Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vegyek tesztet vagy ne?

Vegyek tesztet vagy ne?

Figyelt kérdés

Szóval..1,5 éve szedtem rendszeresen fogamzásgátlót. 2 hónapig leálltam. Majd lett barátom védekeztünk de kiszakadt a gumi és szerintem egy kevés ment belém. Mivel 1,5 évig szedtem védett vagyok vagy nem? Vegyek azért tesztet?



Ma reggel szédülés, hányinger. Többet eszek egész nap..( de végülis ilyen szokott lenni, hogy 1x sokat eszek 1x meg alig eszek..)



2012. okt. 28. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
vegyél
2012. okt. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ameddig nem késik a mensid felesleges a teszt mert nem mutat semmit. ha késik a mensid akkor csinálj reggeli elsőből, ha nem késik akkor meg ne csinálj tesztet hanem várjál
2012. okt. 28. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de hogy lehetsz ennyire buta??


Van, aki gyógyszer szedés alatt lesz terhes, vagy mert kihagy 1 szemet.

2 hónap szünet után már egyáltalán nem számít semmit, hogy a múltban mit szedtél, fogamzóképes vagy.

2012. okt. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy éppen peteérésed volt-e. Ha igen, akkor lehetsz terhes, mert ha már 1 szemet kihagy valaki, akkor már nem hat a gyógyszer. Nem véletlenül van megszabva, hogy kell szedni. Én is a tesztet javaslom!
2012. okt. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem volt meg ebben a hónapban a havid vagy késik akkor érdemes tesztelned. Csak úgy tudod meg az igazat. Bnőm úgy esett teherbe hogy gyógyszer mellet kellett antibiotikumot szednie mert csúnyán meg volt fázva.
2012. okt. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mivel már tartottál szünetet simán becsúszhatott egy terhesség de tesztet csak akkor érdemes csinálni ha ki is maradt már a havid. 30hkm
2012. okt. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Miért vagyok buta?

Elkezdtem utána szedni és rá 2 hétre történt meg ÉS védekeztünk..de kiszakadt..ezért vagyok buta? Vagy a hülye kérdésért? mert nem mindegy :)

2012. okt. 28. 12:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy most megint szeded! Csak azt, hogy 2 hónap szünetet tartottál. Hát mondjuk ez a 2 hét szedés semmit sem ér. Legalább 1 havi szedés után hagyható csak el a másfajta védekezés. De ezt a dokik is el szokták mondani. Esemény utánit kellett volna venned amikor láttad, hogy ki van szakadva. Most már mindegy. Ha késik vegyél egy tesztet. Ha nem akartok gyereket, akkor imádkozz, hogy negatív legyen, mert van aki 1 alkalomtól is teherbe esik.
2012. okt. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, esemény utánit nem szabad bevenni, ha közben fogamzásgátlót is szedett.

Igaz, hogy azt szokták mondani, hogy az első hónapban a biztonság kedvéért védekezzünk máshogy is, de azért ha már szedted 2 hete, akkor kevés az esély a terhességre, mivel nem nagyon lehetett így már peteérésed.

Az, hogy amúgy másfél évig szedted, semmit nem jelent ebből a szempontból, az egy tévhit, hogy hónapokat kell várni, hogy kiürüljön a gyógyszer. A gyógyszer egy nap alatt kiürül, ezért kell szedni minden nap.

Nem tudom mikor történt a baleset. Ha késik a vérzésed, csinálj tesztet.

2012. okt. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!