Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől alakulhat ki a szülés...

Mitől alakulhat ki a szülés után depi? Volt valakinek ilyen?

Figyelt kérdés

Sajnos elég hajlamosnak gondolom magam a szülés után depire, mert elég pánikos is vagyok, és sokszor vagyok indokolatlanul is rossz kedvű.

Van erre valami gyógyír?

Tudom ne gondoljak erre, de jobb ha az ember felkészül mindenre, hogy ne legyen baj.

32 hkm


2012. szept. 30. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Minden az agyba dől el.

Olvass sokat ebben a témában, légy felkészült!

Hogy mikor mire számíthatsz.

Mozdulj ki, szerezz örömet magadnak.

Sokszor az unalom a fő oka.

2012. szept. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos nekem volt egy kicsi, pedig nem vagyok rá hajlamos. Nálam azért alakult ki, mert hirtelen ismeretlen dologgal kerültem szemben, nem tudtam kézben tartani a dolgokat, semmi sem úgy sikerült ahogy szerettem volna. Nagyon tkéletességre törekvő vagyok és hát ezt nem tudtam megvalósítani babával.
2012. szept. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egy frissen szült anyuka aligha tud unatkozni.


Rengeteg új dologgal állsz ilyenkor szemben, és rájössz, hiába készültél fel kellő alapossággal, a baba nem a könyvek szerint működik. Ehhez társul, hogy más és más tanácsot kapsz mindenhonnan, védőnő, gyerekorvos, anyuka, anyós, sógornő, barátnő és ebbe bele lehet zavarodni. Ha kevés vagy semmi a segítséged, folyamatosan azon rágódsz, hogy Te miért nem tudsz szuperanyuka lenni, mint mások, és erre néha a férjek is rásegítenek, mikor a kéthetes anyukától megkérdezik, te mit csináltál itthon egész nap. Igaz, hogy az időd szoptatástól szoptatásig a gyerekkel telik, de megkérdezik, és a szuperanyukák is így vélekednek. Hát ez pont elegendő ehhez.


Szóval vértezd fel Magad, Magaddal szemben. Eddig nem voltál ilyen helyzetben, és nem fogsz tudni mindent pikk-pakk megcsinálni, mint előtte. Ha nem lesznek magas elvárásaid Magaddal szemben, akkor nem fogsz kétségbe esni.


Nagyon jó babavárást kívánok, és utána csak boldog perceket! :)

2012. szept. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálom magamat vértezni, és arra gondolni, hogy tényleg, hát azért a baba mellett nem lesz időm a depivel foglalkozni, mert őt kell ellátnom, plusz itt a háztartás. De pl. ha nagyon rossz szülésem lesz, és azt utána negatívumként élem meg, kihat majd a kórházi napokra is, és ott azért az ember, nem nagyon tudja magát lekötni. De remélem sokat lesz mellettem a pici, és eltereli minden negatív érzésemet az egészről.
2012. okt. 1. 08:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, de már régen rossz, ha így állsz adologhoz.

A negatívumot be is fogod vonzani.

Hahóóóó!!! Egy gyereket fogsz világra hozni!!!! ébresztő!Tessék pozitívan gondolkodni!

2012. okt. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!