Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A dokira hallgassak vagy ne?...

A dokira hallgassak vagy ne? 39. hétig görcsoldó a méhösszehúzódások ellen? Addig visszatartanák a szülést ha beindulna.

Figyelt kérdés
Terhességem elején valahogy rossz dátumot adtam meg utolsó menstruációnak.Nem is számoltam utánna,csak két hete.Biztosan tudom,hogy nem 09.29-én volt,mint amit bemondtam,hanem 09.12-én.Ez 100%!Minden vizsgálatot a rossz dátum szerint csináltak.Minden ultrahangon nagyobbnak mutatta magát a baba.Utoljára "30" hetesen voltam,akkor 32-nek látszott a méretei alapján.2 hete valamiért utánnaszámoltam és akkor derült ki,hogy rossz volt a dátum.Szóltam a dokinak is meg a védőnőnek is.Ma vagyok 37 hetes és 2 napos."28" hetes koromtól szednem kellett a nospát a gyakori összehúzódások miatt.Ezt 2 hete abbahagytam teljesen amikor rájöttem,hogy akkor már 35 hetes elmúltam.Ma voltam dokinál,megvizsgált.Lent van már a pici,a méhszájam 2111.Másfél hete még csak 3100 volt.Azt mondta szedjem tovább a nospát még 2 hétig és akkor menjek vissza hozzá.Akkor leszek szerinte 36 hetes,mert a 12 heti ultrahanghoz tartjuk magunkat.De a 12 heti uh a rossz dátumhoz volt elvégezve.Nem csinált most ultrahangot sem,majd azt is 2 hét múlva,mikor "36" hetes leszek.De 2 hét múlva már 39 hetes és 2 napos leszek.A védőnőm szerint már kellene mennem nst-re,meg ilyenek.Hetente kellene látniuk a 36. héttől.Az ultrahangos méretek is azt igazolták végig,hogy előrébb vagyok.Én nem akarom gyógyszerrel visszatartani még 2 hétig a méhösszahúzódásokat.Ha a dokira hallgatok,akkor 39 hetes koromig tenném ezt.Viszont ha egy hét múlva megindulna a szülés 38 hetesen,akkor még vissza akarnák tartani,mert a kiskönyv szerint csak 35 hetes lennék.Mit csináljak?Végig nagyon meg voltam elégedve a dokimmal,de most nagyon nem értek vele egyet!Miért ragaszkodik a 12 hetes uh-hoz,ha a többi is azt mutatja,hogy előrébb vagyok jóval.A mensi ideje is 100 %,hogy 12-én volt!Mennyire fontos,hogy a 36. hét után hetente megnézzenek?Nekem 39 hetesen és 2 naposan akarnak majd csak mindent megcsinálni először.3 hét a finisben nagyon sokat számít.Még a magnéziumot sem szabad szedni 36. hét után,nemhogy a nospát.Én nem szedem be az tutti.Csak ugye ha megindul a szülés,akkor ők vissza akarnak még tartani 2 hétig.Nomeg a heti vizsgálatok hiánya.
2008. máj. 30. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindegy mit számoltál,mert a 12 hetes uh-n a méretek alapján adták meg a kort. A további ultrahang is a baba méreteit figyeli, mert akkor már nincs köze a dolognak a menstruáció dátumához. A lényeg a baba mérete és fejlettsége, viszont a 35. hét után teljesen életképesen meg tud születni. Ha az uh azt mondja nagyobb korban vagy akkor nem kell megakadályozni a születést.. ha ki akar jönni, hadd jöjjön.Nospa azért nem jó mert a szülési fájásokat is gyengítheti és ha nem ellenőriznek, akkor nem tudod majd mikor kell elindulni a kórházba. A nospa csak görcsoldó, de attól még a baba nem marad bent!! A heti vizsgálatokat nem értem miért nem csinálja.
2008. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

En ugy hamozom ki, h neked van igazad.

Mikor en a 12. heti uh-on voltam, 4 nap elterest mutatott a menzeszem datuma es a gep altal kiszamolt kozott, de az orvos nem az uh. hanem a menzesz szerintit vette alalpul (jogosan, mert napra pontosan tudom, h a cilkusom 14. napjan fogan a baba, dec. 24-en, es dec. 10-en volt az utolso mensi). Szoval nem az uh-ot vette a szules szamolasahoz, hanem a mensit.

Gondolom nalad sem irta az a szulesed datumat masra a gep alapjan.

Talan a nyakara kene jarni rendesen, h csinaljanak CTG-t.

Akkor tobbet tudnatok, van-e mehtevekenyseg, ami jellemzo mar a 27. hetes terhesekre.

2008. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!Igaz nekem csak 2nap nem jó,mert nem 28hanem 30napso a ciklusom,de ezt nem veszik figyelembe.Én biztosan nem venném be a gyógyszert ha tudom igazam van,nekem is kell szedni görcsoldót de nekem salbutamolt és én csak a 34dik hétben vagyok .Márfél hét múlva megyek újra dokihoz,de akkor már nem fogom utánna szedni.A magnéziumot is sztem elhagyatja majd.-de ez nem tuti még.Én mindenképpen közölném vele mégegyszer,pláne ha magán doki.mert mi van ha éppen bezavarosodik a magzatvíz vagy ilenek maikor te már 39hetes vagy.A brátnőm is úgy járt a 39héten bement nstre és haza sem engedték,magas volt a vérnyomása és abab szívhangja sem volt jó-azonnal császározták.Na én ekkor mi van a doki meg azt hiszi még csak 37hetes vagy,nem mindegy sztem.Az egészésgetek a legfontosabb én biztoan nyaggatnám.33hetes kismama
2008. máj. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szintén hasonló a cipőben járok csak fordítva. Megközelítőleg emlékeztem a mensim dátumára, mert épp akkor jött közbe egy nyaralás. A védőnő azt vette alapul. Az ultrahangon folyamatosan két héttel nagyobb babát állapítottak meg. Most vagyok az ultrahang szerinti 39. hétben és most már ezt veszem alapul én is. De tök mindegy. Jön, amikor jön.

Bármikor előfordulhat, hogy két héttel elszámolnak egy kismamát. Ez még nem nagy gond. Az orvosom is ezt mondta. Szerintem, ha nem bízol meg az orvosodban, az nagy gondot okozhat. Ha ő azt mondja, hogy szedd a gyógyszert, akkor ne hagyd ki. Elvégre biztosan nagyobb tapasztalata van benne, mint neked.

Egyébként az utolsó két hétben nem fognak visszatartani a szüléstől. Ha egyszer beindul, akkor nincs mi visszatartson. Ha pedig úgy gondolják, jobb a babának még bent, akkor ne ellenkezz.

2009. máj. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!