Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek minimális mennyisé...

Szerintetek minimális mennyiségű bor nem gyakori fogyasztása árt a babának a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 18:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
9%
Igen.
2012. nov. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Nem! Van amelyik doki még ajánlja is, mert a kismama görcsöl, keményedik és ilyenkor a bornak igen jó hatása tud lenni.
2012. nov. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
20%

Igen.

De kinek mi a minimális és a nem gyakori.? Én egyébként is csak egy évben kb egyszer iszom alkoholt, tehát nekem az évi kettő már gyakori.

2012. nov. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"kinek mi a minimális és nem gyakori?"


maximum 1 deciliter és a 9 hónap alatt maximum 4-5 alkalommal, tehát úgy kéthavonta...

2012. nov. 26. 18:18
 5/22 anonim ***** válasza:
14%

Nem árt. ... De ártHAT. Nyilván az ember igyekezzen minél jobban csökkenteni a rizikót és mindig nézni a "mit-miért"-et.


Tehát pl. a koffein nem tesz jót a babának, de ha máról holnapra elhagyod a reggeli két kávét és utána leájulsz a lépcsőn az többet árt mintha tovább kávéznál.


Ritkán, egy kevés bor ugyanúgy nem valószínű, hogy árt, mint néha egy kávé, viszont itt nem látom a másik oldalt, csak nem látom a másik "Oldalt", ami az alkohol mellett szól.


Lényeg a lényeg: Régen kifejezetten ajánlották a vörösbort szüleinknek és én pl. köszönöm szépen jól vagyok. :) De jelenleg az az álláspont, hogy lehetőleg semmi alkohol.

2012. nov. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Én ittam néha, sőt kávét is, mert olyan alacsony volt a vérnyomásom, hogy szédelegtem!

Nyilván nem minden héten, de havonta-kéthavonta ittam egy pohárral! Semmi baja nem lett a gyereknek!

2012. nov. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 gabszem ***** válasza:
100%
Anyukám vérszegény volt terhesen és kifejezetten "felírták" neki hogy minden nap igyon meg 2 deci egri bikavért :)) Heti 1x-2x sztem lehet inni 1-1 deci jó minőségű vörösbort.
2012. nov. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha valaki napi szinten fogyaszt alkoholt az a nagykonyv szerint alkoholista .Azert mert a Marcsi JUlcsi Kata Klara yereknek semmi baja nem lett az meg nem bizonyitek Alkohol= mereg ne fogyassza a kismama mert arthat es semmi szugseg ra Igyon a vasszintre finom piros szolle let a naturboltbol az ua min t vorosbor A WHO nem ajanl egy csep alkoholt sem kismamaknak.
2012. nov. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én ittam ritkán 1-2 decit, a dokim ajánlotta is. Teljesen egészséges kisfiam született 5 napja. :) Szóval minőségi vörösbort simán ihatsz :)
2012. nov. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Az hogy mit mond a nagy who engem spec hidegen hagy, kiderült már hogy nem minden ajánlásuk helytálló ugyebár! Minimális mennyiségű minőségi vörösbortól semmi baj nem lesz!


Ezt a választ találtam az egyik hasonló kérdésben:


"Amikor bekerültem a kórházba pocakkeményedésekkel, 24 órán át kaptam az alkoholt infúzión. Úgy mentünk ki a wc-re, mint a részegek, faltól falig dülöngélve, kapaszkodtam a gurulós állványomba. Az egyik anyuka sokáig kapta, kérdezte egy vizitnél a dokit, hogy ez nem gond-e, hiszen folyton azt halljuk, hogy terhesség alatt tilos inni. Erre a doki azt mondta, hogy pocakkeményedésre a legjobb 1 feles.

Volt már ilyen kérdés (egy anyuka még azért is megijedt, mert pár bonbonmeggyet evett), más is leírta ugyanezt, hogy a dokija 1 pohárka vörösbort javasolt.


A rendszeres alkoholizálás persze hogy árt a babának, de egy-egy alkalommal a kis mennyiség egyáltalán nem."

2012. nov. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!