Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem merem elmondani, hogy...

Nem merem elmondani, hogy terhes vagyok. Mit tegyek? 15/L.

Figyelt kérdés
Sziasztok. 15 éves vagyok és hát (sajnos) teherbe estem . Három terhességi tesztet csináltam mindegyik szerint bajban vagyok. A barátommal (szintén 15 éves) védekeztünk óvszerrel , de sajnos kiszakadt. Ő azt mondja tartsuk meg a babát , már terveim is vannak, de a szüleimnek nem merem elmondani. Megüthetne a mostohaapám attól hogy terhes vagyok? Hogyan kezdjek majd hozzá? Kérlek segítsetek .

2012. okt. 7. 19:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Könnyen mondja a barátod, hogy tartsátok meg a babát... és miből fog eltartani benneteket? Hogy akarjátok felnevelni a picit? Miből?

Gondolkozz előbb, szedd össze minden bátorságod, és állj a szülők elé. Nektek még tanulnotok kellene, nem babázni. Még te magad is gyerek vagy.

2012. okt. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%

hááát... 15 évesen még fiatal vagy a babához nagyon... nincs semmi anyagi háttér mögöttetek.

mindenképp mondd el a szüleidnek, és bár nem támogatom az abortuszt, neked mégis ezt ajánlom...

2012. okt. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem irigyellek. Azt tudnod kell, hogy a nevelőapád semmilyen jogon sem üthet meg! Az a legjobb, ha odaálltok együtt édesanyád elé, és kertelés nélkül elmondanátok mi történt. Valószínűleg ki fog borulni, és el kell viseljétek a fejmosást. Jó, ha van tervetek, hogy mi történjen ezután. Ha megtartjátok, akkor nagyon fontos lenne, hogy NE hagyjátok abba az iskolát! Üljetek le 6-an (ti, szüleitek) beszélni, hogy hogyan lehetne megoldani a helyzetet. Pl. segíteni tudnak-e, hogy átmenetileg támogatnak, hogy ne kelljen dolgozni iskola helyett, gyerekvigyázással, amíg tanultok stb. A kisbabák viszont nem tárgyak, hogyha megunod, ledobod a sarokba! Mindig felelős leszel érte, véget ér a gondtalan gyermekkor! Erre készülj fel. Azonban meg lehet csinálni. Egy évfolyamtársam lett 16 évesen anya, ő utána leérettségizett magántanulóként, főiskolára jár, dolgozik, és remek anya! :)
2012. okt. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Már előre mondom, hogy itt sok jót nem fogsz kapni ezért.


Első kérdésem: Ha kiszakadt az óvszer, miért nem mentetek el a nőgyógyászatra és irattatok fel eseményutáni tablettát? Ha ilyen aktív szexuális életet folytattok, akkor szerintem ezzel is tisztában kellene/kellett volna lennetek ... Bár ez már késő bánat!


Nagyon nehéz ebben a témakörben jó tanácsot adni. Én így, hogy 15 éves vagy, semmiféleképp nem ajánlanám azt, hogy vállaljatok be egy gyereket, viszont abortuszra sem küldenélek, hiszen én személy szerint nem pártolom az abortuszt. Viszont hidd el nekem, hiába a kezdeti lelkesedés, 15 éves kamaszokként borzasztó nagy felelősség ez számotokra...Nem kezdek el papolni, hiszen mások ugyanezt fogják mondani.

Én 20 évesen szültem a lányom, rengeteget dolgoztam az első évében, plusz mellette fősulit csináltam, háztartást vezettem, a férjem is dolgozott, egyetemre járt, nagyon-nagyon nehéz még két 20 évesnek is ennyi feladatot ellátni, nem, hogy 2 15 évesnek. Plusz hogyan oldanátok meg a munkavállalást? Hivatalosan egyikőtök sem dolgozhat. A szüleitek nyakára vállalnátok? Még milyen terveid vannak??


Viszont a lényeg, amit biztosan tudok tanácsolni. Jobb ha minél hamarabb leülsz édesanyáddal és elmondod ezt neki, mert minél tovább húzod az időt annál rosszabb. Az meg (véleményem szerint) ne legyen túlzottan mérvadó számodra, hogy a 15 éves szintén gyerek barátod mit javasol, mert ne felejtsd el, ez a TE életedet változtatja meg jobban, Ő bármikor foghatja magát és leléphet ha nem tetszik Neki a gyerek pesztrálás. Nagyon fiatal még ... Hidd el nekem!

Édesanyáddal beszéld meg ezt elsősorban, Ő volt és lesz mindig a legnagyobb támaszod! Sok sikert...

2012. okt. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
A kérdés az, hogy ha megtartanátok, akkor azt hogyan terveznétek? Itt most nem arról van szó, hogy elbabáztok, hanem felelősségteljesen át kell gondolni. Egy baba, egy élet, amiért felelősséggel tartoztok és bizony nagyon nehéz, próbára teszi még a házasságokat is. Miből fogjátok eltartani, felnevelni, hogy fogtok munkába állni, le fogtok-e tudni mondani a bulizásról, az eddigi kényelmes életetekről? Én is egyszer teherbe estem 18éves voltam akkor. Nem tartottam meg és még ha eszembe is jut sokszor, nem bánom. Jó döntést hoztam. Elvégztem az egyetemet, munkába álltam és az a fiú már rég nincs meg. Azóta házas vagyok és van már kisbabám is. A lényeg, hogy tudd, hogy bármilyen döntést is hozol, egyik sem rossz döntés! Most egy életről döntötök. Ha a szülők nem állnak mellettetek, akkor sajnos nincs értelme megtartani, mert segítség nélkül nagyon nehéz, főleg két gyereknek.
2012. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben abortusz ellenes vagyok , úgyhogy ha nem támogatnának maximum az örökbe adás jöhetne szóba.

Attól is félek eltiltanak a barátomtól (2éve együtt vagyunk) vagy megfognak ütni.

2012. okt. 7. 19:56
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem ülsz le most anyukáddal? Nem kell, hogy apukád ott legyen. Vagyis a nevelőapád ... Azért terhesen csak nem fognak megverni!
2012. okt. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A két család üljön össze és beszéljétek meg, mivel nekik kell majd eltartani a babát is és titeket is legalább addig amíg a középiskolát be nem fejezitek.
2012. okt. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Azért nem most, mert a barátom is szeretne mellettem lenni mikor elmondom a "nagy hírt"
2012. okt. 7. 21:02
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
majd írd meg mit szóltak :)sok sikert
2012. okt. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!