Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit mondjak az orvosnak, hogy...

Mit mondjak az orvosnak, hogy kiírjon? 12 hetes kismama vagyok

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok és külföldön élek a férjemmel, itt is dolgozok szobalányként. Amellett, hogy délután még mindig rosszul vagyok, 5-6 körül már állva el tudnék aludni, az utóbbi időben nagyon sokat stresszelek, főleg a főnökeim miatt. Egy hotelben dolgozom, ahol - kb január elseje óta - bolondokháza van. Rám nem úgy gondolnak, mint egy kismamára akire vigyázni kell, hanem mint egy másfajta munkaerőre - mint egy kis lóti-futira, aki mindig kéznél van. Rengeteg feladatot kapok minden nap, van egy céges telefonom is, amit azért kaptam, hogy elérjenek, hátha rosszul leszek stb. Én ezt inkább úgy érzem, ez arra lehetőség nekik, hogy bárhol bármikor munkát adhassanak. Van egy kis iroda ahova le szoktam ülni, mert kétóránként megéhezek és érzem azt is, hogy pihennem kell. Ezt pár napja megszólták, hogy "látjuk, hogy néha csak ott ülsz, és ha nincs mit csinálnod akkor légyszíves szólj, persze enni ehetsz, mert megértjük, hogy gyakrabban megéhezel, meg szólj akkor is ha rosszul vagy..." Ja és még azt is imádják hangoztatni, hogy "úgy érzik, visszaélek a helyzetemmel". Mivel egy hotelben dolgozom, így a rendelkezésemre van bocsájtva egy szoba, ahova lepihenhetek ha fáradt vagyok. Mikor hat hetesen bejelentettem, hogy babát várok, meg is mondták, hogy melyik lesz az a szoba, de már akkor olyanokkal jöttek, hogy "már volt nálunk több kismama is, és sajnos több rosszullétnél az volt az érzésem, hogy megjátszott volt, és azt szeretnénk ha te nem élnél vissza a helyzeteddel..." Nem vagyok egy beteges típus és nem szeretek orvoshoz menni, de már kezdem kiidegelni magam a munkahelyemen. A beosztásom miatt is már beszéltem velük egyszer, mivel 11-től dolgozok este fél nyolcig, ebben a beosztásban otthon szinte semmit nem tudok csinálni. Az volt a válasz, hogy "sajnos ebben az időben van rád szükségünk". Kicsit szégyenlem magam mert nem szeretem a naplopó embereket, és kellemetlen helyzetbe sem akarom hozni magam. Sajnos itt Ausztriában nem nagyon írják ki a kismamákat, hacsak nem valóban veszélyeztetett a helyzet. És a legrosszabb, hogy a lelki dolgok olyan "megfoghatatlanok", mikor az orvos előtt ülök akkor úgy érzem, hogy valójában nem is kellene ott lennem mivel nem hányok egész nap, stb. Kicsit úgy érzem, mintha mindennel csak ki akarnának szúrni velem, persze ameddig dolgoztam addig jópofiztak velem de mikor megtudták, hogy én is terhes vagyok akkor egyből ellenség lettem. Pár napja szúrkálást érzek a hasam jobb oldalán és a hátam, derekam is fáj a sok hajolgatástól. Kérlek adjatok nekem tanácsot, vajon mit mondjak az orvosomnak, mondjak el neki mindent? Ti mit tennétek a helyemben? Vagy csak én fújom fel az egészet? A munkahelyem gondolatától is rosszul vagyok, lehetőleg minél kevesebb időt szeretnék már ott eltölteni...

2013. jan. 5. 16:52
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Szívem szerint én se ezt javasolnám, hogy hazudj, de hát könyörgöm, leírtad, hogy az igazsággal nem mész semmire, hazudni meg nem akarsz, hát most erre mit írjak? Akkor meg ülj le az orvossal és mondd meg neki, hogy nem bírod tovább... hátha megsajnál vagy mit tudom én.


Kedves utolsó, 2 vetélésen vagyok túl, mind a 2x pecsételtem, és sohasem kaptam intravénásan semmit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kaptam gyógyszertári bogyót, és kész.... még a kórházban se kaptam SEMMIT!!!!!

szóval, nem tudom te melyik tündérvilágban álmodtad ezt (vagy melyik másik országban), de itt biztos nem így van!!!

2013. jan. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 bensdorp ***** válasza:
100%
Nem értem, miért kell ilyen porba tipró stílusban írnod. Nem "tündérvilágban álmodtam", tegnap történt a nővéremmel. Tudod, nem minden eset igényel ugyanolyan terápiát, és nem is minden orvos választja ugyanazt az alternatívát. Ha nem rendelkezel egy témában kellő információval, inkább ne szólj hozzá! Azt pedig egy szóval sem írtam, hogy intravénásan kapta volna, csak azt, hogy injekcióban.
2013. jan. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem én jelentettem ki az előző hozzászólásomban, hogy ilyen meg olyan terápiát fog kapni aki pecsétel... hanem Te! Szóval akkor úgy sejtem nem én nem vagyok teljesen felvilágosítva a témával kapcsolatba, és utána okoskodok! Na de mindegy ezen nem fogok vitatkozni, a legtöbb esetben nem adnak semmilyen injekciót! Nyugodtan nézz utána!!!


Lehet hogy a Te testvérednek valami különleges baja van és azért kap injekciót!

2013. jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!