Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák és Anyukák! Hogy...

Kismamák és Anyukák! Hogy dolgoztátok fel ha a babátok nem olyan nemü lett mint amilyet szeretettek volna?

Figyelt kérdés
Én pénteken fogom megtudni a baba nemét de nagyon félek...
2012. okt. 3. 16:14
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Nagyon kisfiúra készültem, (még ugrattak is, hogy mindegy mi lesz, csak fiú legyen). Mikor 20 hetesen kiderült, hogy kislány, nem igazán tudtam mit kezdeni az információval. Elkezdtem barátkozni a gondolattal, és sokat segített a névválasztás, és a babakelengye megvásárlása is. Mire megszületett, már a feledés homályába merült a dilemma. A második is kislány lett, most a harmadikat várom. Most kislányt szeretnék, de lehet, hogy megint megtréfál az élet. :)
2012. okt. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Először nagyon fiút szerettem volna.Úgy éreztem csak azzal tudnék valamit kezdeni.Elterveztem,hogy fogunk focizni stb.Aztán kiderült lányom lesz,a 18.héten.Még a gondolatot is utáltam...Több napon keresztül sírtam.Természetesen megbarátkoztam a gondolattal,de a "fiút akarok" érzés nagyon sokáig kísért.40.héten született.14 óra vajúdás után úgy rohantak császározni,hogy vagy nem éli túl a babám vagy oxigénhiányos állapot lép fel.Azt az érzést elmondani,leírni nem tudom neked.Zokogtam,férjem is,mindenki.Mikor az altatásból felébredtem még utána is zokogtam.Mai napig,pedig már 5 éve,ha visszaidézem azt,ami akkor történt elbőgöm magam.Egészséges lett a lányom,egy igazi tündér.Utána azért volt lelkiismeret furdalásom,amit a terhesség alatt műveltem.Hol jutott nekem az eszembe,hogy fiú vagy lány?!Örültem,hogy egészséges.Született egy fiam,aki 2,5 éves.Imádom őt is.De tudod,nekem ez már tényleg annyira semmit nem számított."Akkor jön rá az ember mennyire fontos valami,mikor (sanszos),hogy elveszíti."Most ismét babás vagyok és lányom lesz.Örülök neki is.Az életemet adnám mindháromért függetlenül attól,hogy fiúk vagy lányok.:-)
2012. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

16.32-es:nagyon sajnálom,nem is tudnám elviselni,amit te elviselsz.

kérdésre a válasz:én biztos voltam benne,hogy kislány lesz,mindig kislányt akartam,mert mit kezdenék egy fiúval.aztán a 24. héten megmutattam magát és hát kukacos volt.először elszomorodtam,de másnap már nagyon örültem neki és elszégyelltem magam,hogy ilyenen szomorkodom.most már 3 éves lesz a jövő hónapban és egy lányért sem cserélném el az én okos,gyönyörű kisfiamat!

2012. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Én egész életemben egy kislányra vágytam hogy csinin öltöztessem mindent együtt beszéljünk meg....

Én is biztos a végén örülnék a fiúnak csak most még olyan idegennek tünik de nekem is a lényeg az hogy egészséges legyen.

2012. okt. 3. 16:58
 15/32 anonim ***** válasza:
Mindig is azt szerettem volna, ha kislányom van, már kicsi korom óta. Aztán nagy nehezen teherbe estem, és 9 hetesen elvetéltem. Akkor nagyon elkeseredtem, és utána már úgy éreztem teljesen mindegy, csak egészséges legyen. Aztán pár hónap múlva ismét pozitív lett a teszt, és valóban nem érdekelt a neme, csak ne legyen gond. És a 18. heti UH-n kiderült, hogy kislány!! Nagyon-nagyon boldogok voltunk, de a kisfiúnak is ugyanígy örültünk volna.
2012. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Elsőre fiút szerettem volna, az lett. A másodiknál lányt gondoltam, és azt mondták lány, majd a 32 hetes uh- on közölték, hogy fiú. Úgy éreztem magam szülésig, mintha fejbevágtak volna. Nagyon össze voltam zuhanva, főleg azért mert a párom is lányt akart. Amikor megszületett minden megváltozott, most 22 hónapos és nagyon jó gyerek egyáltalán nem bánom, hogy nem lány. Viszont most 17 hetes vagyok a harmadikkal és még nem tudom mi lesz de megint lányt szeretnék. Jövő héten remélem megtudom, hogy a végéig beletörődjek, ha nem lány, persze ugyanúgy szeretem majd, de már csak ez az egy esélyem van a kiscsajra. Jó lenne! És te mit szeretnél?
2012. okt. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Kislánykorom óta mindig arról álmodtam, hogy az első gyermekem kisfiú lesz. Nagyon-nagyon vártam, hogy mikor eshetek teherbe és mikor adottak voltak a körülmények, első alkalomból megfogant egy kisbaba. Sajnos ő nem maradt meg. Aztán újra első próbálkozásra terhes lettem és kiderült, hogy kisfiú. :D Rajtam kívül mindenki kislányra vágyott elsősorban (anyukámnak is 4 keresztfia van, a párom is lányra vágyott). Gyönyörű kisfiú, göndör szőke hajjal, kék szemmel, kicsinek mindenki lánynak nézte. Aztán mindenképpen akartunk tesót, de akkor már én is nagyon-nagyon kislányt szerettem volna. Elolvastam egy csomó babonát, hogy "mire kell figyelni", hogy lány legyen, a terhességem is másképp kezdődött, fiúnév nem is volt egy tipp sem. Szóval valahogy úgy voltam vele, hogy ez csak és kizárólag lány lehet... 15 hetesen közölték, hogy egyértelműen fiú. Hát, mit ne mondjak, hazáig a könnyem nyeldestem, otthon órákig zokogtam a fiúutónévtár előtt, hogy nekem egyik név sem tetszik. Másnap azért sírtam egész nap, mert több gyermeket nem tervezünk és tudatosult bennem, hogy lányom már valószínűleg soha többet nem lesz. :( Amúgy meg már akkor, az uh-on is gyönyörűnek láttam a fiam. Az utolsó uh-ig is titkon reménykedtem, hogy hátha "leszárad" a kukac és kiderül, hogy tévedtek, fiú, sőt, még mikor a kórházba megkérdezték, "hogyha lány, mi lesz a neve?", még akkor is furán dobbant a szívem. Persze fiúnak született, méghozzá gyönyörű kisfiú ő is (1 hetes), de azért még kicsit összeszorul a szívem, hogyha arra gondolok, hogy kislányom nem lehet. Tehát én nem azt sirattam igazán, hogy miért nem lány, hanem hogy lányom már nem lehet... :S
2012. okt. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Első gyereknél már fiút szerettem volna, sírtam mikor kiderült h lány nem is tudtam elképzelni, hogy lányom legyen, holnap lesz 14 éves:-) aztán jött 10 év múlva a következő, nagyon izgultam és nagyon-nagyon akartam a kisfiút, de Ő is kislány most 4 éves. Tavaly számolgattunk készültünk nagyon-nagyon-nagyon fiút akartunk, nem mutatta magát a 23. héten mentem Uh-ra hátha kiderül, de az derült ki hogy bár minden eredményem (genetika, UH-k) tökéletes volt addig, most fel van telve a hasüreg vízzel, azonnal meg kell szülni!!! Megfordult velem a világ!!!!Szörnyű hetek, hónapok jöttek, Ő is kislány volt, önmarcangolás depresszió....kész voltam. Nem sikerült hónapokig teherbe esni ez is kiborított, aztán Jónással számított napok szerint végre terhes lettem, lassan 17 hetes vagyok:-) Nem tudjuk mi lesz, de tényleg mindent azért kapunk hogy tanuljunk belőle, én tanultam, nagyon nagy lecke volt és mindenkinek azt mondom aki kérdezi na ugye ez fiú lesz, ugye fiút vártok...NEM MI EGÉSZSÉGES KISBABÁT VÁRUNK! Tanuljon ebből mindenki, el kell fogadni amit kapsz és örülni kell hogy egészséges és bearanyozza a napjaidat bármilyen nemű is:-) 17 hkm
2012. okt. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Igazából rajtam is nagy a nyomás mert a párom azt mondta hogy mindegy csak egészséges legyen de rajta kívül (anyukám, apukám, az ő szülei, dédszülők) mindenki lányra vágyik.

Amikor mondják hogy kislányt szeretnének mindig azt mondom ez csak a páromon múlt :)

2012. okt. 3. 17:40
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra a sok szerencsétlen nőre, akinek évak óta nem jön össze, akik túl vannak egy csomó kellemetlen vizsgálaton, a férjeik is jópár ilyenen. Pár év után, rengeteg hormonkezelés és gyógyszer, maszek orvosok után eljutnak az első inszeminációhoz. Barátkozás a gondolattal, aztán még vagy 2 hónap várakozás. MAjd nem sikerül, pedig tudták hogy most összejön. Sírás, letargia. 1-2 ciklus pihi, majd mehet előröl az egész.

Amikor a HATODIK!!!!!!!!!!!!! sem sikerül, már bő másafél éve kinílódnak ezzal, 2 év sikertelen spontán próbálkozás után, akkor az orvos a nő szemébe néz, és belemondja a kíméletlen valóságot: önöknek egyenlőre úgy tűnik, hogy csak lombikkal lehet gyermekük. Sírás, de próbálja szegény tartani magát, és megkérdezni mindent ami fontos. Aztán időt kapnak, hogy megbarátkozzanak a gondolattal, mert hát semki sem erről álmodik kislány korában......

Mi most épp itt tartunk. Szerinted érdekelne hogy milyen nemű lesz??????? Nem! Sőt, fokozni is tudom, egyszer már elvetéltem. Nem tudtam a nemét. Kit érdekel? Egészséges G Y E R E K E T akarok. Nem szeretnék, én már nagyon akarom!

Most, pár napja beszéltük meg, oké, mehet a lombik. Most intézményt, majd orvost kell választanunk. És kivárni az az általában egy évet, mire eljutunk az első konzultációra, ahonnan kezdhetjük az újabb kivizsgálásokat. mert friss eredmények kellenek. Azt sem tudom, hogy oldjam meg a munkahelyemen..... Nem szabad azzal foglakozni hogy milyen nemű babát szeretnél. Ez nem kívánságműsor neked sem, és nekem sem. Szerencsés vagy, hogy már a szíved alatt hordod Őt. Persze, oké hogy inkább kislányra vágysz, de hidd el, csodás dolog egy kisfiú! Szívből ajánlom neked ezt a könyvet: JAnikovszky Éva: Örülj hogy fiú!

2012. okt. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!