Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kávéivás terhesen? Most akkor...

Kávéivás terhesen? Most akkor lehet, vagy nem?

Figyelt kérdés
Lehet hallani ezt is, azt is. Mostanában már csak ilyen 3:1 kávét iszom javarészt, de heti 1-2 alkalommal még becsúszik a főzős is. Egyiket sem szabadna? Kávézó kismamák, ti mivel helyettesítitek?

2012. nov. 10. 06:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Maci kávé (ez majd a tejserkentéshez is szuper lesz) :) Vagy gabonakávé, koffeinmentes, csökkentett koffeintartalmú volt, amiket ittam még várandósan.


Egyébként ha a vérnyomásoddal nincs gond, egy tejeskávét nyugodtan megihatsz egy nap (gondolom nem extraerős olasz eszpresszót iszol, tudod azt az olajos tetejűt amiben megáll a kanál :))


Boldog babavárást!

2012. nov. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem magas a vérnyomásod, ihatod!
2012. nov. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A tejeskávé tényleg nem árt, gondolom nem extraerőset iszol.

Én előtte sose ittam, de aztán terhesen megkívántam és gyengébbet a mai napig iszom.

40+2 hkm

2012. nov. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
elég alacsony szokott lenni a vérnyomásom, ezért is iszom(meg mellesleg nem is akar megindulni a nap, ha nem iszom). a 3:1 kávét akkor inkább felejtsem el?
2012. nov. 10. 07:10
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak tapasztalatot tudok írni, napi 1 tejeskávét (főzött, pörkölt) iszok kétfelé elosztva (reggeli-ebéd utáni), alszik közben mint a bunda. Első gyerekemnél is így tettem, makkegészséges. Csak szoptatás alatt mellőztem, mert hasfájós volt, akkor ittam helyette ezt:


[link]


Dm-ben kapható, instant, nem ugyanaz az íze, de a kávézás élménye meg volt.

Amit írtál, nyugodtan mehet, dokik is simán engednek napi 1 pörköltkávét. Macikávé is jó, amit az előző írt.

2012. nov. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a terhesség előtt nagyon sokat kávéztam(Főzős,pörkölt)!Mikor terhes lettem lecsökkentettem napi 1-re(Csak reggel ébredés után,de azt is tejjel!Több volt benne a tej,mint a kávé!Néhanapján ha elfogyott reggelre a tej akkor megittam tisztán,de nem erőset!És amikor tisztán ittam akkor kijött belőlem!Azóta már megszültem és még mindig nem bírom inni rendesen a kávét,csak tejjel!
2012. nov. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én le akartam állni a kávé ivással mikor terhes lettem. le is álltam vele, ám amikor a védőnő 70/50-es vérnyomást mért, és megtudta hogy már nem kávézom, azt mondta nekem a napi 1 kávé kötelező! (amúgy is alacsony volt a vérnyomásom, csak kávé hatására ment fel átlagosra)
2012. nov. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
én minden reggel iszom egy főzött kávét. igaz keveset,mert egy bögre aljára egy ujjnyival sem öntök és teletöltöm tejjel. azt olvastam,hogy napi max 2-3 presszókávé megengedett. nekem például évekig fájt a fejem,nem tudtam miért. szemüveget cseréltem, leszoktam a dohányzásról, elmentem CT-re, de semmi. kiderült,hogy az alacsony vérnyomás miatt fáj. így ha nem iszom kávét, hamar megfájdul a fejem. a védőnő is mondta,hogy a kismamák vérnyomása általában a béka seneke alatt van, így egy-két kávé megengedett.
2012. nov. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Én világ életemben rengeteg erős presszót ittam egy nap, mert szeretem az ízét, illatát. (Le sem merem írni, napi hányszor). A vérnyomásom soha nem ment fel 120 fölé. A terhességeim alatt napi 3-ra korlátoztam, de szigorúan tejjel felöntve. Nem hiszem, hogy aki korábban hozzá volt szokva, annak le kell mondania róla, csak azért, mert állapotos. Főleg, ha nem okoz számára semmilyen + tünetet.
2012. nov. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ilyen vérnyomás mellett nyugodtan ihatsz még kettőt is :)


Én 37+3 hetes kismama vagyok második babával. Átlagosan kettőt iszom, instant rendes kávét tejjel, és még így is csak átlagos 100-110 a vérnyomásom. De van hogy még ennyi sem!!!


Boldog Babavárást :)

2012. nov. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!