Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36. heti uh eredmények....

36. heti uh eredmények. Mennyire törvényszerű?

Figyelt kérdés

Ma voltam dokinál (36+5 hkm). Az alábbi eredményeket kaptam:

Baba súlya: 2800 gramm

Méretek szerinti kor: 36 hét

Kérdésem az lenne, hogy másnál is volt, hogy a koránál kisebbnek "saccolták" meg a babát, és mégis hamarabb jött egy picivel?

És a súlyt mennyire találták el? Mekkora lehet a születéskor? (tudom, akár 300g-os eltérések is lehetnek)


Várom a tapasztalatokat.

Köszönöm!

Egy boldog és türelmetlen kismami! :)


2012. okt. 11. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:

ez az öt nap eltérés semmit nem jelent

a súlya teljesen jó.

az én babámnak volt a 38 héten 2860 gramm a súlya

szóval a tiédnek is tökéletes.


nekem meg mindig 1 héttel nagyobb a baba,..

én is 36 hetes 3 napos vagyok !


amit leírtam az a kislányom méretei voltak ,ez a második terhességem.

még 2 hét múlva lesz uh, kiváncsi vagyok mekkora a súlya na meg ő is kisfiú lesz :)

2012. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Közben kerestem itt az oldalon hasonló kérdéseket, és nagyon sokféle választ találtam.

Valakinek 1 kg-s eltérés volt a becsült és tényleges súly között.

Úgyhogy ez valóban semmit nem jelent...

Boldog babavárást! :)

2012. okt. 11. 16:29
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem 36+4 hetesen 2700 grammra becsultek ma, szerintem ez pont jo :) nem hiszem hogy az a par nap szamit. szerintem ettol meg johet a 40. het elott.
2012. okt. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez csak egy összehasonlítás az átlagos mérettel. Ha a baba születési súlya eléri a 2500 grammot, az már rendben van. És sokszor nagyon pontatlanok ezek a mérések, mert különböző hosszúságok alapján számolják. Én olyanról is tudok, akinek több mint 1 kg eltérés lett a becsült és a valós születési súly között...

33 hkm

2012. okt. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem sem lehet pontosan megbecsülni a baba súlyát. Az én kislányomnak a 36. hétre 2800 g-ot becsültek, 40+3 naposan született 3230 g-mal, kétlem, hogy 4 hét alatt csak 400 g-ot hízott volna. Amúgy meg a szülés előtti napon 3400-ra becsülték őt. Szerintem meg nincs is törvényszerűség ezekben, erre akkor jöttem rá, amikor már megszültem, előtte én is ezen stresszeltem, hogy jók-e a méretek a babámnál. Te se aggódj!
2012. okt. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. okt. 12. 13:57
 7/7 anonim ***** válasza:
35+2-n tippelték 3600g-ra, 36 hetesen megszületett 3800g-mal. :)
2012. okt. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!