Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenhol olvasom hogy mindenk...

Mindenhol olvasom hogy mindenki folsavat szed, de miért? Ezt "muszáj"?

Figyelt kérdés
Nekem az orvos nem mondta, elevitet szedem és napi 2 vas tabletta. Rá kérdezzek? vagy nekem ezek szerint nincs rá szükségem?
2012. dec. 28. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem nem muszáj ha eszel olyan ételeket, amiben van ! Én sem szedtem.
2012. dec. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
igen muszáj szedni a folsavat, ha nem eszel elég spenótot és zöld leveles zöldséget. A nyitott gerinc kialakulását előzi meg a folsav, ajánlatos szedni!
2012. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elevitben benne van... Mindenkinek van rá szüksége. A hiánya velőcsőzáródási rendellenességet okozhat, pl nyitott gerincet.
2012. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Igen fontos a folsav főleg az első 12 hétben.Neten nézz utána miben segít pontosan. De utána külön nem lét fontosságú szedni amennyi a vitaminban benne van amit szedsz bőven elég. Ez csak óvatosság kérdése mennyire vigyáz. De szerintem a vitamin és elegendő zöldség, gyümölcs bevitele épp elég. De ezt persze mindenki maga dönti el :) És nincs kivetni való abba ha más nem így gondolja :)
2012. dec. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az Elevitben van. Amugy nem tudsz annyit zoldseggel bevinni, mint amennyi szukseges. A keresoben spina bifida neven talalsz informaciokat, miert is olyan fontos a folsav. Aki pedig azert van a terhes vitaminok ellen, mert ő sem szedte és semmi baja sem lett, csak csak buta ahhoz, hogy belássa, a biológia attól még nem változik, hogy neki (jobban mondva a babájának) szerencséje volt. A mostani étkezési szokások és élelmiszerminőség mellett alapvető a vitaminok pótlása, nem csak várandósan, de akkor különösen!
2012. dec. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is szedtem az első trimeszterben, a doki meg leb*szott, hogy ki mondta nekem, hogy szedjem, nem kell, felesleges, szedjem csak a terhesvitamint. Ettől függetlenül én ugyan úgy szedtem a 12. hétig, de terhesvitamint nem, csak 1x-1x, nem rendszeresen.
2012. dec. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Golan Trevize ***** válasza:
50%

A folsav fontos, főleg, ha olyan vastablettát szedsz, amiben nincs folsav.

Enélkül nem tud a vas felszívódni rendesen, olyan, mintha be sem vennéd.

A vas meg kell a vérszegénység megelőzéséhez.

2012. dec. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is fontos.

Hétszer voltam eddig terhes, és csak akkor maradt meg végig velem a kisfiam, mikor már a teherbeesés hónapjában szedtem (nem multivitaminban, külön vény nélkül kaphatót)

Mint utólag kiderült egy vérvételből felszívódási zavarom van, a B vitaminokat, folsavat nem tudja rendesen felhasználni a szervezetem egy öröklött genetikai rendellenesség miatt. Ezért valószínűsíti az endokrinológusom, hogy ezért volt a sok vetélés, és egy 21-ik héten megindított szülés, mert rendellenessége volt a babának.

Szerintem szedd, ártani SEMMIT nem ártasz, bár ha már kismama vagy nyugodtan elég az Elevit, van abban is.

2012. dec. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem muszáj, de erősen javasolt, ugyanis megelőzhető vele a velőcsőzáródási rendellenesség (nyitot gerinc).

De az Elevitben van elég folsav, szóval ha azt szeded, akkor nem muszáj pluszban folsavat szedni.

2012. dec. 29. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!