Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves kismama vagyok. A...

17 éves kismama vagyok. A barátom amikor megtudta, hogy terhes vagyok, szakított velem. A szüleimnek még mindig nem mertem elmondani, kétségbe vagyok esve. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2007. okt. 5. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
A nagy kérdés hogy hetes terhes vagy? Biztos már a terhességed? A szüleiddel mindenképp meg kell beszélned mert mivel a barátod ilyen "intelligens" módon viselkedett nyilván csak rájuk számíthatsz. Minél előbb beszéld meg velük mert ha esetleg az abortusz mellett döntesz (nem írtad hgy esetleg megtartanád-e) azt jobb minél előbb megcsináltatni. 12 hét után már csak nagyon komoly okkal végzik el a műtétet.
2007. okt. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Az a legjobb megoldás, ha minnél hamarabb elmondod a szüleidnek. Nagyon fital vagy még és szükséged van a támogatásra. Ha azon idegeskegsz, hogy mi lesz az nem tesz jót se a babának se neked. Szólnod kell minnél hamarabb. Legyél bátor és szólj nekik. Biztos fognak segíteni. Először nekik se lesz könnyű a hír feldogozása, de a gyerekük vagy és egy pici jövevényt vársz így biztos nem hagynak cserbe majd. Az apukával ne foglalkozz, de vannak kötelezettségei és vállalni kell a felelősséget. Egy gyermek születéséhez 2 ember kell és mivel részese volt ezért neki is vannak kötelezettségei. Ne hagyd kibújni ezek alól. Nyugodj meg és legyél bátor. Vannak szerevezetek, ahol kérhetsz segítséget pl: a helyi családsegítő szolgálat. Itt kérheted szakameberek segítségét, akik segítenek ezt az időszakot átvészelni. Sok szerencsét és kitartást. Vigyázz magadra és a babára is.
2007. okt. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Muszáj lesz elmondani a szüleidnek! Szükséges lesz rájuk! Tudom, hogy nehéz lesz, ezt nem egyszerű elmondani. Mondd nekik, hogy valami nagyon fontosat szeretnél velük megbeszélnio, kérd, hogy üljetek le beszélgetni. Ha kiakadnak, mondd, hogy tudod, hogy ezt nem egyszerű feldolgozni, folytassátok másnap. Biztosítsd őket arról, hogy Te számítasz rájuk! Ezután vonulj el, hagyd, hogy emésszék. Aztán másnap ismét üljetek le higgattabban megbeszélni, mi legyen.
2007. okt. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon meg tudlak éretni.A sógornőm pont annyi idős volt,mint te amikor teherbe esett igaz az öcsém nem hagyta el,de ilyenkor nem lehet megoldás a fiúra várni megoldásként.A sógornőm sem merte elmondani,mert félt az apjától így írt egy levelet a mamájának.A mama boldog volt,hogy ennyie megbízott benne a lánya és együtt mentek el az abortuszra apukának beadták,hogy nőgyógyászati probléma és azóta sem tudja az igazságot és most békében boldogan élnek.Gondolj arra,hogy a Te anyukád mindig mindenben melletted állt és segített neked amikor szükséged volt rá,ne rekeszd ki őt most amikor valóban nagy szükséged van rá./Egy anyuka /
2007. okt. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem első sorban neked kell tisztába raknod a gondolotaidat,hogy mit akarsz.Nekem van egy pár ismerősöm aki annyi dősem szült mint te,igaz tudták várhattak volna a dolggal a koruk miatt,de a baba melett döntöttek-nem bánták meg!Minden estre szerintem az a lényeg,hogy te mit érzel belül és bárhogy is döntessz,ne bánd meg!Igaz ma már modern technika van,de a szervezetünket nem tudjuk befolyásolni és gondold végig mi van ha esetleg egy abortusz miatt sosem lehet gyereked..nem riogatásként,csak az eshetőségeket át kell gondolni!A szüleidnek mindenképpen mond el,mert csak rájuk számíthatsz.Először biztos nem fogadják jól a dolgot,de ha már így esett,kérd meg őket segítsenek a döntésben.Légy erős és ne sokat görcsölj rajta!Minnél hamarabb megoldódik annál jobb!
2007. okt. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
20%
abortusz??ti mirol beszéltek?arrol még nem hallottatok hogymegeshet abortusz után hogy soha tobbet nem lehet gyereked??most lehet hogy nem zavarna de eljon az ido mikor nagyon is fog.fiatal anyukának lenni szerintem jo sokkal jobb mint 30-40 évesen fogytékos deformált gyereket szulni..anyukád is volt terhes megfog érteni,nem te vagy az egyetlen ..pasit apát találsz bármikor.
2007. okt. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
14%

Szia!

17 évesen lehetett volna annyi eszed, hogy védekezel. Nagyon sajnálom a problémádat, de mivel még fiatalkorú vagy, nem nagyon van döntési lehetőséged. Ha kiderül a terhességed, és a szüleid nem tudnak róla nagyon megüthetik a bokájukat, hiszen ők a felelősek érted.

Minimum anyukádat avasd be a dologba. Ha jó a viszonyotok segíteni fog. A terhességed miatt gyermekjóléti szolgálathoz is kerülhetsz, de ez nem mindig van így.

Szülői beleeggyezés és felügyelete nélkül pedig el sem tudod vetetni. A döntéssel ne várj túl sokáig, mert ha kifutsz az időből, akkor meg kell szüljed. Azon is gondolkozz el, hogy miből fogod felnevelni, van - e a szüleidnek olyan anyagi kapacitása amivel vállalni tudjátok.

Az apától pedig simán követelheted a gyermektartást, ha nagykorú. Ha még nem az, akkor az állam megelőlegezi neked, tőle pedig majd utólag levonják, amikor majd dolgozni fog.

Remélem megfelelően végig fogod gondolni a döntésedet.

Sok sikert és kitartást kívánok.

2007. nov. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hogy alakot a te és terheséged élete?
2021. dec. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!