Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szívhang nélkül megkapom a...

Szívhang nélkül megkapom a kiskönyvem?

Figyelt kérdés

Azt olvastam itt, hogy csak akkor kapok kiskönyvet, ha a doki élő embriót ír a papíromra. Ehelyett csak az van, hogy 15 mm, és mondta, hogy mehetek is a védőnőhöz a kiskönyvemért, akér már holnap is. Ezek szerint akkor is lesz kiskönyvem, ha elmegyek a védőnőhöz, de még nincs szívhangja a kicsinek?

A védőnő első találkozásra miket fog csinálni, mondani?

Bocsi, ha sok a kérdés, első baba, 5. héten. Nagyon izgulok és sok a teendőm. :-)

Köszönöm előre is a válaszokat!


2013. jan. 8. 07:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Én furcsálom nekem mult héten 6+4 volt 20mm petezsák és 2hét mulva hivott vissza szivhangra..
2013. jan. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem. Azt mondta, hogy el kell mennem a védőnőhöz. Akkor most mégsem? Mondta a doki, hogy majd fogorvoshoz, vérvételre is kell mennem, és hogy ezekre mind van 4 hetem. Akkor mégsem lesz ma kiskönyvem?
2013. jan. 8. 07:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nyugi,lesz kiskönyved:-)Legalább is itt ,ahol én élek,amikor elmentem először UH-ra,5 hetes terhességet írt le,még nem volt szívhang,de már másnap a lelettel mentem a védőnőhöz.Nem akadékoskodott,rögtön töltötte ki,aztán mnetem laborba,majd belgyógyászhoz.:-)Boldog babavárást kívánok!!!Üdv.2 lányos
2013. jan. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Menj el a védőnőhöz, és majd kiderül. :) Én is 5 hetesen voltam először, 16mm-es petezsák, szikhólyag, de szívhang még nem volt. Engem visszahívott 2 héttel későbbre, és mondta, hogy majd utána mehetek a védőnőhöz. Tehát nálunk tényleg meg kellett várni a szívhangot. De úgy látszik nem mindenkinél van így. Ha a doki azt mondta, hogy menj a védőnőhöz, akkor menj, biztos jobban tudja.

Kitöltitek a kiskönyvet, kérdezget családi betegségekről, szokásokról (pl. kávézás) ilyesmi. Meg elmondja, hogy mikor milyen vizsgálatok a lesznek terhesség alatt, és azok hogy zajlanak le, hova menj, hogyan csináld. Legalábbis nálunk így volt. Gratulálok!

2013. jan. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez helyenként változó.
2013. jan. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Belgyógyászatra miért kell mennem? Mit néznek vagy mit csinálnak ott?
2013. jan. 8. 08:09
 7/9 anonim ***** válasza:
A szívműködést nézik.
2013. jan. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a 12 hetes uh után voltam a védőnőnél, akkor elég volt, akkor állította ki a kiskönyvet. Fogászaton később voltam, belgyógyászaton is 20-on valahanyadik héten. (Igaz sajna előtte húztak is egy fogam:()
2013. jan. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8 hetesen voltam először de nekünk már volt szívhang...egyből mehettem a védőnőhöz...Nem tudom h van általában tényleg úgy szokott lenni h megvárják a szívhangot h legyen utána küldenek de amint olvasom vannak eltérések... Elmész és kiderül úgy is. Félni nem kell :) Laborvizsgálatok lesznek mindjárt az elsőre el is fog küldeni aztán a 2. és 3. trimeszterben is, háziorvos, EKG, fogászat, vércukorszint, AFP ilyenek lesznek de ezeknek mind megvan a menetük mikor kell menned. Én kaptam egy listát h mikor melyik héten milyen vizsgálat várható. Meg ugye ott vannak a kötelező uh-k is...van a 12,18,24,30 heti meg asszem van még egy de azt még nem tudom mikor ott még nem tartok :D Mindent megkérdez a családodról öröklött betegségek, káros szenvedélyek, apa munkahelye a tiéd meg ilyen dolgok... Majd a védőnő minden találkozás alkalmával méri a súlyod, vérnyomásod, szívhangot néz egy idő után, pocakot is szoktak mérni, és ugye ha sok a hízás vagy egyéb gondok vannak akkor tanácsot ad mit tegyél vagy ne tegyél...de vannak olyanok is akik túlzásba viszik ezeket a dolgokat és adnak olyan "okosságokat" h csak pislogsz :D és igen ez is előfordulhat de hátha egy jót fogsz ki :)

Boldog babavárást.

31hkm

2013. jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!