Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ájulástól lehet baja a bébimnek?

Ájulástól lehet baja a bébimnek?

Figyelt kérdés

Tegnap kutyakiállításon voltam és elájultam. Már volt hasonló dolog 2szer is, de akkor megelőztem az ájulást, úgy, hogy leültem, de most nem tudtam. Nem ütöttem meg magam, mert elkaptak.

Szerintetek ettől lehet gond a babával? Meg ugye, hogy ilyen "ájulós" lettem a terhességem alatt, az nem azt jelenti, hogy nem úgy fejlődik a baba, ahogy kellene??

Légyszi írjatok vmit!!

18 hetes vagyok.


2008. máj. 19. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó lenne az ájulás okát megkeresni, bár valószínü az alcsony vérnyomásod. Ezzel meg sokat nem tudsz tenni, csak annyit, hogy nagyon figyelsz, és bármi van, bárhol vagy, leülsz, ha kell a földre az út közeépn, de ne üsd meg magad. Igyál sok folyadékot, legalább 2-3 litert, az i snöveli a vérnyomást.

Magának a babának nem hiszem, hogy ettől baja lenne, csak nehogy úgy ess, hogy gond legyen.

És lehet a cukrodat is jó lenne előbb megnézni, mert a cukor leesése is okoz ilyen panaszt, és akkor mielbb kezelni kéne.

Járj utána, és ne hagyd magad. Ha még nem voltál, csináltass egy EKGt is a háziorvosnál vagy belgyógyásznál.

2008. máj. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden jobb annál,ha elájulsz.A babának nem árt,de neked igen.No meg a környezetedben lévők is megijednek.Én is nagyon ájulós voltam,és bizony volt,hogy úgy döntöttem leszámolok a társadalmi szokásokkal és leültem a távolsági busz lépcsőjére,ha már 26 hetesen állnom kell,emrt az emberek annyira félti ka helyüket.

Valószínűleg a vérnyomásoddal vagy a vércukroddal van a gond.Legyen nálad mindig egy kis folyadék és egy szelet csoki,vagy valami gyümölcs,amit bhol el tudsz fogyasztani.Fel a fejjel,a babának nem lesz semmi baja,ha nem ütöd meg a hasad.Később majd rendeződik a szervezetedben minden.

2008. máj. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem jó, tesómmal is ez történt anno, orvos, orvos!

és vércukormérés, folyadék, ekg, - szóval doki!

2008. máj. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Egyébként a vérnyomásom elég alacsony szokott lenni. Az EKG és a cukrom rendben van.

Hát, remélem, hogy tényleg nincs nagyobb gond!! :)

2008. máj. 19. 12:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapból ájulós vagyok, ennek örömére heti egyszer mehetek ellenőrzésre a dokimhoz. Nem éppen kellemes. Ha figyelsz magadra nem lesz baj, de az orvosodat keresd fel mindenképpen.


/8hetes kismama/

2008. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!