Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Ki mit tud arról ha...

Kismamik! Ki mit tud arról ha nem jó az AFP eredménye, akkor mi a következő lépés?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túl parás, csak kiváncsi! :) Szóval tegnap voltam AFP vérvételen, ahol megkérdeztem a nővérkét, hogy tényleg elavult. e ez a módszer! Ő azt mondta hogy nem elavult, csak nagyon pontos ídőben kell levenni a vért (16.hét) különben eltérhet az eredmény a valóstól. Két hét mulva lesz csak meg az eredmény, és ha nem jó az érték, akkor utána mi a köv. szűrés, vagy vizsgálat, ami már megbízhatób??? Köszi a válaszokat előre is.
2012. okt. 16. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Elküldenek genetikai tanácsadásra, előtte általában még megcsinálják a 18 hetes uh-ot, ha ott rendben van minden akkor is menni kell. Mondjuk attól függ mennyire nem jó az eredmény. Nekem alacsony volt 0.3 MOM és 1/130 a kockázat Down kórra. Tegnap voltam Debrecenben, bevállaltam az amniot is, biztos ami biztos alapon. De nem lesz semmi baj nyugi, és ha rossz az Afp, akkor is nagyobb eséllyel egészséges a baba.
2012. okt. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem alacsonyabb volt az AFP-m a kisfiammal. Genetikai tanácsadásra küldtek, ahol csináltam egy genetikai uh-ot (nyitott gerinc gyanú miatt), majd a genetikus véleményezte a leletet és felajánlotta a magzatvíz mintavételt. A mostani terhességemnél megcsináltattuk a kombinált tesztet a 12 uh után. Persze ez sem 100% os vizsgálat de több adat birtokában vagyunk így és úgy néz ki minden rendben. A legmegbízhatóbb vizsgálat a rendellenesség szűrésre a magzatvíz mintavétel viszont ennek vannak kockázatai...
2012. okt. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem sem lett jó

de kiderült 17-ben küldött el a doki :-)

így semmi dolgom nem volt

2012. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem magas volt az AFP-m, egy részletekbe menő UH-t csináltak, meg 1 hét múlva kontroll UH-t. Egyéb genetikai vizsgálat nem volt, mivel az UH-n semmilyen rendellenességre utaló jelet nem találtak. Persze lehet, hogy akinek alacsonyabb az eredménye, az másképp van.
2012. okt. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. okt. 17. 09:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!