Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes magzat érez fájdalmat?

19 hetes magzat érez fájdalmat?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 19:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
39%

12 hetes várandósan volt egy sos életmentő műtétem. Amikor felvettek a sürgősségi osztályra, volt mindenféle vizsgálat ugye, hogy pontosan mi a bajom stb, többek között 3 magzati uh is, hogy vajon vele minden rendben van-e. És mindhárom Uh alatt, amikor nekem hirtelen fájdalmam vagy görcsöm volt, ő is minden izmával megfeszült, szinte beleállt a magzatburokba, a kis szája ordításra nyílt, láthatóan grimaszolt kínjában és a görcs elmúltával elernyedt, hüppögött, szipogott, sírdogált. Az izomfeszülést lehet azzal magyarázni, hogy a görcs vért vont el az ő szervezetétől stb, vagy hogy az anyai hormonokra reagált így esetlegesen... de az ordítást és a sírdogálást nem. Fájt neki!!! Erről én is és a dokik is meg voltunk győződve abban a szituációban. Szegény kis cseppem... de túléltük és mostmár csak ez számít, persze azokban a pillanatokban azt kívántam, inkább nekem fájjon 10000x jobban és neki meg semennyire

szerintem egy fejfájás pl amit te is mondasz kevésbé lehet intenzív és nem vált ki ilyen éles sokkhatást sem az anyai szervezetben, sem a babánál. Úgyhogy nyugi :)

2012. dec. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

És már megvan a babád?

2012. dec. 10. 22:05
 13/18 anonim ***** válasza:
Ó, már 4,5 éves lesz lassacskán :)
2012. dec. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Na akkor már nagyobb mint nekem a nagyobbik:))

Hál isten nem lett semmi gond akkor:)

2012. dec. 10. 22:39
 15/18 vizililiom válasza:
0%

Amerikai kutatók szerint egy 20 hónapos magzat már teljes mértékben képes fájdalomérzékelésre, sőt, minden inger, igy a fájdalom is számukra még intenzivebb. Ha 20 hónaposan hiperintenziven érezhet fájdalmat, akkor gondolom már 20 hónaposan is érez valamit

[link]

2013. máj. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 vizililiom válasza:
0%
helyesbités 20 helyett 19 et akartam irni a végén: Amerikai kutatók szerint egy 20 hónapos magzat már teljes mértékben képes fájdalomérzékelésre, sőt, minden inger, igy a fájdalom is számukra még intenzivebb. Ha 20 hónaposan hiperintenziven érezhet fájdalmat, akkor gondolom már 19 hónaposan is érez valamit.
2013. máj. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 vizililiom válasza:
De látom egy kommentelő már 12 hetes fájdalomérzékelésről is ír. Ezek szerint lesz még mit felderíteni a tudománynak, viszont ez nagyon etikai kérdéseket hoz fel az abortuszok tekintetében...
2013. máj. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
20 hónapos magzat nincs. Tudtommal emberek vagyunk max 9 hónapig hordjuk magunkban. És nem hiszem h elírtad mert legalább 4x említetted a hónapot! Biztos h ezt akartad kifejteni????
2013. máj. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!