Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitaminokra van nagyon...

Milyen vitaminokra van nagyon szüksége egy kismamának? Pár hetes.

Figyelt kérdés
2008. máj. 24. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elevit!!!!!!!!!
2008. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
vagy gravida!és sok gyümölcs!
2008. máj. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a Hipp Natal-t láttam,hogy sokan dícsérik.És persze friss zöldségek,gyümölcsök(ezekből azt ajánlom,hogy annyit vegyél,amennyit 1 nap megeszel,hogy ne álljon),meg persze szénhidrátok(főleg az öszettet,ezeket pl:teljes kiérlésű dolgokban,müzlikben,gabonapelyhekben,barna rizsben találod meg),a zöldségeknél kerüld a túlfőzést,vas- és cinkforrások a olajos magvak,vörös húsok,baromfi-és halhús(az utóbbi 3 hús vasforrás).A vas felszívódását elősegíti,ha az étel mellé C-vitaminban gazdag italt iszol.A kávé és a tea viszont gátolja a vas hasznosulását.Nagyon Boldog Babavárást! :)
2008. máj. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én 12hetes vagyok, de semmilyen vitamint nem szedek.

Hála Istennek minden rendben van, sok gyümölcsöt és

zöldséget eszem. Valahogy nem vagyok hive ezeknek a minden-

féle vitaminoknak, pláne az elevitnek. Persze ez csak az

én véleményem!

2008. máj. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos az elso 3 honapban a folsav!!
2008. máj. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Folsav!! Ez a legfontosabb, es nem kerul vagyonokba, mint a terhesvitamin.
2008. máj. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem csak a folsav, hanem az összes többi vitamin. Hisz most fognak kialakulni a bőr sejtjei, a látásért felelős idegek. Javaslom, hogy szedj terhesvitamint. Sok kismama fél tőlük, mert állítólag híznak tőle, de én ezt nem tapasztaltam. Nagyon fontos, hogy szedj valamit, és rendszeresen, egészségesen táplálkozz. Kismama vitaminnal nem ártasz sem magadnak, sem a kicsinek.
2008. máj. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2008. máj. 25. 09:21
 9/11 anonim válasza:

Folsavat csak az AFP után!!!!!A Folsav megtelíti a véred vassal,és ez befolyásolja az eredményeket,jah,és Folsavat amúgy is csak orvos írhat ki!Magne B6 vitamin,hogy elkerüljön a méhkeményedés és az esetleges hányás,hányinger,Elevitből vagy Gravidából pedig inkább két-három hetente egyet,mert az inkább a babára rakódik!Megfigyelhető,ha egy szorgos kismama végig szedi a terhességi vitamint,nagyobb súlyú babája születhet!

Sok sikert!

2008. máj. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hagyd figyelmen kívül az előttem levő választ: a folsav az folsav, a vas meg vas. Két külön dolog, de mindkettőre szükség van. Olyan vitaminról még nem hallottam, amelyből elégséges két-három hetente egyet bevenni.
2008. máj. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!