Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxémia kérdése....

Terhességi toxémia kérdése. Volt valakinek?

Figyelt kérdés
Létezik az, hogy valakinél kialakul a toxémia és nincs a lábdagadáson kívül más panasza, gondolok itt a magas vérnyomásra?
2013. jan. 15. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem súlyos toxémiám volt, 14 hetesen, szóva sajnos nagyon korán kezdődött, általában félidő után szokott jelentkezni

az első tünet a magas vérnyomás volt, majd a dagadás testszerte, nem csak a lábaimon és utolsóként a fehérjevizelé jelentkezett

ha csak a lábad dagad, az még nem toxémia, a 3 tünet együttesen jelent toxémiát

mérd gyakran a vérnyomásod, védőnő nézzen fehérjét a vizeletben minden találkozáskor, ha a vérnyomásod elindul felfelé, szólj a dokidnak

a lábad meg pócold fel, az ételeidet kevésbé sózd, mert az is fogja a vizet

2013. jan. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, toxémiából is többféle súlyosságú, lefolyású létezik. Kis mértékű lábdagadás, ödéma a 3. trimeszterben nagyon gyakori, "szinte" normálisnak mondható és nincs vele teendő, bár érdemes felpolcolni a lábat, rendszeresen mozogni, diétázni (almanap, só kerülése), majd szülés után el fog múlni.

Ha viszont súlyossá válik, pl. papucsba sem fér a lábad, az arcod is feldagad, kérj vér és vizeletvizsgálatot a nőgyógyásztól vagy a háziorvostól.

Nekem úgy egy hónapig volt csak lábdagadásom, de egyre rosszabb lett, majd utána kezdtem el test-szerte viszketni. Vérnyomásom alacsony, vizeletemben nem volt fehérje, viszont nagyon emelkedettek lettek a májenzim értékeim. Egy hónap kórház után programozott császárral született meg a babám (egészségesen).

2013. jan. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vizesedés, ma már nem kimondottan toxémia tünet, nekem az orvos mondta a kórházban, mikor nekem megállapították, hogy nem toxémiás kismamáknál is elég gyakori a vizesedés, így azt magában nem nézik. Ha mellé magas vérnyomás és fehérje mutatkozik, akkor van toxémia.

Nekem is magas volt hozzá a vérnyomásom és mondjuk nem állandóan, de néha-néha kimutatott fehérjét a vizeletem. Viszont a vérnyomásom végig az egekben volt a terhességem utolsó napjaiban, amikor kimondták, hogy toxémiám van.

2013. jan. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Eszter858585 ***** válasza:

Az en dokim azt mondta, hogy a labdagadas az szinte normalis kesoi terhessegnel.

A toxemiat a magas vernyomas es a vizeletben talalt feherje alapjan diagnosztizalta.

2013. ápr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok nekem volt toxémiám és nem vicc. Nagyon veszélyes is lehet. A 35.hétben lett magas a vérnyomásom fehérje kicsapódás a vizeletben...befektetett az orvosom/tervezett császárral,mert a kislányom farral feküdt/aztán a vérkeringés vizsgálaton ahol a méhlepény állapotát is ellenőrizték II.stádiumba lépett és nagyon megilyedetm arra a szóra,hogy a magzat reteldált.Az orvosom azt mondta nincs baj...féltem a tervezett császár Nov.21 volt én előrébb hozattam. 36.hét 6.napra császárral egészséges kislánynak adtam életet. Hálás vagyok érte az orvosomnak.Ez volt 2012.11.15. aztán tavaly ismét babát vártunk kisfiú lett volna sajnos ott a 22.héten meg kellet szűlnöm,mert súlyos genetikai problémánk volt,de ez nem volt elég a 15.héttől magas vérnyomássom volt.dopegyttel minden ok volt. Nem tudom mi lett volna a vége. Most ismét szeretnénk babát,de félek....

Valaki tud esetleg tanácsot.Orvost aki segit?? Köszönöm.

2015. okt. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!