Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek rendben végig...

Szerintetek rendben végig lehet csinálni?

Figyelt kérdés

20+3 hkm vagyok, első babámat várom, volt már egy vetélésem, kb 2 hete elkezdtem keményedni , voltam korházban is, méhszájam zárva van, pihennem kell és magnéziumot szedni, sajnos pánikbeteg vagyok és nagyon félek, hogy a babának valami baja lesz, sokszor rémálmom s van, olyanok, hogy elfolyik a magzatvíz vagy kinyílik a méhszáj. Mióta keményedtem minden napom rettegés, a picúr mozgását jól érzem.


Van valakinek hasonló tapasztalata? Nagyo el vagyok keseredve :(


2012. dec. 29. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggód, nagyon sokan szoktak ilyenkor már keményedni! Nem lesz baja a babának, és időben fog jönni! Ráadásul ha zárva van a méhszáj, akkor pláne minden rendben! Próbálj megnyugodni, és nem aggódni, mert olyankor a babád sem érzi olyan jól magát!
2012. dec. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! 18-19. héttől keményedett a hasam mindkét terhességemnél. Nagyon-nagyon sokszor és erősen. Én is kaptam magnéziumot, és pihenésre intettek (ez nem nagyon sikerült), és mindkét babám 40.hétre született meg. Ne keseredj el, tedd amit az orvos tanácsol, szedd a magnéziumot, pihenj, és ne idegeskedj. Nekem még annyit mondtak, ne matassak sokszor a pocimon, met az is ingerelheti (hát ezt ugye nehéz megállni, az ember annyit simogatná, de tényleg simire bekeményedett :/ )
2012. dec. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, én nem vagyok pánikbeteg, mégis hasonlókon mentem át. Én is aggódtam és féltem ettől-attól terhesen.

Arra kell most koncentrálnod, hogy a terhesség nem egy tünetmentes állapot. Valamilyen tünet mindig van, hiszen másállapot, mintha nem lennél terhes...

A keményedés nem egyedi probléma, hiszen sok-sok kismama küzd ezzel.

A magnézium jó, szedd (lehetőleg valami jó magnéziumtablettát és ne Magne B6-ot - én pl. Magnesii Citricit szedtem, tuti volt)!


A babádnak most jó dolga van odabent, a legjobb és legbiztonságosabb hely, ahol valaha is lesz életében. :)

Úgyhogy nyugi, csak arra koncentrálj, hogy egy nagyon szép, egészséges kicsi babád fog születni pár hónap múlva, és neki nincs másra szüksége igazán, csak egy életerős, ügyes anyucira!

Kitartást!

2012. dec. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, most kicsit megnyugodtam :)
2012. dec. 29. 22:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, én a 3. terhességemmel is keményedek, pedig alapvetően nyugodtnak gondolom magam. Elég egy kis házimunka, szaladgálás, többet kell pihenni olyankor. A nyugalom fontos a babának, ne idegeskedj! Nekem az orvosom a Béres MagneB6-ot javasolta szedni, szerinte az a legjobb. Emellett minden nap iszok egy csésze citromfű teát, nyugtató hatása van, próbáld ki. De jót tesz a kamilla is.

Ha zárt a méhszáj, a pici mozog, minden rendben, pihenj sokat, amennyit csak teheted.

Jó babavárást!

2012. dec. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!