Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan fogom tudni ha vè...

Honnan fogom tudni ha vèletlenul kiszàradok ès pl infuziora lenne szuksègem?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat hànyok,vagyis mindent,mèg a vizet is,nem marad meg bennem semmi,ha valami mègis,az ritkasàg.Màr hetek ota igy vagyok,fogytam is eleget,de elotte is vèkony voltam..fèlek h kiszàradok/tam,mit tegyek? 11 hetes kismama
2008. jún. 4. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:

azért a kiszáradásnak jelei is vannak.Pl cserepesre repedezett száraz száj,kevés nyál stb.

Ha nagyon borzasztó a helyzet beszélj a háziorvosoddal.

2008. jún. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vigyázz magatokra! Olvastam a kóros hányásról, aminek esetében jobb, ha infúzióznak. Mindenképpen irány a doki!
2008. jún. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

van egy viszonylag jó módszer a kiszáradás megelőzésére.


A cserepek ajkak, meg amit az elöttem szóló még mondott az nem igazán jó támpont. Az ajkak kiszáradhatnak a melegtől, a gyakori lélegzetvételtől, a nyalogatástól stb.

A szomjúságérzet sem utal a dologra egyértelműen.


Ami jó módszer, hogy összecsippented a bőrt a kézfejeden és elengeded. Abból, hogy mennyire gyorsan ugrik vissza alapállpotba tudsz következtetni a szervezeted víztartalékára. Minél lassabban annál rosszabb a helyzet. A különbség markáns, könnyen felismerhető.

2008. jún. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
kóros hányás és hasmenés esetén fordul elő, főleg most meleg is van, ha napi 4-5 alkalommal hánysz irány a kórház. Jobb esetben hazaküldenek, hogy túlaggódod, de a jelei: fehér lepedék a nyelveden amit nem tudsz lemosni, acetonszagú(szúrós) vizelet, és a bőrt ha összegyűröd a testeden bárhol és apró barázdákat látsz az is egy jel.igyál sokat, sok lédús gyümi!!!
2008. jún. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ebben a cipőben jártam a 7-16. hétig, minden kijött belőlem. Megemlítettem az orvosomnak a 9. héten, ő gyorsan leküldött egy vizeletmintára a laborba (kórházban), s azt mondta, hogy lehet, hogy infúziózni kell. Egy kis aceton volt a vizeletben, de nem kellett infúzió. Azt a tippet kaptm, hogy igyak hideg(!) kakaót, mely megnyugtatja agyomrot éskalóriát is pótóol, próbáld ki, vagy a csokifagyit! Én is fogytam akkor, de most már 6kg + van rajtam. Jelezd az orvosodnak is a problémád! Ne aggódj, ez a fő! 20 hetes kismama
2008. jún. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!