Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit mondjak az orvosnak, hogy...

Mit mondjak az orvosnak, hogy kiírjon? 12 hetes kismama vagyok

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok és külföldön élek a férjemmel, itt is dolgozok szobalányként. Amellett, hogy délután még mindig rosszul vagyok, 5-6 körül már állva el tudnék aludni, az utóbbi időben nagyon sokat stresszelek, főleg a főnökeim miatt. Egy hotelben dolgozom, ahol - kb január elseje óta - bolondokháza van. Rám nem úgy gondolnak, mint egy kismamára akire vigyázni kell, hanem mint egy másfajta munkaerőre - mint egy kis lóti-futira, aki mindig kéznél van. Rengeteg feladatot kapok minden nap, van egy céges telefonom is, amit azért kaptam, hogy elérjenek, hátha rosszul leszek stb. Én ezt inkább úgy érzem, ez arra lehetőség nekik, hogy bárhol bármikor munkát adhassanak. Van egy kis iroda ahova le szoktam ülni, mert kétóránként megéhezek és érzem azt is, hogy pihennem kell. Ezt pár napja megszólták, hogy "látjuk, hogy néha csak ott ülsz, és ha nincs mit csinálnod akkor légyszíves szólj, persze enni ehetsz, mert megértjük, hogy gyakrabban megéhezel, meg szólj akkor is ha rosszul vagy..." Ja és még azt is imádják hangoztatni, hogy "úgy érzik, visszaélek a helyzetemmel". Mivel egy hotelben dolgozom, így a rendelkezésemre van bocsájtva egy szoba, ahova lepihenhetek ha fáradt vagyok. Mikor hat hetesen bejelentettem, hogy babát várok, meg is mondták, hogy melyik lesz az a szoba, de már akkor olyanokkal jöttek, hogy "már volt nálunk több kismama is, és sajnos több rosszullétnél az volt az érzésem, hogy megjátszott volt, és azt szeretnénk ha te nem élnél vissza a helyzeteddel..." Nem vagyok egy beteges típus és nem szeretek orvoshoz menni, de már kezdem kiidegelni magam a munkahelyemen. A beosztásom miatt is már beszéltem velük egyszer, mivel 11-től dolgozok este fél nyolcig, ebben a beosztásban otthon szinte semmit nem tudok csinálni. Az volt a válasz, hogy "sajnos ebben az időben van rád szükségünk". Kicsit szégyenlem magam mert nem szeretem a naplopó embereket, és kellemetlen helyzetbe sem akarom hozni magam. Sajnos itt Ausztriában nem nagyon írják ki a kismamákat, hacsak nem valóban veszélyeztetett a helyzet. És a legrosszabb, hogy a lelki dolgok olyan "megfoghatatlanok", mikor az orvos előtt ülök akkor úgy érzem, hogy valójában nem is kellene ott lennem mivel nem hányok egész nap, stb. Kicsit úgy érzem, mintha mindennel csak ki akarnának szúrni velem, persze ameddig dolgoztam addig jópofiztak velem de mikor megtudták, hogy én is terhes vagyok akkor egyből ellenség lettem. Pár napja szúrkálást érzek a hasam jobb oldalán és a hátam, derekam is fáj a sok hajolgatástól. Kérlek adjatok nekem tanácsot, vajon mit mondjak az orvosomnak, mondjak el neki mindent? Ti mit tennétek a helyemben? Vagy csak én fújom fel az egészet? A munkahelyem gondolatától is rosszul vagyok, lehetőleg minél kevesebb időt szeretnék már ott eltölteni...

2013. jan. 5. 16:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát halljátok, de komolyan.. ilyen válaszokat!! Az oké, hogy mindenki magából indul ki, de tényleg itt tart a világ, hogy meg sem próbálod megérteni a másikat? Lehetséges hogy ha az én terhességem tünetmentes lenne, max enyhe tünetek akkor nekem is nagy lenne a szám, hogy a terhesség nem betegség...bár inkább szerintem örülnék neki, hogy ekkora szerencsém van!!! Van fogalmatok róla, hogy milyen rosszul léteket tud átélni egy kismama? ... nem úgy néz ki! Ami ennyire rossz a mamának az bizony a babának sem jó!
2013. jan. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
29%
Mit mondjál az igazat a gyereknek is azt fogod tanítani nem?
2013. jan. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
27%
Nincs olyan panaszod, ami miatt egy "valodi" orvos kiirna. Talalj ki valamit, ha nem akarsz dolgozni....
2013. jan. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elsősorban is gratulálok a picihez:-) Nagyon meg tudlak érteni, én is külföldön élek és most vagyok 11hetes terhes. Én felszolgáló vagyok elég stresszes és rohangálos a munka, néha nekem is szurkál a hasam, de általában akkor ha felidegesítenek... szoval nem az a lényeg mennyire nehéz a munka, hanem az hogy mennyi stesszel jár. És biztos, hogy erre oda kell figyelni. a lényeg ha az orvos nem akar kiirni vagy ilyesmi, akkor próbálj meg nem foglalkozni velük, mert ugyebár nem rúghatnak ki, akkor sem ha fejre állnak. Szóval próbálj relaxálni, és röhögj rajtuk egy jót, mostanába én is ezt szoktam, és beválik...szerződésed van a munkáltatóddal?Hogy miaz amit csinálhatsz és mit nem? CSináltas egy ilyet mindenképp, és abba benne van hogy leülhetsz ha rosszul vagy,stb. BÁRMIKOR. meg ilyesmi!!! Kitartás!! Az orvosnak meg mond meg hogy legalább azt irja a papirra, hogy adjanak kevesebb órát,mert NEM BIROD. 8és fél óra igen sok, mond hogy te csak max 5-6 ot birsz. Biztosan ezt meg fogja érteni! Ne azt kezd mondani hogy nem beszélnek veled szépen mert az nem fogja meghatni, egyszerűen csak mond meg hogy túl sok.

SOk szerencsét!!!

2013. jan. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Én is a főnökeim miatt jöttem el tp-re. Nekem úgy zajlott hogy be kellett mennem az üzemi orvoshoz kérni egy igazolást amin az állt hogy nem tudom elvégezni a munkámat. Azzal kellett mennem a nődokihoz de ott még annyit "hazudtam" hogy sokszor görcsölök. Egyből ki irt veszélyeztetnek és azzal a papírral kellett mennem a háziorvoshoz. De ha elmész nődokihoz és mondod neki hogy sokszor görcsölsz akkor lehet hogy azonnal kiír.
2013. jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Itt külföldön nem olyan egyszerű a kiíratás. Nődoki a hetedik hónapig nem ír ki. Hazudni nem szeretnék, persze ha rosszabbul leszek biztosan elmegyek a háziorvosomhoz. Azt mondjuk nem tudom, ha kevesebb órát akarok dolgozni, akkor kevesebb fizut is kapok, ugye? Azt most nem tudjuk bevállalni sajnos. Egyébként 8 órát dolgozom, a fél óra plusz az ebédidő ledolgozása.
2013. jan. 5. 20:21
 17/23 bensdorp ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy nehéz helyzetben vagy, de döntened kell. Ha nem érzed jól magad testileg-lelkileg, az könnyedén károkat okozhat a magzatodnak. Ha nem bírod a munkát, írjátok át a szerződést részmunkaidőre, ha pedig ez nem megoldható, akkor ott kell hagynod. Semmi pénz nem éri meg az egészségetek kockáztatását, nem játék a terhesség. Ne hajszold magatokat veszélyeztetett terhességbe! Biztosan érzed a határaidat, gondold át jól!
2013. jan. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
24%

Szia! Ha odakint, nehezen írják ki táppénzre az embert, akkor ha tényleg nem bírod, akkor hazudj! Mondd azt a dokidnak, hogy pecsételsz!

Bár én is itthon vagyok, de sajnos én igazából, ágyhoz vagyok kötve, de örülnék, ha mehetnék dolgozni, mert így meg lassan éhen halunk...

2013. jan. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 bensdorp ***** válasza:
51%
Nem hazudhatsz az orvosnak ilyen baromságot. Hormonpótló terápiát fog elrendelni, injekciókkal (amit még csak nem is tudsz nem bevenni), és megzavarhatod vele a normálisan működő hormonképzésedet. De valószínűbb, hogy nem rendeli el rögtön, akkor megvárja, amíg bebizonyosodik a kezelés szükségessége (pl. ultrahang- és vérvizsgálatot kér, megnézi először, hogy tényleg véreztél-e, és ha nem talál semmit, akkor kell majd visszajönnöd, ha újra panaszaid lesznek - amik ugye nem lesznek, mert csak kitaláltad az egészet).
2013. jan. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem áll szándékomban hazudni az orvosomnak, érdekelt a ti véleményetek is, ezért tettem fel a kérdést. Természetesen megyek még dolgozni, de amint rosszabbul leszek (idegileg) biztosan elmegyek a dokihoz, és elmondom neki az igazat. Nagyon remélem, hogy jobban fogom magam érezni... Köszönöm mindenkinek a választ!
2013. jan. 6. 17:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!