Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eléggé vizesedek. Napi 1-2 kg...

Eléggé vizesedek. Napi 1-2 kg ingadozik folyamatosan: (a lábaim nagyok és fájnak..25 hetes vagyok. Mit tudok ilyenkor csinálni? Vagy az étrenden kéne változtatni? (sok folyadékot is iszom)

Figyelt kérdés
2008. máj. 20. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Èn 24 hetes vagyok, én is pár napja vetem észre, hogy kezdenek dagadni a bokáim, és én is iszom eleget. Pont tegnap voltam dokinál, Ö azt mondta, hogy ez normális. Sok terhes nö van így, de gyógyszert nem ír fel, mert nem tesz jót a lepénynek sem. Azt mondta inkább próbálkozzak természetes úton. Pl. a paradicsomlé is jó vízhajtó állítólag, vagy a csalántea, meg vannak vízhajtó teák. Èn is ezzel próbálkozom most. Meg próbálj pihenni, a lábaidat felpolcolni, ha fekszel.
2008. máj. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a kismamatorna segített.
2008. máj. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vízhajtó hatású a zeller, és az alma is. De a vízhajtó teát felejtéstek el!!!! Csak olyat ami természetes. És azt is módjával., ha teáról van szó. Én is nagyon viztesedek, hiába a felpóckolt láb, meg a csalántea. Talán egyedül ami hatott, és nagyjából szinten tudom magam tartani, az az alma, napi 3-4 alma kötelezően ajánlott. (tudom drágább mint a déli gyümölcsök, de vmit vmiért)

De 3 napja nekem is nagyon csúnya a lábam, a melegtől. Azóta én is tanácsatalan vagyok. Anyu elég "profi" a dagadásos, viszeres lbfájós témában sajnos, és azt mondta, hogy éjjelre vizesruházzam be a lábam és lehúzza, természetesen elfelejtettem, de majd ma kipróbálom. De sztem nem hülyeség! Ártani nem árt max nagyon jól esik!

A folyadékbevitellel meg vigyázzni!!! Nekem a doki 1,5 litert engedett. Elvileg nem ehetnék levest sem, no meg nekem sószegény diétát javasoltak. És sok pihenést! Most még pihenjetek, és szorítsátok vissza a vizet, mert még talán tudtok pihenni. Én már nem bírok a hátamon feküdni, a felpóckolt láb meg csak úgy a jó!!! Sztem.

Sok sikert! Boldog heteket!

35 hetes kismama

2008. máj. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hülyeség, hogy nem ihatsz meg 1.5 liter víznél többet, hiszen az éppen ahhoz elég, hogy az alapvető funkciókat ellássa a szervezeted.Sajnos ilyenkor sómentes diéta.Lehet kapni bioboltban szárított fűszerkeveréket ami teljesen só mentes én azzal ízesítettem.Van norbi só ami 50%-nál kevesebb nátriumot tartalmaz mint a tengeri.És polcold a lábad.Sajnos más nincs.A többit leírták, vízhatjó ételek, csalántea, fahéjas aloeverás tea stb...
2008. máj. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pár napja én is ezzel küzdök.Ami a legtöbbet segít az a pihenés.Napi 1-2 pohár zöldteát is megiszok naturban.Talán az is sokat segített,hisz 2 napig nem ittam,csak pihentem és nem lett sokkal jobb.Állítólag 1 pohár sör is jó vízhajtó.Folyadékot sokat iszok,napi több litert.lNem vettem észre,hogy befojásolná,de azt érzem,hogy kell a szervezetemnek.Sót szinte nem is használok már,de nem is hiányzik.Kb ennyi.Most talán jobb lesz,hogy nincs már olyan meleg.35 hetes pocakos
2008. máj. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is ezzel küszködöm, bár még nem olyan dúrva.

Én a petrezselymes joghurtot, a zöldteát és a paradicsomlevet eszem, iszom.

2008. máj. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!