Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopisztrájk az, amikor 3...

Szopisztrájk az, amikor 3 hónapos babám szopizás közben el-elkapja a fejét és egyre jobban sír, olykor már dühöngve? Ez kb. már 3 hete folyamatosan tart. Hogyan lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Ilyenkor abba is kell hagyni az etetést és megvigasztalni, mert nagyon belelovalja magát. Megvigasztalom majd megnyugszik, elnézelődik, buborékot fúj, mosolyog, beszélget majd elalszik. Tudom, hogy ha nyugodtan tud aludni, akkor nem kevés a tej, de ettől függetlenül nagyon hullámzónak érzem a tej mennyiségét. A reggeli szopizás még sírás mentes, de az utána következők sírósak. A mérésről leszoktattam magam, mert sohasem annyit evett, mint amennyit gondoltam, hogy kellene és ettől stresszes voltam. Ez előtt reggel 6-7-kor kelt, most újra 4-5 körül ébred. Én fejek minden evés után, hogy ne nagyon csökkenjen e tejcsi.
2009. nov. 28. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A szopási sztrájk az, amikor egyáltalán nem fogadja el a baba a mellet. Nálatok nem erről van szó.

Lehet, hogy fáj valamije. Nem jön a foga esetleg?

Gyanús a 3 hónapos kor, ilyenkor megváltoznak a szopási szokások, és az addig fél óráig szopó baba hirtelen öt perc alatt végez, és nagyon rossz néven tudja venni, ha még tovább erőltetik az evést. Talán Nálatok is ilyen lehet, mert azt írtad, hogy egyébként elégedettnek tűnik a mennyiséggel.

Ha ez az oka, az nem fog már olyan irányban változni, hogy újra hosszan szopik, mint egy pár hetes baba. Mostmár ilyen rövidek lesznek a szopik.

Nem írtad, hogy alkalmanként mennyi ideig van mellen és mennyi idő után kezdi el kapkodni a fejét.

Megpróbálhatod, hogy a szoptatásokat a közvetlenül elalvás előtti és ébredés utáni időre teszed, mert akkor kevésbé éber, és szívesebben szopik hosszan. Nálunk bevált.

2009. nov. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Alkalmanként kb. 10 percig van mellen, és akkor kezdi el kapkodni a fejét, amikor kezd a tej mennyisége csökkenni, nincs olyan erős tejleadó reflex. Köszönöm a jó tanácsot, megpróbálom elalvás előtt és ébredés után szoptatni.
2009. nov. 28. 14:35
 3/11 anonim ***** válasza:

szerintem is fáj vmije. lehet hogy a foga és ráharap és attól kezd el sírni. sírás után vissza szoktad tenni mellre? és akkor mit csinál? a lefejt tejet pohárból elfogadja? Vagy az is lehet nem akar tovább szopizni és te erőlteted azért sír. Nekem az a tapasztalatom, hogy egyébként valahogy szabályozza ő ezt a szopizást. Mert volt hogy 5 percet szopizott és 150 ml-it evett volt hogy félóráig és csak 30-at.

De ha meg azért dühös mert csökken a tej mennyisége a végén, akkor szórakoztasd egy pár perceet, pl rakd tisztába, menjetek ki a konyhába.. és aztán kezdjétek előről. Nekünk ez a variáció is bejött.

2009. nov. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Még próbálhatod azt is, hogy ha elkezdi kapkodni a fejét, átteszed a másik mellre. Abból jobban fog jönni a tej, és akkor meglátod, hogy ez volt-e a baj. Akár többször is válthatsz mellet egy szoptatás alatt.

Az, hogy újra kel hajnalban, nem biztos, hogy az éhség miatt van, bármi oka lehet (fogzás, agy fejlődése, stb.) Ha fejsz, akkor is inkább azzal próbálkozz, hogy átteszed a másikra, mielőtt a lefejt tejet adnád pohárból. Az is könnyű préda, és esetleg megtanulja, hogy nem érdemes a melós szoptatással bajlódni, ha jön a tejcsi pohárból utána úgyis.

2009. nov. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én 9 hetes fiam is ezt csinálja, de inkább csak a bal mellnél. Mivel nekem mindkét mellbimbóm elég rossz, ezért bimbóvédővel szopizunk. A bal különösen rossz, totál befelé fordul és ott igencsak meg kell dolgoznia a tejcsiért, úgyhogy ha már nehezebben jön, ő is kapkodja a fejét. Van, hogy el sem akarja azt fogadni, úgyhogy most az a cselem, hogy a bimbóvédőt egy picit bekenem infacollal (hasfájás miatt nekünk muszáj használni) és így rászív rendesen, mert tudja, hogy azt kaja előtt kapja.
2009. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ige, próbáltam sírás majd, vigasztalás után visszatenni mellre amikor már megnyugodott, de ezzel csak felzaklattam. Azután jött az, hogy kiskanállal próbáltam a lefejt tejet odaadni neki. 2-3 kanálnyit lenyelt (de nem úgy mint aki nagyon éhes) az többit meg kilökte. A legújabb az, hogy ha már a kanalat a szájához érintem, játszik a torkában vele, mintha gargalizálna :) aztán kifolyatja. Pohárból is ugyanezt csinálja, de mi inkább kanalazunk. Nem igazán erőltetem szerintem, mert amikor sírva újra a cici felé fordul bekapja és nagy hévvel elkezd enni és ha jobban jön a tej akkor minden rendben addig amíg megint fogyogat és megint sír. Szoktam a cicit váltogatni úgy, hogy nem várom meg, amíg teljesen rázendít, csak ez nem mindig sikerül. Mert ő enne én úgy látom csak mintha elégedetlenkedne, mintha nem érne rá most már ő ezzel vacakolni; lehet ez a baj? A fogzást úgy értitek, hogy a foga nem nő csak mocoroghat neki már az ínye alatt?
2009. nov. 28. 18:32
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, nem csak akkor kellemetlen a fogzás, amikor éppen kibújik az ínyből, sőt, akkor már kevésbé bántja. Akkor a legrosszabb, amikor még csak feszegeti belülről az ínyét.

Ha nem kéri a lefejt tejet sem kanállal, sem pohárból, akkor nem éhes! Ha éhes lenne, elfogadná.

Szerintem azt is jól érzed, hogy nem ér rá ezzel vacakolni. Lehet, hogy hamar túl akar lenni rajta, mert sok dolga van :-))) Az egész világot fel kell fedeznie. Ha így érzed, biztosan ez van, az anyák megérzése a legbiztosabb magyarázat.

Én várnék a helyedben egy-két hétig, hogy mi lesz a helyzet a gyarapodással, addig nem pótolnék, hanem szoptatnék, ha nem megy hosszan, akkor kicsit gyakrabban. Illetve ugyanezt csináltam, amikor az én fiam volt 3 hónapos. Három hétig stagnált is a súlya, de szerencsére nem javasolt tápszert az orvos, azt mondta, ez még belefér, csak a fogyás nem.

Kitartás, nálunk rendeződött a dolog.

2009. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen szerintem is valószínű hogy nem kell neki a tej. Ne erőltesd, mert akkor lehet hogy attól gurul be. Persze ezt nem könnyű, de kitartás nem lesz semmi baj.

A fogzásra meg te is láthatod ha kinyitod a száját, hogy kidomborodnak e már a fogcsírák.

2009. nov. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon a válaszokat, most megnyugodtam.
2009. nov. 29. 10:41
 10/11 anonim ***** válasza:

3 hónapos korban fejlődési ugrás van, nagyobb mennyiséget szeretnének enni. Sűrű szopizással újra beáll a kereslet-kínálat.


Szerintem nem szopisztrájk van nálatok, hanem valami nyugtalanítja olyankor. Bár az én babám még 6 hetes, de ő is szokott ilyet produkálni. Olyankor felveszem függőleges tartásba, és sétálunk, míg meg nem nyugszik. Többnyire egy kiadós büfi, puki, vagy kaki a vége. Aztán eszik szépen tovább. Lehet, a te babádnak is nyomja olyankor a hasát, nem?

2009. nov. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!