Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit híztatok a 30. hétre?...

Mennyit híztatok a 30. hétre? Mennyivel mentetek szülni? Könnyű vagy nehéz szülés volt? És mennyit mértetek közvetlenül a kórházból hazaérve?

Figyelt kérdés
30+6 h km vagyok. 12 kiló plusznál tartok. A védőnő és a házi orvos szerint ez sok. Szerintük a sok súlyfelesleg nehéz szüléshez vezet. Szerintetek mennyit fogok még hízni?

2012. okt. 29. 15:27
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
155 cm és 61 kilóról indultam.... volt rajtam felesleg már akkor is :( :P
2012. okt. 29. 15:51
 12/24 A kérdező kommentje:
Értettem, köszi. Minél többen írtok kevesebb összegeket, annál szarabbul érzem magam. Nem tudom, hogy mi van velem, soha nem voltam ilyen. Életemben soha nem diétáztam, érdekelt, hogy hogy nézek ki, de ezért nem voltam hajlandó feladni az evést. Most meg belém verték az ideget, és egész nap csak ezen forgatom magam.
2012. okt. 29. 15:54
 13/24 anonim ***** válasza:
Én 53kilóval kezdtem és most 71vagyok.Nekem is mondta a doki,hogy diétázzak,de nem tudok.És ha nem rágok valamit hiányzik.Akár mit meglátok az kell :S 36hkm
2012. okt. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
A diétával csak annyi a bajom, hogy felsorolták az összes kaját, amit szeretek, hogy nem ehetem, és az összes olyan kajából amit nem bírok megenni, ehetek amennyi jól esik :)
2012. okt. 29. 16:13
 15/24 anonim ***** válasza:
83%

Első gyerkőc, 30.hétig +10 kiló, végére +16 kg, nehéz szülés, de szerintem nem ezért. A kórházban lement 9kg.

Második gyerkőccel most vagyok a 30. héten, eddig 11kg plusz, nem tudom mi lesz a végére. Az a szép, hogy én diéta mellett hízom ennyit:-( Azt nem tudom mi lenne, ha nem tartanám a diétát!

Próbálj megnyugodni, és azt a kaját iktasd ki, ami tényleg nagyon hízlal, hátha úgy könnyebben veszed majd az egészet!

2012. okt. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
15-ös válaszoló : Köszi, én neked is kitartást még ehhez a 10 héthez :P
2012. okt. 29. 17:36
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia!!A terhességem 69 kg-ról indítottam,szülni 83 kg-mal mentem,tehát cirka 14 kiló ment fel rám,vizesedtem én is,magas vérnyomásom volt-van...Császár lett a szülés vége,nagy volt a baba,és nem is tudott rendesen beilleszkedni.4330 grammal született egyébként.Szülés után másnap 75 kiló voltam,most 7 hónapos a lányom,azóta lement a súlyom 70 kilóra.Még szoptatok,úgyhogy remélem,csökken még ez is,bár már 3 hónapja ennyit mutat a mérleg...Ne aggódj,nem függ szerintem össze a szülés nehézsége,és a felszedett kilók.Könnyű szülést és további boldog babavárást kívánok !!!!!Üdv:Tamy
2012. okt. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességemnél összesen jött fel 9 kiló, ami szülés után szinte teljesen eltűnt. Most másodiknál a 29. héten vagyok 81 kg és 74-et mért a védőnő első találkozásunkkor. Most megdicsért, gondolom elégedett a felszedett kilókkal. :D Most is ami rám jött, szinte minden a pocakomon van. Nem tudom mennyi jön még, de ezekkel a plusz kilókkal úgy vagyok, hogy persze az a legjobb, ha nem hízik olyan nagyon sokat egy kismama, de mindennél fontosabb, hogy egészséges maradjon, bármennyi is a plusz kiló! Ha valaki sokat szed fel, akkor az problémát okozhat nem csak szülésnél, hanem a terhesség alatt is (terhességi cukorbetegség), épp emiatt tartják fontosnak a sok szűrést és hogy ne hízzon sokat egy kismama. Én csak azt szeretném elérni, hogy a plusz ne okozzon egészségügyi problémát, nem érdekel, mennyi lesz a végére. :)

Csak arra figyelj, hogy az amit felszedsz még, ne okozzon problémát.

2012. okt. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm Tamy meg mindenkinek a biztató szavakat!

Boldog babavárást/babázást és jó egészséget mindenkinek!

2012. okt. 29. 19:27
 20/24 A kérdező kommentje:
Kismamika: Az a probléma, hogy már a mostani felszedett kilók is problémát okoznak, és még van 9 hetem.... És ugye az utolsó hetekben elég sok esélye van még a hízásnak....
2012. okt. 29. 20:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!