Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek minimális mennyisé...

Szerintetek minimális mennyiségű bor nem gyakori fogyasztása árt a babának a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 18:10
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

sziasztok, köszönöm a válaszokat. még nagyon friss a hír, így nem tudom, hogyan fogok dönteni. ha nem lesz nehéz, akkor a teljes terhesség alatt megállom, h ne fogyasszak semmi alkoholt (valószínűleg így lesz, mert ahogy ismerem magam, már egy kortytól is gyötörne a lelkifurdalás). ettől függetlenül én nem ítélem el azokat, aki minimális mennyiségeket ittak terhesség alatt és nem vagyok benne biztos, h vajon nem a ló másik oldala-e az a manapság divatos nézet, h a terhesség 9 hónapja alatt csak a baba számít - az, h a kismama mit szeret, mitől kiegyensúlyozott, sokkal kevésbé. persze nagyon fontos, h ne érjék káros hatások és anyagok a babát, de szerintem az is az, h az anya, akiben fejlődik, jól érezze magát a bőrében és ne szorongjon, ne legyen hiányérzete a folyamatos önmegtartóztatás miatt.


62%

te tipikus mai, modern, egészségtudatos ember vagy, ami nagyon jó dolog, de nekem csak részben való ( a minőségben egyetértek, abban kevésbé, h alig van néhány dolog, amit elég egészségesnek tartasz ahhoz, h megegyél v megigyál). éltem együtt ilyennel (vegán + no alkohol, no kávé, no tea) és ne haragudj, amiért ezt mondom, de elment mellette a kedvem az élettől. borzasztó unalmas és körülményes volt vele minden. én szeretek néha meginni egy pohár finom és jó minőségű bort, szeretem a vörös húst (jobban, mint a fehéret), szinte csak sertést, marhát és vadat eszem és amíg nem estem teherbe, napi 2-3 kávét ittam. szerintem igaza van az utolsónak, nagyon sokféleképpen fel lehet fogni egy terhességet, ahogy magát az életet is...

2012. nov. 28. 08:48
 22/22 anonim ***** válasza:
szia, én ittam alkalmanként 1-1 dl jó vörösbort, sógornőim is anno. kvzni is kvztam kb a 2. trimesztertől, mert mással nem volt jó a vérnyomim és mindig fájt a fejem...tejeskvt persze napi egyet. nem szedtem terhesvitaminokat sem, étkezésre figyeltem.egészséges babám lett. sógonőimnek már nagyobbak a gyerekei és tanúsíthatom hogy utólag sem lett semmi bajuk! szerintem igazad van, a kismama igényei is fontosak, de persze a baba az első. 1 dl bornak olyan csekély az alkoholmennyisége főleg ha nyalogatva iszogatod meg lassan, hogy teljesen ártalmatlan. szoptatás alatt sem gond, ha 1-1 alkalomkor iszik az ember keveset. szerintem az a legjobb ha a belső érzéseidre hallgatsz. 1 dl bort ivó kismama kontra olyan aki dohányzik, iszok vagy kábítószerezik azért más kategória..
2012. dec. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!