb kerülsz a babádhoz. Én a fájások közben odaképzeltem, hogy fogom a kezemben... :o)))) Amikor teljesen kitágultál, kicsit más érzés lesz a fájás, nyomást érzel, mint székelésnél, és ilyenkor eljön a kitolás ideje. Az elsőnél viszonylag több nyomásra sikerült megszületni a babócámnak. Kellett jobb oldalamra meg balra fordulnom és úgy nyomni... gondolom így tágítottak vagy illesztették be a baba fejét. Az elsőnél volt kötelezően gátmetszés, és szerintem ezzel kevésbé kellemetlen a kitolás, csak utólag kellemetlen, míg gyógyul a seb. A másik kettő szülésnél gátvédelemmel szültem, így sokkal kellemetlenebb a kitolási rész (az elsőnél úgy emlékeztem, hogy nem is fáj...), furcsa volt a feszítő érzés lent, viszont szülés után csak lepattansz az ágyról és elmész zuhanyozni... :o)))) Ha a fejét sikerül kitolni, akkor elvileg már egy nyomásra kicsúszik az egész teste, és ez egy hihetetlenül jó érzés, mert elmúlik minden fájdalom!!! :o)A harmadik szülésemnél fájás nélkül kitágultam 3,5 ujjra (5 ujjnyi/10 cm amire ki kell tágulni), de a burok nem repedt meg, én az orvost kértem, hogy repessze meg, így egy óra múlva meg is született a 3. gyönyörűségem... A folyamat ugyanaz volt, csak sokkal gyorsabban és intenzívebb fájásokkal. Az első szülés a magzatvíz elfolyástól a végéig 6 óra volt, de ebből csak 4 óra telt fájással. A második 2,5 vagy 3 óra volt az utolsó meg 1 óra. Szerencsés vagyok. :o) Szóval mindenki más, nem lehet összehasonltani a szüléseket, de a szakaszok azonosak... A lényeg, hogy ne félj a fájdalomtól, mert az jó barát, még akkor is, ha úgy érzed, hogy az a vég... :o) Drukkolok, hogy jó szúlésélményed legyen, és minden úgy alakuljon, ahogy elképzelted!!!! :o)
2013. febr. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi az első szülésnél este 10-kor mentünk be a kórházba (akkor már valószínű volt, hogy szülni fogok). Éjfélig egész elviselhetőek voltak a fájások, akkor viszont megrepedt a burok, és onnantól brutál volt. Próbáltam kádban is vajúdni, de már annyira rosszul voltam, hogy nem segített. Végül állva szültem meg, 2 óra után pár perccel megvolt, tehát nem volt vészesen hosszú.
2013. febr. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem este 7kor kezdödött burokrepedéssel,bementünk a kórházba és onnantól h az elsö fájás jelentkezett olyan 8körül egyre rosszabb lett.Próbáltam a melegvizet,labdát,sétát,gugolást de semmi nem használt.8órát vajúdtam,már kézzel is tágítottak ugy hogy kaptam 2méhlazítót.Mire jött volna a kitolási szakasz borzasztóan fáradt voltam.3szor próbáltam nyomni mire kiderülit hogy nem is tudom megszülni a babám mert nagy a buksija,meg a méhem is nagyon elfáradt és félt a dokim h esetleg megreped.Úgyhogy császár lett a vége.Sajnos a méhem nem akart összehúzódni úgyhogy sokáig voltam az örzöbe,de mióta kijöttem és velem van a pici azóta eszembe se jut hogy miken mentünk keresztül,mert teljesen megért minden fájdalmat!:)
2013. febr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem elég "könnyű" volt mindkét szülésem, mert az első babámmal már 3 ujjnyira voltam kitágulva, mire elérkezett a szülés időpontja, a másodikkal pedig kettőre. Így nekem mind a két kisfiam az első fájástól kezdve 2-3 óra alatt megszületett. Azért azt nem mondom, hogy minden perce kellemes volt, a szülés valóban fáj, de mikor megszületik a kisbabád, tényleg azonnal minden fájdalom megszűnik:)
2013. febr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem fájásokkal és magzatvíz szivárgással indult. Este 11 körül értünk be a kórházba, ott már gyakorlatilag 2-3 perces fájásaim voltak, ki is tágultam 1,5 óra alatt. Sajnos nekem a kitolás elhúzódott, 3 óráig tartott, de így is összességében 6 óra alatt megszültem, ami 1. babánál nagyon jó. Fájt nagyon, de így utólag én sokkal rosszabbra számítottam.
2013. febr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Fájásokkal indult a 41. héten, de mire rájöttem hogy ez már fájás 5 percesek voltak. Nem voltak olyan erősek, épp csak a derekam fájt kicsit, de az tűnt fel hogy rendszeresek. Ez valamikor du. 2 körül volt. Akkor felhívtam a dokit, 4-re bementem a kórházba ahol megállapították hogy beindult a szülés. 6 körül kerültem fel a szülőszobára, addig egyáltalán nem voltak vészesek a fájások, bár sűrűsödtek. Igazán akkor durvult be amikor megkaptam az oxitocint este 8 körül. De háromnegyed 10-re meg is lett a lányom úgyhogy nem szenvedtem sokat. A kitolás előtti 1 óra volt kemény, akkor fájás ért fájást de még nem tágultam ki eléggé. A kitolást meg sem éreztem bár az átlagnál kicsit tovább tartott szerintem mert nem indult meg kifelé a babám. Végül a doki úgy nyomta ki belőlem hogy teljes súlyával a hasamra könyökölt. A szülés maga nem volt vészes, hatalmas élmény volt! A varrás....na arról tudnék mesélni, de inkább nem veszem el a kedvedet :-) A legtöbb esetben persze nem szokott gond lenni ezzel sem úgyhogy nálad sem lesz! Mikorra vagy kiírva?
2013. febr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szilvia07 válasza:
Hmm. Ez teljesen változó. Valakinél fél perc, valakinél egy nap vagy több. Az is lehet, hogy az első gyerek születése nehéz, a második pedig sokkal könnyebb. De fordítva is megeshet.. Ne pánikolj! Olyan még nem volt, hogy valakiben benne maradt volna a gyerek :-)
2013. febr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
az első gyereket túl hordtam 4 nappal, de már egy hete bent feküdtem a kórházban (SOTE II), napokig kérleltem de nem akart kijönni, aznap délután az orvos picit jobban megvizsgált, este a barátok közt alatt már menstruációs görcseim voltak, mondták hogy aludjak még egyet, talán 1-2 órát aludtam is felébredtem kimentem a wc-re távozott a nyákdugó, onnantól kezdve sűrűsödtek a dolgok éjfélkor levittek a szülőszobára burkot repesztettek, megkértem a szülésznőt menjen ki valahogy egyedül jobban éreztem magam, a párom vidékről jött már akkor ért oda mikor vittek fel az osztályra. hajnalban háromnegyed négykor megszületett a kisfiam 57cm és 3957grammal, az egész szülésből a legkellemetlenebb a varrás volt még a kitolásnál is rosszabb volt legalábbis számomra, most ikreket várok, és egyre jobban tartok a szüléstől
2013. febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!