Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetesen őrjítő lábszárviszk...

37 hetesen őrjítő lábszárviszketés normális?

Figyelt kérdés
Másfél hete jelentkezett először a lábszáramon és a lábfejemen sok pici piros pötty.Mintha lefröcsölték volna vérrel.Azokban a napokban sokat álltam,így azt hittem megerőltettem.Fájtak is a végtagjaim.Este fürdéskor a legpirosabb mindig.Már egészen elhalványodott.Tegnap este óta szét tudnám kaparni annyira viszket és ég.Az erek is látszanak rendesen,de nem vizesedek.A melegvízet el sem tudom viselni,meg azt sem ha hozzáérek.Hideg az jólesik neki.Így is viszket és ég ha nem nyúlok hozzá,de ha megérintem vagy meleg éri,hát szét tudnám vakarni.Ráadásul 2 napja amióta viszket,a pöttyök picit keményedtek.De a bőröm alatt.Olyan érdes lett.Lehet ez terhességi tünet,vagy menjek el bőrgyógyászhoz?
2008. máj. 28. 23:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez a terhesség velejárója sjnos. Mármint a bőrszárazság. mivel téged ennyire kínoz szerintem menj bőrgyógyászhoz, valamilyen hűsítő, anyhítő krémet biztos tudnak adni, ráadásul olyat amivl tutira nem ártasz a babának. Még az is lehet hogy egy allergia, enyhe fertőzés az oka (gomab jutott eszembe), de nem találgatok majd a doki megmondja!
2008. máj. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A titokzatpos kis vörös pöttyök neve:hemangioma ,okozói pedig a hormonok valamint a megnövekedett vérellátás.A pettyek általában nem múlnak el maguktól de a szülést követően lézerrel eltávolíthatók.

A terhességi viszketés neve:pruritus gravidarum.Az epevezeték enyhe eltömödése miatt jön létre.Amíg elmúlik áztassuk testünket hűvös -zselés gyógyfürdőbe,és ápoljuk bőrünket olajjal!!! krém vagy lotion helyett.

2008. dec. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!