Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltam a háziorvosomnál...

Tegnap voltam a háziorvosomnál a táppénzes papír miatt, és azt mondta, hogy hagyjam abba az Elevit szedését, ha nem akarok nagy babát szülni. Igaz az, ha szedem a vitamint akkor nagy babát szülök? 23hét2napos vagyok.

Figyelt kérdés
2008. máj. 28. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Hát most már csökkentheted heti 1-re vagy abba is hagyhatod. Mondanak mindent amúgy, de tény hogy kell a vitamin, csak lehet hogy nem ekkora dózisban. Én 2 naponta szedem a terhesség elejétől nekem ezt tanácsolta a dokim.
2008. máj. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Van benne vmi. Nemcsak nagy babád lehet, de innentől kezdve a súlyod is rohamosan elkezdene nőni. Én 50 kilóval kezdtem és 6 hónapig szedtem, pedig nem kellett volna, csak az 1-3 hó számít, amikor kifejlődnek a legfontosabb szervek. Most 70 kiló vagyok. A következő terhességemnél nem fogom ilyen sokáig szedni. Nem zabáltam, nem ettem többet a szokásosnál, de vhogy a zsír jobban raktározódott, és a védőnőm is ezzel magyarázta, hiszen sokszor még étvágyam sincs, mégis az a kicsi is amit megettem rajtam maradt. A babám súlyát a 40. hétre 3,6 kilóra saccolták.

Üdv, 36 hetes k.mami

2008. máj. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igaz. A genetikai fejlődés már befejeződött. Hagyd abba.
2008. máj. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Jön a nyár, egyél inkább sok gyümit, zöldséget!! Az sokkal jobb, hiszen természetes!! Tényleg jobb, ha elhagyod mostmár.

Boldog babavárást! :o)

2008. máj. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor abbahagyom az Elevit szedését, nem szeretnék óriási babyt szülni. Boldog babavárást kívánok mindenkinek!
2008. máj. 28. 21:22
 6/11 anonim ***** válasza:
A nővérem végig szedte a babája:3820gr-mal született.A barátnömé,aki szintén végig szedte:3500gr.Kérdezd inkább a nőgyógyászodat.Nekem a háziorvosom mondta,hogy szedjem.
2008. máj. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én kedden kérdeztem rá a védőnőmre, hogy az Elevit szedésével valóban nagy lesz-e a babám? Azt mondta, hogy a régi terhesvitamin, a Materna valóban okozott ilyen problémát, de az Elevitet úgy állították össze, hogy ilyen problémát nem okozhat. Mindenesetre jövő héten rákérdezek az orvosomra is.

Az Anyák lapjában azt olvastam, hogy nem a vitaminoktól nagyok a babák, hanem a fehérjedús, szénhidrátban gazdag táplálkozás miatt.

Nővéremnek 2 gyereke van, mindkettőnél szedte az Elevitet, és mindkét gyerek normál, kb. 3500 grammos volt.

Azt javaslom, a kezelőorvosodat kérdezd meg, ő mit ajánl.

Sok boldogságot! :-)

2008. máj. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy a vitaminok hízlalnak, főleg téged! Jobban beépül minden a szervezetedbe amit megeszel, sőt étvágygerjesztő hatásuk is van. Én mióta nem szedem, nem hízok olyan ütemben, mint előtte.
2008. máj. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én most 34 hetes vagyok. Folyamatosan szedtem az Elevitet. Ennek ellenére összesen 9 kg-ot híztam eddig. Tehát szerintem nem a vitamintól híztál...
2008. máj. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én végig szedtem az Elevitet, és a babám 3460 grammal született.
2008. máj. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!