Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a terhesség a nő életének legszebb időszaka?

Figyelt kérdés
Szerintem sokkal szebb időszak, amikor már megvan a babád, és nem azért aggódsz nap, mint nap, hogy jaj, él-e még, jaj, most nem mozog annyit, jaj, most barnáztam, jaj, most megütöttem a hasam, jaj, most nem lehet szexelni, jaj, most nem tudok éjszaka aludni. Miért szebb a terhesség, mint az, amikor már tulajdonképpeni anya vagy? A terhesség csak egy köztes állapot, nem? Szebb, mint az, ha nem vagy terhes, de nem szebb annál, mint amikor már kint van a kislurkó.
2009. aug. 20. 11:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%
Voltál már terhes?
2009. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
igen, 16 hétben vagyok. Ez most változtat a válaszodon? Akkor kérlek, válaszolj
2009. aug. 20. 11:32
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szerettem terhesnek lenni, szerencsére komplikáció és probléma mentes terhességem volt (még a hányinger és émelygés is elkerült).


Szerintem azért mondják, mert egy új élet fejlődik benned, ami egy csodálatos érzés, persze, izgul az ember, de azért az a 9 hónap soha nem tér vissza.

A terhességnél egy szebb van, a szülés - arra meg mondhatod, hogy fájdalmas, mégis a legédesebb fájdalom a szülés fájdalma és egy nő életének a legcsodálatosabb pillanata, amikor a hasára fektetik a picit.


Mi még egy babát tervezünk majd 2-3 éven belül, de a terhességet, szülést még milliószor végigcsinálnám, nekem mindkettő csodálatos érzés volt.


11 hós kislány anyukája

2009. aug. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Hónapok óta gondolkozok ezen én is :-(, számomra csupa stressz eddig. Először is jó 7 évet vártunk a babára. Az első hetekben kiderült pajzsmirigyes vagyok, majd az az izgalom, hogy ne vetéljek el mint decemberben és 12 hétig para, aztán jött, hogy miután megmozdult már hetek óta- utána 12 teljes napig nem éreztem, lett egy anyajegyem ami a bőrrák összes tünetét produkálta, majd, hogy a 24. héttől nehogy koraszülött legyen, most meg a terheléses cukrom lett nagyon magas- diéta.... többiről nem is írok! Egyszerűen nagyon kevés élményem van, már nem aludtam 7 hónapja 3-4 óránál többet egyhuzamban. Mégis nagyon várom már, hogy a karomban legyen mert eddig csak az tudott megnyugtatni, hogy ha az uh-n láttam őt. Én személy szerint már nagyon szeretnék babázni, a terhesség nekem sajnos elég stresszes és nem tehetek róla, kijöttek rajtam olyan betegségek amik a terhesség miatt vannak... Ja és a párom megtermékenyítés óta nem hajlandó velem sexelni 25 hete már
2009. aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
11.40-es vagyok- még annyit fűznék hozzá, hogy nagyon szerencsések azok akiknek problémamentes a babavárásuk. Éppen ezért nem érthetik, hogy én miért szorongok sokat. Mióta kiderült a terhességem, a legbolgogabb élményem a pozitív teszt volt és hogy láttam mozogni a kis babámat uh-n, na meg, hogy mostanában rendszeresen rugdos-ezek nagyon megnyugtatóak. A szülést viszont nagyon várom és érdekes módon nem félek a fájdalmaktól :-)
2009. aug. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

hát, nem tudom..

Igaza van a második hozzászólónak, hogy egy kis élet fejlődik benned, meg minden, de a nő általában azért megy férjhez, hogy gyermeke legyen, és nem azért, hogy állapotos legyen. Én is élvezem ezt a periódust, de azért, mert tudom, hogy ennek az állapotnak az a vége, hogy lesz egy tündéri kisfiam, akit egész életemen át dédelgethetek, nevelhetek, szerethetek, megtaníthatok arra, amit én tudok. És alig várom, hogy ismét terhes legyek, mert tudom, hogy annak is ugyanaz lesz a vége, egy másik gyermek, akit úgymond a páromnak adhatok szerelmem jeléül. Ha valóban olyan szép periódus lenne, akkor nem lenne itt a Terhesség kategóriában annyi kérdés, annyi aggodalom a cukorterhelésről, a rossz eredményekről stb. Egy oldalon eszméletlenül sok az aggodalom. És ne mondja azt nekem senki, hogy ezek az anyukák boldogok.Ezek a kismamik aggódnak. Hiába várják a babát már nagyon, folyamatosan aggódnak, folyamatosan stresszelnek minden apróság miatt.


Akkor hogy is van ez?


Ha valaki azt mondja, hogya terhesség a legszebb időszak, akkor azt jelenti, hogy terhesnek jobban szeret lenni, mint anyának. Nem? És miért jobb terhesnek lenni? Mert nem kell felkelni éjszaka szoptatni, nem kell kakis pelenkákat szagolni?


Ezért nem értem az ilyen kijelentéseket

2009. aug. 20. 11:47
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédasszonyom mikor terhes lett, csak panaszkodott és azt mondta a terhesség egy rémálom! Na gondoltam magamban ez megbolondult, hát neki kéne a legboldogabbnak lenni. Rá 6 hétre én is terhes lettem és akkor fogtam fel igazán, hogy miről is beszélt anno... reggeltől estig hányinger és ez csak az kezdet volt :-)
2009. aug. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

11.40-esnek is igaza van arról, hogy a problémás terhesek máshogy látják a világot és az egész terhességet, mint azok, akiknek problémamentes a terhességük. Nem ott van a gond.


Ott van a gond, hogy az ilyen kijelentések a terhességet úgy általában az anyaság fogalma elé helyezik. Akkor már ne beszéljünk valótlant!


Ismétlem: Jobb állapotosnak lenni, mint anyának?


Nekem magával ezzel a mondattal van bajom, ezért akarok érveket és ellenérveket hallani

2009. aug. 20. 11:51
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az aki kérdezte, hogy voltál-e már terhes. Én sajnos csak 4 hónapig, és folyamtosan rosszul voltam a 6. és 10. hét között, ami miatt aztán otthon is maradtam, majd veszélyeztetett lettem. Hematóma alakult ki,onnét a szex is meg volt tiltva. Később a vérömleny és az elöl fekvő méhlepény miatt indult el a vetélés, nagyon sok vérveszteség, műtét stb... szóval így leírva nem hangzik idillinek ugye? És igen, addig is aggódni mi lesz a kobinált eredménye, stb. Barátnők kérdezték hogy félek-e a szüléstől, és bizony féltem is addíg amíg nem lettem terhes, de miután már bent voltam és tudtam mi mindenért kell aggódni, és mennyi fájdalom rosszullét stb-vel járhat már azt kívántam hogy bárcsak a szülésnél tartanánk és kezembe foghassam, láthassam, hogy ott van és minden rendben vele.

Szóval a röpke 16 hét tapasztalatából amit én leszűrtem, hogy újra végigcsinálnám, mert csodálatos érzés. Nincs semmi hozzá fogható a világon, mint ahogy ahhoz sem, amikor már megszületik és tényleg anyává válsz. Csak idő kell amíg az ember ezt felfogja, vagy el meri hinni mi is történik vele, hogy egy kis csoda növekszik ott bent a testedben aki szetet téged és neked köszönheti az életedet. Sok sikert és örömet kívánok neked hozzá!

2009. aug. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező a kommenteddel kapcsolatban- tegnap beszólt nekem egy idősebb nő a dm-ben, miközben ideadta a bevásárlókocsiját kedvesen, hogy élvezzem a terhességem mert aztán már nem lesz nyugtom többet. Hát gondolom ő is a terhességet élvezte, az anyaságot már annyira nem :-) Teljesen értem, hogy milyen szemszögből tetted fel a kérdésedet. De azt is tudni kell, hogy a baba születése után lesz ezer más dolog amiért még izgulhatunk.
2009. aug. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!