Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az hogy a 12 hetes...

Mit jelent az hogy a 12 hetes magzat érzi a fájdalmat? Mármint milyen fájdalmat érezhet? Ezt olvastam.

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilván alap esetben nem érez fájdalmat, hiszen odabent biztonságban és puha/nedves közegben van.

Itt inkább arról van szó, hogy ha netán el kellene venni a magzatot, akkor az abortusszal járó fájdalmat bizony ő is érezné :-(

2012. jan. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Így már értem.Köszönöm szépen a választ.
2012. jan. 12. 13:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt tudom elképzelni, hogy arra alapozzák, hogy sír a magzat az anyaméhben. Nyilván nem jó kedvében, bár kit tudja, de sírni leginkább fájdalmában szokott az ember.

Egyébként külső fájdalma nem lehet, de szerintem ha az agya kialakult és elég fejlett, érezhet fájdalmat, most ez jutott eszembe, de miért ne fájhatna a lába, keze-akár ahogy fejlődnek az izmok? Vagy a feje? Persze nem tudom, lehet, hogy semmit nem érez a baba. De szerintem ebben nincs különbség, bajod van akkor fájdalmat érzel. És baja lehet a magzatnak is, akár végzetes is.

2012. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez mindössze annyit jelent, hogy a fájdalomérzetét felelős struktúrák eddigre már kialakultak. Nem jelenti azt, hogy fáj is neki valami! :)
2012. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a fájdalomérzettel mi a helyzet, de az tuti, hogy a 11 hetes hüvelyi ultrahangtól nagyon megijedt és szó szerint elugrott előle a babánk.
2012. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!