Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2013. 08. 01-re vagyok kiirva....

2013. 08. 01-re vagyok kiirva. A gyes, gyedet és a tgyast a 2012 évi átlag keresetből számolják ki? (Ha én idén szülök akkor a tavalyi év átlagábol számolnak? )

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen.Pontosan,ahogy írod!
2013. jan. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A tgyás-t hogy számolják ki??
2013. jan. 7. 21:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem. A tgyást számolják a 2102 évi átlagkeresetből, ha volt 2012-ben 180 bérezett napod. AZonban a gyedet csak akkor számolják a 2012-es évi béredből, ha a tgyást hamarabb megkezded. Ugyanis mindig az igénylést megelőző évet veszik alapul, és ha te augusztusban kezded meg a tgyást, akkor a gyed igénylésed 2014 januárra esik - az igénylést megelőző év pedig ebben az esetben 2013.


Ha volt 180 bérezett napod, akkor a teljes évi jövedelmedből számolnak. (pl. volt 1 millió éves jövedelmed, és 320 bérezett napod - akkor a naptári napi átlagkereseted 1 milla/320 - és ez lesz a tgyás alapja).


Ha nem volt 180 bérezett nap, akkor a tgyást a tényleges vagy ennek hiányában a szerződéses bér alapján számolják, de ilyenkor ugyanannyi maximuma lesz, mint a gyednek.

2013. jan. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!