Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi toxémia hirtelen...

A terhességi toxémia hirtelen fellépő állapot?

Figyelt kérdés

Engem magas vérnyomással kezelnek 130/80-on tart a gyógyszer, 90-es pulzussal, de vizesedek is, meg most találtak fehérjét a vizeletemben.


Vinnem kell holnap tenyésztésre vizeletmintát.


27 hetes terhes vagyok, jah, és terhességi diabéteszem is van.


2012. ápr. 3. 11:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

nem, nem,

nem voltál hosszú, köszi, hogy leírtad, tényleg lepihenek most.

kicsit megnyugodtam :)

2012. ápr. 3. 15:25
 12/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Jobban vagy?
2012. ápr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nagyon vigyázz magadra, ez nem csak rád nézve veszélyes. Örülj, hogy időben észrevették. Tényleg jobb lenne kórházban, kontroll alatt, legalábbis amíg enyhülnek a tüneteid.

Egy kolléganőmnél nem foglalkoztak vele, 1 hónap alatt 7 kg víz ment rá, reggel a fogadott dokija azt mondta, itt még egy hétig nem lesz baba..... Este rosszul lett, befulladt, vérzett az orra: ügyelet.180 volt a vérnyomása, fehérje volt a vizeletében még aznap sürgősségi császár lett a vége. Mivel a baba már nem kapott megfelelően tápanyagot és a méhlepény alig működött, 1 héttel korábban lett meg, de 2800-al, már elkezdett visszafejlődni. Úgyhogy nagyon vigyázz, mert ez kicsit korai. Remélem jól vagy. Jól vagy?

2012. ápr. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
szia! nekem is be kellett feküdnöm anno a 32. héten toxémia gyanúval. Nekem nem volt fehérje a vizeletemben, de nagyon magas volt a vérnyomásom, gyógyszer mellett is és nagyon vizesedtem. Végül a 36. héten beindult a szülés, szerencsére 2840gr és 48cm-es egészséges kislányom lett, még koraszülött osztályra sem kellett mennünk, olyan jó eredményei voltak. Viszont a szobatársamnak fehérje is volt a vizeletében, és mivel nem tudták gyógyszerrel sem levinni a vérnyomást, ezért 37. héten megindították a szülést, rendben volt minden velük. A lényeg: Ha azt mondja az orvosod, be kell feküdnöd, érdemes hallgatni rá, hidd el megér annyit, hogy ne legyen baj később! Kitartás!
2012. ápr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az érdeklődést, jobban vagyok, lefeküdtem délután, jót aludtam, utána meg hazajött férjem, és ő totálisan meg tud nyugtatni.

Na meg itthon van vérnyomásmérőm, meg vércukormérőm, estére már jók lettek az értékeim, meg tegnap is jók voltak, valószínű a sokat stresszeltem, amiatt lettem rosszul.

Vittem ma reggel a pisimet kontrollra, valamilyen tenyésztés is lesz, aminek egy hét a várakozási ideje, nem tudom mért. Remélem nem lesz benne fehérje, bár csodák nincsenek.

Tegnap hallgattunk szívhangot a védőnővel :), rendben volt a kisgyerek.


Köszönöm a válaszokat, és gratulálok a kisbabákhoz :)

Illetve aki még várandós, annak sok sikert is :)

2012. ápr. 5. 08:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!