Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól mehetek táppénzre?...

Mikortól mehetek táppénzre? Nagyon aggódom, tanácsok tapasztalatok érdekelnének?

Figyelt kérdés
21/L vagyok kiderült terhes vok van munkám júl 25től be vok jelentve.Egy büfében dolgozom lakókocsi se fűtés semmi és bejött már a hideg.Pályakezdőként kapja a fönököm a támogatást rám és félek elmondani h terhes vok.Szerintetek mikor mehetek táppénzre?Vissza kell fizetnie a támogatást amit edig kapot rám?Fizetni fog utánam?Félek a haragától.tanácsaitokra kíváncsi vagyok és tapasztalatokra.Féltem a magzatot már most táppénzre mennék.Előre köszönöm.
2012. okt. 17. 22:15
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Az utolsó előtti kettőnek: Veletek, a saját személyetekkel lehet baj ha nem vesznek fel sehova!Vagy a szakmátokkal!El lehet innen menni NEM VAGYOK KÍVÁNC$I A SÉRTEGETÉSEKRE!Be vagyok jelentve igen!
2012. okt. 18. 10:30
 22/26 anonim ***** válasza:

Táppénzt csak addig kapsz, ameddig dolgoztál. Tehát ha van 3 hónap bejelentett munkaviszonyod, akkor 3 hónapig fogsz táppénzt kapni. Utána a munkaügyi központban tudsz érdeklődni, hogy jár-e valami. Ha nem, akkor a terhességed hátralévő részében nem kapsz semmit és a tb-t is fizetned kell.

A szülés után kapsz gyest és csp-t minden hónapban, ez 40e körül van összesen. És jár egyszeri anyasági segély, ami 65 körül van.


Ha nincs orvosi indokod, ne menj táppénzre. Öltözz fel melegen.

2012. okt. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Nem megyek táppénzre dolgozni szeretnék!Megőrülnék itthon ennyi ideig!Felfogok öltözni és addig dolgozom amíg tudok!:)
2012. okt. 18. 11:31
 24/26 anonim ***** válasza:

Vannak olyan terhesruhák, amik direkt téliek és vastagabbak a pocaknál. Érdemes ilyet keresni.

És fokozottan figyelni, hogy a derekad is mindig fedett legyen!

2012. okt. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Jó döntés, vigyázz magadra!Hősugárzó nem hülyeség, ennyit még a leghülyébb főnök is megtehet, kis helyre a legkisebb, legolcsóbb is elég.


De a terhességről tájékoztasd, mert akkor nem küldhet el, a terhesség "védettséget" jelent.

2012. okt. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat!:) vigyázni fogok magunkra!üdv nektek.
2012. okt. 18. 12:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!