Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nagyon gáz egy...

Szerintetek nagyon gáz egy kislánynak ez a név?

Figyelt kérdés
Az egyik legkedvesebb barátnőmet Ginának (Dzsinának ejtette) hívták. Nagyon inteligens, kedves és okos lány volt, nem volt kisebbségi. Sajnos már nincs velünk. Mióta megismerkedtünk beleszerettem a nevébe és régóta ezt a nevet szánom a lánykámnak, így hogy már nincs közöttünk főképp szeretném ezt adni. De nem vagyok benne biztos hogy jó lenne, mert mindeki túl cigányosnak tartja, és ahogy itt is olvasom sokan ítélnek meg embereket név alapján, ők biztosan ezt adják át a gyermekeiknek is, így félő hogy piszkálnák érte. Ez sajnos kicsit elbizonytalanít (bár az említett lányt sosem piszkálták a neve miatt, mindenki természetesnek vette hogy így hívják). Szóval szerintetek viselhető név ez egy kislánynak? A válaszokat előre is köszönöm:)
2013. jan. 25. 21:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A Georgina tényleg nagyon szép, és becézheted Ginának. De szerintem a "Dzsinát" tényleg mellőzd. Így is tudni fogod a név "hátterét" :)
2013. jan. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A Gina, mint "Gina" sajnos nem tetszik, ha ezt a nevet választjuk akkor mindenféleképpen Dzsinának ejtjük majd.
2013. jan. 25. 22:17
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem a Gina tetszett g-vel. Már volt lánynevünk, de másodiknak megkapta a lánykánk a Regina nevet. Azt is lehet Ginának becézni.
2013. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Dzsina-ként egyáltalán nem tetszik, Gina-ként igen, ez utóbbi szerintem egyáltalán nem hangzik kisebbségi-névként.

Amúgy én is több Georginát és Reginát is ismerek, sőt, Genovévát és Ginevrát is ismerek, akiket így becéznek egyikük sem kisebbségi.

Dzsinának semmiképp nem nevezném a lányomat, rengeteg sokkal szebb név van ennél... szerintem legalábbis.

2013. jan. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Cigányos vagy nem, ha neked ez tetszik érzelmi okokból, akkor add ezt neki.

Majd ha őt zavarja,ha piszkálják, akkor lerendezi osztálytársaival.

Ha egyáltalán piszkálják majd.

Nem kell ezt felfújni szerintem.


(nálunk a szomszéd cigányok kutyáját hívják dzsinának, egy zsidó barátnémat meg georginának, de őt ginázzák)

2013. jan. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A Regina tényleg szép, becézve Gina, vagyis Dzsina, és szerintem egy hosszú vezetéknév mellé is elfér :)
2013. jan. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!