Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 hetes terhesen volt fej...

3 hetes terhesen volt fej rtg-em! Most 5 hetes vagyok. Nem tudtam, hogy terhes vagyok. Nem is kérdezték tőlem, így ólomköppenyt sem kaptam! Mennem kell genetikára! Mennyire árthatott ez a magzatnak? El kell vetetnem?

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
semmit sem árthatott a magzatnak,még épp h megfogant,de szerintem neked kellett volna szólni,ők honnan tudhatták volna?
2013. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is voltam így,nekem nyaki rtg volt,nem tudtam hogy terhes vagyok.Engem nem küldtek genetikára.A lányom viszont fejlődési rendellenességgel született,bár mindenki azt mondja semmi köze a röntgenhez,azt mondják öröklött dolog.Menj el genetikára,de ne parázd túl a dolgot,ott kiderül remélhetőleg hogy egészséges.
2013. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a legnagyobb károsodást pont az első pár hónapban szenvedheti el az embrió, ugyanis akkor fejlődik ki szinte mindene. A röntgen nagyon káros ilyenkor, sajnos lehet baja tőle... :(
2013. jan. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
:( a genetika kimutatja ha bármi baj lenne?
2013. jan. 22. 18:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Elvileg igen,hiszen azért küldenek el.
2013. jan. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a választ!Remélem nem lesz semmi baj!Nagyon szeretném megtartani,bár most már kezdek aggódni!
2013. jan. 22. 18:20
 7/9 anonim ***** válasza:
De ha utánaolvasol a googleban azt írja hogy ha nem hasi részen röntgeneztek nagyon pici esélye van a károsodásnak.Elvileg annyi sugárártalom éri a babát mintha terhesen repülőn utaznál.Nyugodj meg biztos egészséges a baba.
2013. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem valószínű, hogy ártottál! Egyrészt ha 3 hetesen (azaz egy héttel a megtermékenyülés után) káros hatás éri a babát, az valószínűleg elhal, és be sem ágyazódik. (Czeizel mondja, hogy az első pár hétben a minden vagy semmi elve működik.) Másrészt fejen végzett rtg szerintem nincs káros hatással a méhedben lévő embrióra. Ha lenne, akkor szerintem megkérdezték volna, hogy nem vagy-e terhes, szerintem ilyen esetben nekik kellene rákérdezni az ólomköpenyre (legalábbis én mikor egyszer tüdőröntgenre mentem, megkérdezték). Szóval, reméljük, semmi baja nem lett! Szurkolok!
2013. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dehogy kell elvetetni. Amikor engem röntgeneztek terhesen (muszáj volt), elmagyarázta az orvos, hogy kb naponta 20-szor kellene közvetlenül röntgenezni a hasamat ahhoz, hogy a baba emiatt károsodást szenvedjen. Ne aggódj.
2013. jan. 23. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!