Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi toxémia hirtelen...

A terhességi toxémia hirtelen fellépő állapot?

Figyelt kérdés

Engem magas vérnyomással kezelnek 130/80-on tart a gyógyszer, 90-es pulzussal, de vizesedek is, meg most találtak fehérjét a vizeletemben.


Vinnem kell holnap tenyésztésre vizeletmintát.


27 hetes terhes vagyok, jah, és terhességi diabéteszem is van.


2012. ápr. 3. 11:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát ez nem hirtelen van, mert gondolom több alkalom után mindig elöjött valami.


Elég nagy a valószínüsége de elöször biztosak akarnak lenni.


Nekem anyukám volt a bátyámmal így, csak akkor még UH sem volt és csak pedzegették hogy baj van. Bentartották és habár idöre de 1,5 kilóval született. habár makk egészséges volt mindig is.

2012. ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Lehet nem engedik végig a terhességemet?

A babával minden rendben van!

2012. ápr. 3. 11:59
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

én így születtem ezer éve :)

anyukámat bent tartották a kórházban szigorú fekvés meg pihenés (néha hazamehetett) és maradtam bent én is amíg lehetett aztán termsézetes úton 2500 grammal jöttem ki, kicsit besárgultam de semmi bajom:)

2012. ápr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Talán megsárgul majd a pici, de szerintem nem lesz baja :)

Csak nem hirtelen van, biztos valami miatt.

2012. ápr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hogy kihordhatod-e a babát az attól függ mennyire súlyos az állapotod. Valószínüleg befektetnek. A toxémia elsősorban az anyára veszélyes, mert létfontosságú szervek leállását okozhatja. Ha veszélybe kerül az életed, megszakítják a terhességet. Sajnálom, de ez van. Reméljük nem lesz nagyobb gond.
2012. ápr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

ezért kérdeztem, hogy ez a betegség lehet szép lassú lefolyású e, vagy gyorsan bekövetkezik.e?


tehát amíg nekem stabilak az értékeim, addig ne féljek,vagy egyik napról a másikra lehet-e rosszabb?

2012. ápr. 3. 14:05
 7/15 anonim ***** válasza:
Sajnos egyik óráról a másikra is lehet rosszabb. Nagyon szoros megfigyelés kell. Ha borda vagy gyomortáji fájdalmat éreznél (erős) akkor azonnal kórház, vagy bármely olyan esetben amikor a rosszullét eltér az eddig tapasztaltaktól. Legjobb az lenne ha befeküdnél, bár tudom hogy nagyon nehéz.
2012. ápr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

az a bajom, azért is kérdeztem, mert ma nagyon nem vagyok jól, a cukrom is, meg a vérnyomásom is magas :(

de lehet csak mert ma stresszeltem valami miatt :S

picit lepihenek, ha nem javulok bemegyek az ügyeletre.

köszi a segítséget!

2012. ápr. 3. 14:54
 9/15 anonim ***** válasza:
Remélem nem lesz gond. Írj majd néha hogy vagytok.
2012. ápr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! 35 hetesen egyik napról a másikra felment a vérnyomásom 160/90-re, majd másnapra 170/100-ra. Kaptam napi 2 szem Dopegytet. 4 nap múlva benn tartottak a kórházba. 2 hétig voltam benn. Minden nap többször nézték a kicsit ctg-n, 2 naponta UH. Minimális fehérjevizelés volt már, és szinte minden véreredményem rossz volt. Napi 10 szem Dopegytet, és 4 szem Cordaflexet szedtem, hogy 140/90 alatt maradjon a vérnyomásom. 40+1 hetesen, természetes úton született meg a kislányom teljesen egészségesen. Annyi volt csak, hogy végig nst-n voltam és nem sétálgattam. Nekem nagyon hirtelen alakult ki. Ne aggódj, ha szinten tudják tartani, engedni fogják a terhességet. Bocs, hogy hosszú lettem:-)
2012. ápr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!