Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki és mikor állítja ki a...

Ki és mikor állítja ki a kismama kiskönyvem?

Figyelt kérdés

Magánrendelésre megyek jan. 7-én. Az orvos ott már kiállítja a könyvem? Vagy a védőnő? Védőnőhöz mikor megyek? Mikor lesz hivatalos papírom és kitől, hogy bizonyíthassam, hogy terhes vagyok a munkahelyen is?

Minden érdekel ezzel kapcsolatban. Köszönöm


2012. dec. 30. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

Szia.

Én úgy tudom,hogy védőnőhöz akkor érdemes menni,amikor az orvos kiadja az első ,,hivatalos,, leletet a terhességről,azaz amikor már van szívhangja a babának.

Nekem 6 hetesen volt szívhang,7 hetesen mentem először védőnőhöz.A védőnő állítja ki a kiskönyvet.Nem kell bizonyítanod a munkáltató felé azt,hogy terhes vagy,elég ha bejelented,azaz ha szóban megmondod,hogy babád lesz.Hinnie kell a szavadnak,nem kötelezhet arra,hogy mutasd meg a kiskönyvedet,vagy mutass orvosi papírt,ez benne van a munka törvénykönyvében.Tőlem sem kértek a m.helyemen semmilyen ,,igazolást,,.Bejelentettem a főnöknek,hogy terhes vagyok és kész.Ha nem vagy próbaidős,folyamatos a munkaviszonyod és eljössz táppénzre,ne rúghat ki,mert él a védelem!!

Remélem tudtam segíteni.


21+5 hkm

2012. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia, az orvoshoz kell menned első körben, aki ad majd papírt, hogy várandós vagy, azzal a papírral kell menned a védőnőhöz, a kiskönyvet a védőnő akkor állítja ki ha már a babánál van szívhang, tehát rajt lesz a papíron egy élő embrió, szívcsőpulzálás látható ez 6 hetes korban. Kérj az orvostól papírt amit a munkahelyedre viszel.
2012. dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1 doki,majd a lelettel védőnőhőz kell elmenned:)
2012. dec. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előttem már leírták, hogy a szívhang után állítja ki a papírt a terhességről az orvos és ezzel kell menni a védőnőhöz aki kiadja a kiskönyvedet. Hogy hozzá mikor mész, azt vele kell egyeztetned, de érdemes még a 12. hét előtt, mert sok helyen kell az uh-hoz a kiskönyv. Táppénzre nem kell elmenned ahhoz, hogy védett legyél. Ha nem veszélyes a munkád a babára nézve, akkor addig dolgozhatsz, amíg nem érzed tehernek.
2012. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha magánrendelésre megyek, ott is köteles az orvos adni papírt, hogy baba van, és van szívhang, stb., amit egy sztk-s ad? A magán dokiét is elfogadja a védőnő? 7.-én tudok menni, akkor van magán rendelés, sztk-ra csak jan. közepén van időpont, addig nem akarok várni, hogy le lásson orvos.
2012. dec. 30. 19:07
 6/10 A kérdező kommentje:
Hülyén írtam le: szóval a védőnő a magán orvos igazolása alapján is kiállítja a kiskönyvem? És a magánorvos fog adni olyan igazolást?
2012. dec. 30. 19:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen
2012. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A magánorvostól ugyanúgy elfogadnak mindent :)
2012. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És az igaz, hogy ha magánorvoshoz járok egész terhesség alatt, akkor nem kapom meg a 4 pecsétemet, ami kell?
2012. dec. 30. 19:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Dehogy is!

Ha nem pecsétel, akkor majd a kórházban szülés után ad egy igazolást, hogy hányszor jártál nála. Ne aggódj, a magán doki ugyan olyan jó, mint az SZTK-s, sőt.

2012. dec. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!