Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a terhesség a nő életének legszebb időszaka?

Figyelt kérdés
Szerintem sokkal szebb időszak, amikor már megvan a babád, és nem azért aggódsz nap, mint nap, hogy jaj, él-e még, jaj, most nem mozog annyit, jaj, most barnáztam, jaj, most megütöttem a hasam, jaj, most nem lehet szexelni, jaj, most nem tudok éjszaka aludni. Miért szebb a terhesség, mint az, amikor már tulajdonképpeni anya vagy? A terhesség csak egy köztes állapot, nem? Szebb, mint az, ha nem vagy terhes, de nem szebb annál, mint amikor már kint van a kislurkó.
2009. aug. 20. 11:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondtam a férjemnek, hogy aki azt meri nekem mondani, hogy a terhesség milyen szép, azt elküldöm a sunyiba. Mi most ott tartunk, hogy a férjem mondta, hogy nem akar több gyereket, mert elég neki egyszer végignézni a szenvedéseimet. Állandó hányinger, émelygés, szédülés, undorodok mindenféle szagtól, húst nem tudok enni már 4 hónapja, hasfájás, és bár még csak 18 hetes terhes vagyok, már most nem kapok levegőt rendesen, iszonyatosan hamar elfáradok, stb. Szóval nekem csak nyűg az egész. És rettenetesen félek a szüléstől, de már várom, hogy kint legyen. A szülésről sem tudom elképzelni, hogy olyan csodálatos élmény lenne. Az biztos nagyon jó, amikor a kezembe vehetem, de maga a folyamat, hát nem tudom...
2009. aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

igen, ilyesmikre vártam, látjátok, csak az derül ki, hogy anyának lenni a legjobb.


Igaza van utolsónak, hogy a megszületés után már csak baj van a gyerekkel, ok, de akkor minek vállal az ember gyereket? Mikor eldönti, hogy gyereket akar, arra nem gondol, hogy születés után, ahogy mondod, csak a baj lesz vele? Azt hiszem, az ilyen „bajokat” is megédesíti minden pillanat, amit a babáddal töltesz, mikor letojja a ruhádat, és utána édesen rádmosolyog. Ha valaki azt mondja, hogy a gyerekkel csak baj van, akkor az minek vállalja? Ezt kellett volna megkérdezd a szomszédasszonyodtól

2009. aug. 20. 12:02
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb anyának lenni mint terhesnek. Én már nagyon várom, hogy megszüljek és minden érzékszervemmel élvezzem, hogy kisbabám van!!!
2009. aug. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
bocsi, 11-57-es válaszára küldtem a kommentet
2009. aug. 20. 12:03
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azt írtam, hogy csak baj lesz a baba megszületése után, hanem azt, hogy lesz még más ok amiért izgulhatsz- és ez nem ugyanazt jelenti! Olyasmire gondoltam, hogy lesz e elég tejem szoptatni és tudni fogom e, hogy miért sír, és jó anya leszek e??? Ezek azért nem olyan gondolatok amiért most nekem nem kéne terhesnek lennem... Olvass néha bele a babás kérdésekbe is, akkor majd meglátod, hogy milyen újabb bizonytalanság fogja el a kisbabás anyukákat!
2009. aug. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

ja, még egy dolog 11.57-esnek!


Ok, hogy probléma van a babával a születés után is, de a legnagyobb probléma, hogy él-e még vagy sem, már nem áll fenn. Sír, ha jön a foga, majd abbahagyja; felmegy a láza az oltás után, majd lemegy; Nem eszik, majd enni fog.


De azt nem mondhatod a terhesség alatt, hogy meghalt, nem baj, majd feltámad! Szülés után az ilyen problémák nagy része megoldható, de a legnagyobb probléma, hogy él-e még, vagy sem, az nem orvosolható. Sajnos...


Lehet, hogy azért beszélek ilyen könnyen, mert azon kívül, hogy nem szoptattam, minden babás lépést végigjártam az öcsémmel, 13 éves voltam, mikor született. Vele aludtam egy szobában, éjszaka még énekeltem neki, mikor reggel kelnem kellett iskolába és az öcsi bömbölt, gyerek még annyit nem volt sétáltatva, mint az én öcsém. Szóval azt is tudom, milyen egy picibabával

2009. aug. 20. 12:10
 17/25 A kérdező kommentje:

11.53-asnak


Remélem, hamarosan sikerül neked is anyává válnod. Ezt kívánom teljes szívemből

2009. aug. 20. 12:11
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát örülök, hogy te ilyen tapasztalt vagy. Én nekem ez az első babám lesz 32 évesen. A terhességem nagyon problémás és a kérdésedre válaszolva én már szeretnék babázni. A többiről meg nem vitázok, mert teljesen félreértetted a mondataimat. Mindenkinek további szép napot és babavárást, neked is :-)
2009. aug. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Én 15évet vártam babára,sokat szenvedtünk,sírtunk,hogy legyen.Most 29hetes vagyok.Nehezen alszom éjszaka,sokat híztam,szóval nem olyan kényelmes így tényleg.De azt tudom,ha végig kórházban kellene feküdnöm akkor is azt mondanám,hogy örülök,hogy ezt a csodát átélhetem,hogy a hasamba mozog a baba és jelez a simogatásomra.Én nagyon tisztelem és áldom ezt az állapotot.Isten ajándéka.
2009. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Én a kérdezővel értek egyet. Eddig (kop-kop-kop) probléma mentes terhességem volt. De már alig várom hogy megszülessen és élvezzem a "munkám gyümölcsét". Egyáltalán nem szeretek terhes lenni, hamar elfáradok (kb 15 lépcsőfok). És türelmetlen vagyok. Várom már a végét.
2009. aug. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!