Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti fogok, csinálni...

Kismamák, ti fogok, csinálni egy nagytakarítást még szülés előtt?

Figyelt kérdés

mert hogy utána már nem lesz úgy idő,. pláne akinek második gyerkőc.

mindent puccba vágni?!



2012. szept. 30. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
szia, én tervezem igen, 35-36.hét környékén, sajnos segítségünk nincs, aki vigyázna a lányomra, míg nagytakarítok, így "kölcsönkérem majd" egy barátnőmtől a takarítónőjét egy napra és apa gyerekezik aznap egy nagyot, mi ketten meg sikálunk, rendszerint azzal úszok el.
2012. szept. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi, bővebben,:

35 hetes vagyok egy kisfiúval, kislányom 2,5 éves.

már nyár óta nagy lázban égek, folyamatosan csinálunk valamit,(inkább csinálok) hogy ne egyszerre kelljen mindent.

végül is már volt egy nagy takarításom a nyáron, szóval belül is kívül is mindent..

még jövőhétre tervezem a függöny,ablakmosást, ágyhúzást,a babaágy rendezést, meg a kórházi pakkomat összecuccolni..

2012. szept. 30. 22:16
 3/8 anonim ***** válasza:
A legjobb tisztán hagyni mindent, abba hazajönni, mert pár napig úgysem lesz semmihez erőd...az előttem szólónak adok igazat, nem nagy összeg 5-10 ezer ft egy teljes takarítás és akkor domestossal akár kifertőtleníttethetsz mindent, nem neked kell szagolni, nyúlkálni, szerintem ennyit ki kell tudni gazdálkodni:-) hozzám hetente jár, kb. 5 ezer ft, attól függ meddig van itt, én úgy hozzászoktam, hogy elég egy laza porszívózás és semmi dolgom, hogy ha épp kicsit rosszabb anyagilag akkor a perselyt ürítem, de a takarítónőről nem mondok le:-)
2012. szept. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell igazán nagytakarítani, na meg ha valami van azt a párom is meg tudja csinálni bármikor.
2012. szept. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

30 hetes vagyok, óriás pocakkal.

Szombaton jöttek meg a bababútorok, ezt már összerakta a férjem, ma jön a sógorom és a helyükre tesznek minden bútort, a felesleget leviszik a pincébe. Holnap még két szekrény jön - sajnos a hasznosság miatt el kellett ajándékoznunk egy franciaágyat, és annak a tartalmát nem igazán tudjuk hová rakni, hiába selejtezek hónapok óta mindenhonnan.


A héten megpucolom az ablakokat, szerintem utoljára, mert ekkora pocakkal nem érzem magam biztonságban a létrán, és a következő hetekben apránként, nem egy-két nap alatt, körbemegyek a lakáson és nagytakarítok. Kénytelen vagyok elaprózni, mert a kicsilány nem szereti még a mosogatást se.

2012. okt. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én csináltam 37+3 hetesen. Aznap este elfolyt a magzatvíz.
2012. okt. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én tegnap mostam függönyt, vissza a férjem rakta. Ablakot már nem pucolok. Ma porzsívózás, hálóba ágynemű csere, felmosás és az ilyenkor szokásos :)

Mosni majdnem minden nap mosok, a vasalást tegnap letudtam.

Ja, és 39+2 hetes vagyok, nagy pocakkal :) Szombaton még kirándulni voltunk, a hétre már nem tervezek semmit, itthon tevékenykedem :)

2012. okt. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám segített tegnap,bár elvileg aznap már szülnöm kellett volna. Most már csak nagyjából,felületesen meg kell tartanom,de mire haza jövök úgyis kezdhetem elölről... Remélem a párom azért nem szór majd szét mindent,mert hajlamos még arra is,hogy a bútorra dobja a törülközőjét és ott hagyja,rá se hederít. Viszont anyu biztos fog segíteni,ha megkérem.
2012. okt. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!