Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetesen sok a 2 kg hízás?...

18 hetesen sok a 2 kg hízás? A védőnőm kórházzal riogat :- (

Figyelt kérdés
Ma voltam a védőnőnél. Tudni kell hogy túlsúllyal indítottam a terhességet,de minden eredményem rendben,a teljes vérképemen 3 db eltérés volt az is a fogínygyulladásom miatt. Szóval tökéles egészségi állapotban vagyok,a babával is minden oké. A védőnő meg azt mondta rengeteg ez a hízás kórház lesz a vége.Én nem akarok kórházba menni,de akkor mégis mit kellene ennem hogy ne hízzak semmit. Más nem terhes is felszed 2kg az ünnepek alatt,nem? Most megijesztett nagyon. Azt mondta terhesség végére max. 3-4 kg-ot hízhatok. Na de mégis hogy csináljam?
2013. jan. 30. 12:59
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen védőnőm lett volna,20.hét után átmentem másikhoz.

175 centihez 65 kilóval kezdtem,ő is ezt a 3-4 kiló maxot mondogatta állandóan.

Én meg ettem amennyi jól esett,kerestem normális védőnőt.90 kilóval szültem,fogyókúra nélkül 6 hét alatt lettem 70,majd mire fél éves lett a picur addigra a régi 65 kilóm lett csak.


Keress másikat,ez nem normális.

2013. jan. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
2kg plusz egyáltalán nem sok! Az meg hogy a végéig nem hízhat valaki 2kg-nál többet.... Az még Rubint Rékának sem sikerült! Én szeptemberben szültem 11kg plusszal mentem szülni. Arra azt mondta a védőnő, hogy ahogy a nagykönyvben meg van írva, és régen volt ilyen kismamája aki csak ennyit hízott volna. Azt meg kérdezzed meg tőle, hogy akkor mekkora babát vár és mennyi tejet!?
2013. jan. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem csak én vagyok kiakadva rajta:-) Teljesen megnyugtattatok,hogy nem velem van a baj. El se tudja képzelni milyen stresszt okoz,meg idegeskedést azzal hogy nem lehet egy grammot sem híznom. Már majdnem megkérdeztem tőle hogy levegőt vennem azért szabad,mert lehet az is hizlal :-)
2013. jan. 30. 13:49
 24/44 anonim ***** válasza:
11-es vagyok! Hallod, ezen tényleg ne aggódj, azzal többet ártasz! Kérdezd meg az orvosodat, hogy őszerinte hogy van ez, és mond csak el neki nyugodtan, hogy mit mondott az az okos védőnőd! Nem hiszem, hogy ő is ezen a véleményen lesz, és akkor nyugodtan mondhatod majd a védőnőnek is, hogy azért ez így túlzás... bár én most is megmondanám! Mivel neki nem az a dolga, hogy bíráljon és irányítson, hanem hogy segítsen!
2013. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

13:37 vagyok


Várj,van "jobb" is.

Ugyanez a védőnő,akitől én eljöttem,barátnőm maradt,kicsit is hozzá vitte.

Őt azzal idegelte ki,hogy a 2,5kilóval született kicsi túl sokat hízik,anyatejtől,miért ad neki olyan gyakran,miért nem pont kerek 3 óránként szoptatja. (igény szerint szoptatta,volt hogy 1 óra,volt hogy 4 óra után)

2013. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
Tudod,ki járkálna hozzá hetente méreckedni? Van az embernek más dolga is, mint ilyen eszetlen védőnőhöz járkálni. A 2 kg meg egyáltalán nem sok. Én hasonló paraméterekkel indultam, a végén kb 18 kiló plusszal mentem szülni (nagyon vizesedtem), 2 héttel szülés után a kezdő súlyomnál voltam.
2013. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
Én elhiszem hogy a csak a munkájukat végzik a védőnők,de azért már tényleg túlzásba viszik. Legyen az egy kismama hízása,vagy egy baba táplálása. De így egyáltalán nem segítséget nyújtanak,amit kellene,hanem csak idegeskedést okoznak a kismamáknak,anyukáknak.
2013. jan. 30. 14:03
 28/44 anonim ***** válasza:
37%

Váltani sajnos nem tudsz, mert nincs szabad védőnő választás.

Viszont a táblázat amit belinkeletek hülyeség, mert egy túlsúlyos nőnek nem megengedett, hogy 18kg-t magára szedjen a terhesség végéig. Nem is értem minek kell beírni a méreteket, ha ez egy inkább vékony testalkatú nőre van kitalálva... Ha jól tudom 10kg alatt kell maradnod.

De a 2kg tényleg nem mondható soknak!

2013. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Ez a mániájuk a védőnőknek.Én elég extrém példa vagyok. Az lányommal 130 kilósan estem teherbe de csak 8 kilót híztam vele.Az akkori védőnőm soha egy szót sem szólt.

Most 115 kilósan estem teherbe ikrekkel és hát igen gyosan gyarapodom már 25 kilónál tartok.A mostani védőnőm minden alkalommal elmondja h ne hízzak többet.Váá!Oké 25 kiló sok de a terhességem előtt lefogytam 30 kilót diétával és rengeteg mozgással.Amikor kiderült h ikreket várok ennek vége is lett.Naná h hízni kezdtem hisz ilyen típus vagyok.Na meg kettő baba van a pocakomba 2x annyi a súlyuk mint egy babának.

2013. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Én se szándékozom 10 kg-nál többet hízni a baba miatt.Csak elkeserít hogy úgy áll nekem a védőnő mintha egész nap zabálnék és attól híznék. Itt volt a karácsony,szilveszter,két kg hízás nem hinném hogy annyira sok. Na mindegy,már lassan félidőnél járok,még egyszer ennyi és nem kell többet hozzá mennem :-)
2013. jan. 30. 14:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!