Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fél éve volt egy vetélésem,...

Fél éve volt egy vetélésem, most 5hetes terhes vagyok. Félek, nehogy ua. Legyen. Hormon tabit kérhetek a dokitól?

Figyelt kérdés

A hormon tabletta ajánlott ilyenkor?Mindenképpen kérhetek?


Tehát rögtön orvoshoz,így a pozitív tesztnél vagy elég megvárni a 7hetes időpontot amikor szívhang,petezsák is látszik már..?

Ha nincs vérzés és görcsölés akkor nem lehet gond.Igaz?

Csak aggódom,nem akarom ugyanaz átélni még egyszer!:(



2013. jan. 12. 09:20
1 2
 1/16 Timóca Szamóca ***** válasza:

Szia,tudom mit érzel,én is átmentem ezen.Nem kell aggódni,csak azért menj el mert már volt vetélésed,csakhogy megnézzék minden ok.Spontán vetélésed volt?

Amúgy minek akarsz tablettát szedni,az már nem jó,inkább az orvos írjon fel valami magzatvádö vitamint.

2013. jan. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Neked nem kell kérned semmilyen bogyót!

Amikor a doki megnéz valószínű,majd ír fel Utrogestan-t vagy ilyesmit.

Boldog babavárást!


35hkm

2013. jan. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves Timóca Szamóca!


Azért gondoltam,hogy kell valami ami segíti a magzat megmaradását.Tudom a természet rendje,de olvastam több kismamánál is itt,hogy kaptak progeszterom pótlást és azzal sikerült a 2.terhesség.

Nem volt eddig nekem semmi problémám,hormon jellegű csak gondoltam ezt használják a baba megvédésére...

2013. jan. 12. 10:06
 4/16 A kérdező kommentje:

Még annyi,hogy igen spontán vetélésem volt,de művi befejezéssel zárult. :/

Vagy akkor spontán csak ha nem kell befejezés?No mindegy.

Itt a fél évvel ezelőtti kérdésem... :(

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2013. jan. 12. 10:08
 5/16 anonim ***** válasza:
A progeszteron pótlás csak akkor segít ha valaki igazoltan progezsteron hiányos és ez volt a vetélés oka is. Két féel orvos van, van aki biztos ami biztos alapon mindenkinek felírja akinek már volt vetélése, és vannak orvosok akik szerint ha nem indokolt teljesen felesleges.
2013. jan. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

és 4 hónapja vetéltem el, s most újra terhesen azonnal felírt a doki napi 2×2 utrogestant!

szerintem menj orvoshoz, hogy felírhasson valamit!

2013. jan. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Timóca Szamóca ***** válasza:
megnéztem a fél évvel ezelöttid.....hát nem tudom minek itt kérdezösködtél itt,minthogy rögtön orvoshoz mentél volna,talán még tudtak volna segíteni.
2013. jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!Úgy látszik egy idősek vagyunk, én is most vagyok 5 hetes 3 napos!Csak én már 2 vetélésen vagyok túl, egy spontán, egy missed ab műtétes. Megértelek teljes mértékben!Én is rettegek, nehogy harmadszorra is megtörténjen ez a dolog!Én már voltam dokinál csütörtökön, és láttuk a petezsákot és benne a szikhólyagot!Két hét múlva kontroll, de rettegek, h őszinte legyek!Én azóta voltam kivizsgáláson, most a pozi teszttől szedem a 3x2 duphastont, és voltunk genetikai és immunologiai vizsgálaton és kaptam vérhigitó gyógyszert is!

Szerintem is menj el dokihoz minél előbb!Ha nincs görcs se vérzés akkor nincs miért aggódnod, de jó ha látja a doki is!

2013. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

én is kaptam véralvadásgátlót, aspirin protect-et.

2013. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Timóca Szamóca


Akkor fél éve vasárnap este 10órakor tettem fel a kérdést,a görcsöléssel kapcsolatban. Többen azt írták,hogy nem mindegy milyen görcsölés biztosan túlzok.

Éjjfélkor nem indultam volna el magamtól a barnázás miatt. Másnap délelőtt már a dokinál voltam UH-on.

Ő azt mondta nem lát semmi,biztosan még kicsi.Utána gyorsultak be a dolgok és másnap reggel ismét a kórházban vérvételen,majd a műtét miatt. Nem napokat töltöttem én a net előtt,hogy megoldja más helyettem a dolgot,de este 10-kor ez volt az egyetlen variáció. Vetélésem nem volt még előtte,nem ismertem a tüneteket.Én a tünetekhez kértem segítséget. Én aznap hétfőn akartam kérni gyógyszert de nem akart felírni a doki!!:O

2013. jan. 12. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!